Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewolnik zachodu

Emigracja jest hoojowa, nie polecam

Polecane posty

Gość niewolnik zachodu

co z tego że zarobi troche bubu, samą kasą człowiek nie żyje bo nie jest maszyną, a życie poza pracą raczej nie istnieje. Zachód udoskonalił wyciskanie wszystkich soków z każdego, a gdy się już nie nadaje zostaje wyrzucony jak śmieć. Takie są realia. W PL może trudniejsze życie dla zwykłego człowieka, ale na emigracji wcale nie jest jakoś lepiej, szczególnie gdy inne sfery życia poza pracą raczej nie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zalezy jak komu poszlo. Mnie i moim znajomym jest bardzo dobrze i nikt nie ma ochoty wracac do tego kraju z teorii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość niewolnik zachodu napisał:

co z tego że zarobi troche bubu, samą kasą człowiek nie żyje bo nie jest maszyną, a życie poza pracą raczej nie istnieje. Zachód udoskonalił wyciskanie wszystkich soków z każdego, a gdy się już nie nadaje zostaje wyrzucony jak śmieć. Takie są realia. W PL może trudniejsze życie dla zwykłego człowieka, ale na emigracji wcale nie jest jakoś lepiej, szczególnie gdy inne sfery życia poza pracą raczej nie istnieją.

Nie zgodzę się. Na zachodzie szanuje się pracownika i rozumie się, że nie samą pracą człowiek żyje. To raczej w Polsce masz zapierdzielać za miskę ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kihol ka

Zależy gdzie jesteś i jaki masz zawód. UK ma jedne z najlepszych warunków do pracy (Europa ogólnie, dzięki eu). Oczywiście nie mówię o kontraktach zero hours, pracy za minimalną i obozach pracy (w których pewnie większość ludzi na tym forum pracuje więc nie ma porównania ani świadomości, że można mieć coś lepszego). 

Mówię o normalnej pracy, z kontraktem i z możliwością awansu. 

Ja nie narzekam, kasa ok, dodatki, 35 dni płatnego urlopu, macierzyński i tacierzyński płatny przez rok, chorobowe do 6 miesięcy płatne 100% (trzeba tylko mieć kartkę od lekarza, że się jest niezdolnym do pracy), potem chyba 50% płatne aż się wyzdrowieje (były przypadki, że ludzie chorowali przez rok czy więcej). Oczywiście do emerytury dopłaca pracodawca. 

Wg mnie nie jest źle. Wystarczy popatrzeć na USA i tamtejsze kontrakty, dni urlopu i macierzyńskie żeby docenić to co mamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireczka

Ale jednak najlepiej jest nigdzie nie wyjeżdżać. Ja widzę, że rząd stara się o nas. Pensje idą bezustannie w górę, 500+ a do tego wszystko taniutkie jak barszcz. Np nieruchomości (5x tańsze niż na zachodzie, czy komunikacja (średnio 3x). No i jesteś wśród swoich którzy chętnie ci pomogą w potrzebie. Nie wspomnę już o języku, który znasz i żadnego obcego bełkotu nie musisz się uczyć. A w kwestii istotnej: pracy w PL nie brakuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Ireczka napisał:

Ale jednak najlepiej jest nigdzie nie wyjeżdżać. Ja widzę, że rząd stara się o nas. Pensje idą bezustannie w górę, 500+ a do tego wszystko taniutkie jak barszcz. Np nieruchomości (5x tańsze niż na zachodzie, czy komunikacja (średnio 3x). No i jesteś wśród swoich którzy chętnie ci pomogą w potrzebie. Nie wspomnę już o języku, który znasz i żadnego obcego bełkotu nie musisz się uczyć. A w kwestii istotnej: pracy w PL nie brakuje!

