Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aleksandra

dziadek straszy dziecko

Polecane posty

Gość aleksandra

witam, mam nieco nietypowy problem domowy... otoz mieszkamy z tesciem tesciowa zmarla 7 lat temu...po tym tragicznym wydarzeniu dziadek naprawde zrobil sie...dziwny
moj drugi synek ma cztery prawie 5 latek i zawsze jak idziemy w odwiedziny do dziadka jego mojego tescia on go...pp prostu straszy
robi miny straszne mu opowiada o demonach i robi taki straszny swoj smiech ktory mozna opisac jako "hiehiehieh"
wymysla mu ze jak bedzie niegrzeczny przyjdzie "demon ignacy i pan biala reka" a moj synek w to wierzy po czym zawsze w domu placze
i tak cyklicznie zawsze jak jedziemy w odwiedziny do dziadka to on go po prostu straszy ostatnio wymyslil jakas straszna historyjke o "glimbercie co zabiera dzieci do swiata bibli i klaps"
co mam z tym zrobic? mam jego zachowania dosyc! jego miejsce jest w psychiatryku! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra

przepraszam wkradl sie chochlik - nie mieszkamy z tesciem, on mieszka niedaleko nas

przepraszam jestem malo w komputerach obeznana ja nie ta epoka ja nawet konta nie umiem zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksss

Nie umiesz mu nic powiedzieć, żeby tak nie robił, a jak nie przestanie to wnuk nie będzie go odwiedzał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
48 minut temu, Gość aleksandra napisał:

witam, mam nieco nietypowy problem domowy... otoz mieszkamy z tesciem tesciowa zmarla 7 lat temu...po tym tragicznym wydarzeniu dziadek naprawde zrobil sie...dziwny
moj drugi synek ma cztery prawie 5 latek i zawsze jak idziemy w odwiedziny do dziadka jego mojego tescia on go...pp prostu straszy
robi miny straszne mu opowiada o demonach i robi taki straszny swoj smiech ktory mozna opisac jako "hiehiehieh"
wymysla mu ze jak bedzie niegrzeczny przyjdzie "demon ignacy i pan biala reka" a moj synek w to wierzy po czym zawsze w domu placze
i tak cyklicznie zawsze jak jedziemy w odwiedziny do dziadka to on go po prostu straszy ostatnio wymyslil jakas straszna historyjke o "glimbercie co zabiera dzieci do swiata bibli i klaps"
co mam z tym zrobic? mam jego zachowania dosyc! jego miejsce jest w psychiatryku! 

Dosc dziwne zachowanie i raczej nie sadze by rozmowa z dziadkiem pomogla - skoro nie ma na tyle rozsadku by sam ocenic, ze nie jest ono wlasciwe.

Ale... mozesz porozmawiac z synkiem i wytlumaczyc mu, ze dziadek bajdurzy i zeby nie bral tego na serio.

Pamietaj, ze dziecko bedzie mialo w zyciu stycznosc z roznymi osobami i Twoja rola jest nie zamykanie go przed swiatem, a nauczenie w jaki sposob do niego podchodzic.

Dziadkowi powiedz zeby tak nie robil (moze troche przystopuje), ogranicz wizyty (na ile sie da), ale przede wszystkim rozmawiaj z dzieckiem, tlumacz :)

Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

A nie możesz powiedzieć wprost, żeby nie p.ieprzył głupot, bo dzieciak w domu panikuje? Szacunek do starszych to jedno, ale koszmary dziecka to chyba jednak ważniejsza sprawa? A jeśli nie chcesz wprost do dziadka, to powiedz w stronę syna, żeby dziadek słyszał: "Nie martw się Jasiu/Stasiu, dziadek wymyśla głupoty, które nie istnieją, nawet w bajkach ich nie ma. Nie wiem dlaczego specjalnie cię straszy." No wkurza mnie taka bezmyślność dorosłych jak nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrabia Drakula

Fajny dziadek 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsafafa

🙂 Powiedz przy dziecku, że to nieprawda i wykorzystaj okazję, żeby nauczyć dziecko jak sobie radzić z lękiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A ja bym przestała odwiedzać dziadka z synem. A jakby dziadek zapytał dlaczego to wnusio juz go nie odwiedza to bym powiedziała dlaczego. I koniec kropka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bshsu

Hahahah ale się usmialam. Wasza cała rodzina jest jakaś nawiedzona. Tesc gada o demonach i robi „hiehiehie” a ty gadasz o chochlikach Haha. Wybierzcie się do psychiatry, może dostaniecie zniżkę rodzinna Haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mefistofeles

Fajne, poczytaj mu jeszcze "Doktora Fausta." Podobne klimaty. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

dziwię się, że to tolerujesz. Powiedziałabym teściowi, że albo przestanie, albo nie będziemy go odwiedzać.

Po co tam chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fgjjh

Postraszyc dziadka czyms. Tak zeby zawal dostal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×