Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Imie

Imię Rozalia

Polecane posty

Gość Imie

Co sądzicie o imieniu Rozalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imie
2 minuty temu, IlonaLalka napisał:

Śliczne , sama jakbym miała dziewczynkę chciałabym ja tak nazwać;) to takie nietypowe imię, tzn, zadko spotykane ;) 

Moja babcia stwierdziła, że dziecku będzie ciężko. Jest to imię mojej prababci i babci mojego męża. Zastanawiam się jak ludzie odbierają to imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Piękne imię! Rozalia 😍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
24 minuty temu, IlonaLalka napisał:

Śliczne , sama jakbym miała dziewczynkę chciałabym ja tak nazwać;) to takie nietypowe imię, tzn, zadko spotykane 😉

Oj tam nietypowe, ja już znam 3 małe Rozalie. Imię bardzo ładne, wraca do łask i dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagosc

Rozalia ładne, ale jeśli miałabym wybierać między Rozalią a Różą, chyba jednak zdecydowałabym się na to drugie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bardzo ładne imię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagosc

Dzisiaj chyba tak naprawde nie ma "złych" imion i mysle, ze dzieci wzrastają jednak w tolerancji do różnych wymysłów.

Kiedyś oryginalne imie było czymś wow, często powodem do szyderstw, zwłaszcza ze strony rówieśników.

Dzisiaj, moja 4latka ma w przedszkolu z jednej strony Henia i Józia, z drugiej Nataniela czy Gracjana, więc imiona tradycyjne mieszają się z tymi bardziej oryginalnymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalia

Nie jest nietypowe, stało się bardzo popularne odkąd stare polskie imiona wróciły do łask.

Moja córka ma tak na imię a w otoczeniu jest już kilka Rozalek i wszystkie to straszne urwisy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Znam mala Rozalke. Uwazam ze imie jest spoko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Imię jest teraz coraz częściej nadawane, więc nie zastanawiałabym się ☺

Jak dla mnie to Rozalia i Aurelia są najpiękniejszymi imionami ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja ciocia sie tak nazywa

A moze nie na temat ale jeszcze podobaja mi sie 

Hortensja 

Izabella 

Gracia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Piękne, ale u mnie będzie Stefania 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja teściowa to Rozalia i nienawidzi tego imienia.Używa innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uwielbiam. Rozalia, Rozalinda, Rozalka, Roza. 

Kieruj sie wlasnym gustem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najpiękniejsze imię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama rozi

Ja nazwałam córkę ur w 2019r Rozalia 

Słysze komplementy. Ludziom się podoba. Znam takze 2 Rozalki urodzone w 2018 i 2016r

To stare imię. Przechodząc się u mnie po cmentarzu widziałam groby wielu Rozalii urodzonych przed wojna. Naprawdę kiedyś musiało być dość  popularne. Aktualnie na stan dzisiejszy w Polsce jest ponad 19tys zarejestrowanych Rozalii a popularnosc rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość Rozalia napisał:

Nie jest nietypowe, stało się bardzo popularne odkąd stare polskie imiona wróciły do łask.

Moja córka ma tak na imię a w otoczeniu jest już kilka Rozalek i wszystkie to straszne urwisy 😉

Rozalia: – imię żeńskie o niejasnej etymologii. Być może pochodzi od łacińskich słów rosa (róża) i lilium (lilia) lub od samego słowa rosa. Możliwe jest także pochodzenie germańskie, od germańskich imion dwuczłonowych z pierwszym członem Roz- (Hros-), zob. Rozalinda, Rozamunda, Rozwita.

Gdzie tutaj jest napisane, ze jest to imie polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość kagosc napisał:

Dzisiaj chyba tak naprawde nie ma "złych" imion i mysle, ze dzieci wzrastają jednak w tolerancji do różnych wymysłów.

Kiedyś oryginalne imie było czymś wow, często powodem do szyderstw, zwłaszcza ze strony rówieśników.

Dzisiaj, moja 4latka ma w przedszkolu z jednej strony Henia i Józia, z drugiej Nataniela czy Gracjana, więc imiona tradycyjne mieszają się z tymi bardziej oryginalnymi. 

Nie zgadzam sie.  Nie wiem gdzie byly te szydrstwa z imion dawniej poniewaz ja w klasie mialam i Bogne i Samante w latach 80-tych i nikt sie nie smial.  W druzynie mialam Jagne.  Ogolnie 6 Agnieszek i 5 Anek wiec byla to typowa klasa polska i nikt sie nie smial.  Wydaje mi sie, ze teraz jest wieksza nagodnka na imiona niz kiedykolwiek wczesniej, ale nie da sie zatrzymac nadawania roznorodnych imion.  Kiedys znalismy ich mniej poniewaz nie bylo takiego dostepu do informacji.  Teraz seriale z calego swiata, internet i ludzie oslu...a sie z wieloma imionami.  Powrot do tych starych spolszczonyc imion jest pewnie nostaligiczna odpowiedzia na wlasnie ten ogromny wybor i urozmaicenie w imionach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kompletnie mi  się to imię nie podoba, jakoś tak jest dla mnie w tym samym typie co np. Genowefa czy Wiesława i kojarzy mi się z dozorczynią w stylonowym fartuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Nie zgadzam sie.  Nie wiem gdzie byly te szydrstwa z imion dawniej poniewaz ja w klasie mialam i Bogne i Samante w latach 80-tych i nikt sie nie smial.  W druzynie mialam Jagne.  Ogolnie 6 Agnieszek i 5 Anek wiec byla to typowa klasa polska i nikt sie nie smial.  Wydaje mi sie, ze teraz jest wieksza nagodnka na imiona niz kiedykolwiek wczesniej, ale nie da sie zatrzymac nadawania roznorodnych imion.  Kiedys znalismy ich mniej poniewaz nie bylo takiego dostepu do informacji.  Teraz seriale z calego swiata, internet i ludzie oslu...a sie z wieloma imionami.  Powrot do tych starych spolszczonyc imion jest pewnie nostaligiczna odpowiedzia na wlasnie ten ogromny wybor i urozmaicenie w imionach

U mnie w klasie był Józef, Stasiek i Zoska, niestety nie mieli życia z tymi imionami, a ty po prostu może nie pamiętasz, poza tym imiona podane przez Ciebie nie były typowo wsiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

U mnie w klasie był Józef, Stasiek i Zoska, niestety nie mieli życia z tymi imionami, a ty po prostu może nie pamiętasz, poza tym imiona podane przez Ciebie nie były typowo wsiowe.

Wydaje mi sie, ze to jest bardziej kwestia wlasnie gdzie sie wychowalo czyli w miescie czy "wsiowo".  Dobrze pamietam i w klasie obok byl np. Antek i Slawek itd i nikomu to nie przeszkadzalo.  W swojej klasie mialam rowniez Bozene oprocz Bogny i Samanty i tych Anek i Agnieszek.  Na wsi moze komentawano kazde imie, ale w duzych miastach kiedys nie.  Pamietam, ze kilka osob mialo przezwiska.  Pamietam, ze mieslismy w klasie chlopaka, ktory byl gejem i mial tylko kolezanki, malowal sobie paznokcie i piszczal wiecej niz jego kolezanki i chlopaki trzymali sie od niego z daleka, ale nikt go nie tepil.  Takze o moja pamiec sie nie martw.  Pamietam i imiona jak imiona.  Byli mniej popularne i bardziej popularne osoby, ale nie na podstawie imion tak jak dzisiaj tylko charakterow.  Bogna i Bozena akurat w mojej klasie byly bardzo ladnymi i popularnymi dziewczynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×