Bierzemy średnie pensje netto 3500 zł w Polsce/2200 euro we Francji i mamy:

1. Schab 0,57% pensji w PL - 0,36% we FR

2. Kostka masla (ile wazy, bo w Polsce 200g) PL 0,26% - FR 0,07% (przeliczone na 200 g)

3.Litr mleka UHT - PL 0,07% - FR 0,04%

4.Kurczak  kurczak bio/ekologiczny - caly, cena kilograma-  PL 1,71% - FR 0,6%

5.Kg wolowiny na steki - PL 1,4% - FR -0,68% (liczone z ceny średniej)

6.Kg pomidorow - PL 0,17% - FR 0,09%

7.Kg czeresni - PL 0,31% - FR 0,27%

  

WSZYSTKO z tej listy jest w stosunku do zarobków tańsze we Francji, i to nieraz dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A ja zdecydowanie polecam. Pracuję mniej (36 godzin), zarabiam o wiele więcej niż na tym samym stanowisku zarabiałabym w Polsce,  a ceny mam podobne do polskich. Za m2 mieszkania zapłaciliśmy o 1/3 mniej (licząc proporcjonalnie do średnich zarobków w obu krajach) niż mój brat, mieszkający w Polsce w podobnej wielkości mieście. Tak samo mniej mnie kosztuje transport czy szeroko pojęte wydatki na kulturę, hobby, sport czy rozrywkę (np. książki w Polsce są horrendalnie drogie).

Do tego nie ma kolejek do lekarzy czy badań (i w ogromnej mierze wszystko jest refundowane), nie ma problemów z miejscem w żłobku i przedszkolu... Podoba mi się też mentalność ludzi, nie są tak zawistni jak potrafią być Polacy (co jest raczej logiczne, jak się ma dobre życie to się nie zazdrości sąsiadowi że sobie droższe piwo kupił :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu

Ale polskie 500+ to wzmocnienie dla młodych. Rząd dba i nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiek

Gdyby nie to, że w pl jest tak tanio to bym już dawno stąd wyjechała. No i te 500+ podbudowuje mój dobrobyt. PiS ma wielkie poparcie w społeczeństwie, bo dbają o nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yllona

To czy nie istnieja inne sfery zycia nie jest uzaleznione od kraju , lecz od ciebie. Jesli twoi polscy znajomi moga cie tylko zabawic to ci wspolczuje. Ja nie wyjechalam ze wzgledu na kase, tylko dostrzeglam ze Polska mi nic nie daje; Teraz jest zadowolona, rozwijam  sie, widze jak jest fajnie. Ciesze sie ze wyjechalam bo to co sie dzieje w Posle, ta nienawisc, brak perspektyw jest okropne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rnsdki

Ja zaluje  ze wyjechalem..... tak pozno. Moglem wyjechac 15 lat temu, zaraz po skonczeniu studiow. Ale wtedy dopiero Polska wchodzila do zycia europejskiego, a szkoda.

Nie piszcie tez wkolo o tym 500+ bo nie kazdy sie na to łapie, poza tym rodza sie z tego juz powoli patologie. Zastanowcie sie co z tym krajem sie stanie za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jwsjdii

Emigrację odradzają tylko ci, którym się nie udało. Nie wszystkim się udaje, ale to nie znaczy, że trzeba innym odradzać. W sumie to mądrzy ludzie i tak nie słuchają się innych tylko wyjeżdżają jak mają taki plan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigracja

Otwiera przed tobą nowe perspektywy. W rok, dwa zaoszczędzisz więcej niż gdybyś oszczędzał w PL przez pięć lat. No, ale w PL musiałbyś nie jeść, nie pić i nie płacić rachunków za mieszkanie i dojazdy do pracy. Może wtedy mógłbyś coś odłożyć. Niestety większość ludzi żyje na styk od wypłaty do wypłaty pokonując niekończące się problemy typu skąd wsiąść kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk
2 godziny temu, Gość Jasiu napisał:

Ale polskie 500+ to wzmocnienie dla młodych. Rząd dba i nas!

Gdyby PO było przy władzy to aż strach pomyśleć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokój za £500

taaa, macie wspaniałe życie na saksach za granicą, każdy z was to prezes i ma mnóstwo "znajomych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teoś

Dziś w PL jest powszechny dobrobyt. Ludzie żyją coraz lepiej. Mają wszystko. Nowe domy, nowiutkie samochody, jeżdżą na wakacje i kupują co tylko wpadnie im w rękę. Takie czasy nastały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illdlddkdk

Tak, tak , oczywiscie. Wspaniale czasy. Wszedzie panuje niechec  i nienawisc. Wydaje sie wam ze jest dobrobyt to tylko tak wyglada z zewnatrz. Na Zachodzie tak bylo juz 30 lat temu. Polska jest jak to mowia" Daleko za murzynami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 godziny temu, Gość rnsdki napisał:

Ja zaluje  ze wyjechalem..... tak pozno. Moglem wyjechac 15 lat temu, zaraz po skonczeniu studiow. Ale wtedy dopiero Polska wchodzila do zycia europejskiego, a szkoda.

Nie piszcie tez wkolo o tym 500+ bo nie kazdy sie na to łapie, poza tym rodza sie z tego juz powoli patologie. Zastanowcie sie co z tym krajem sie stanie za kilka lat.

Dokładnie tak. Ja też żałuję, że nie miałam odwagi wyjechać te 4-5 lat wcześniej, straciłam te lata tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lesław

Młodzież do 26 roku życia nie będzie płacić podatku więc jest dobrze. No i mamy 500+ i dodatki dla emerytur też są. Jest coraz lepiej. Nie ma co się włóczyć po świecie i pracować na obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
57 minut temu, Gość Lesław napisał:

Młodzież do 26 roku życia nie będzie płacić podatku więc jest dobrze. No i mamy 500+ i dodatki dla emerytur też są. Jest coraz lepiej. Nie ma co się włóczyć po świecie i pracować na obcych.

Ja pracuję na siebie. Nie potrzebuję jałmużny, tylko normalnej pensji, która w Polsce jest niemożliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
57 minut temu, Gość Lesław napisał:

Młodzież do 26 roku życia nie będzie płacić podatku więc jest dobrze. No i mamy 500+ i dodatki dla emerytur też są. Jest coraz lepiej. Nie ma co się włóczyć po świecie i pracować na obcych.

Ja pracuję na siebie. Nie potrzebuję jałmużny, tylko normalnej pensji, która w Polsce jest niemożliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek
56 minut temu, Gość gość napisał:

Ja pracuję na siebie. Nie potrzebuję jałmużny, tylko normalnej pensji, która w Polsce jest niemożliwa.

No tak, ale przecież polskie pensje bardzo się ostatnio poprawiły. I idą bezustannie w górę. No i wszystko w PL jest dużo, dużo tańsze niż na zachodzie. Tam przecież co zarobisz to wydasz, no chyba, że wydasz zaoszczędzoną kasę w PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesjhd

Az taka bieda jest w Polsce, że się jaracie 500+? 😄 wyrazy współczucia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 minut temu, Gość Darek napisał:

No tak, ale przecież polskie pensje bardzo się ostatnio poprawiły. I idą bezustannie w górę. No i wszystko w PL jest dużo, dużo tańsze niż na zachodzie.

Obudź się, Janusz, zesraaałeś się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proppagandaaa
16 godzin temu, Gość Teoś napisał:

Dziś w PL jest powszechny dobrobyt. Ludzie żyją coraz lepiej. Mają wszystko. Nowe domy, nowiutkie samochody, jeżdżą na wakacje i kupują co tylko wpadnie im w rękę. Takie czasy nastały!

haha, tylko wszystko na kreche, nawet za lotto i kible płacą kartą kredytową

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/platnosci-kartami-w-polsce-czy-za-lotto-mozna-placic-karta/stx02yx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sio
6 godzin temu, Gość Lesław napisał:

Młodzież do 26 roku życia nie będzie płacić podatku więc jest dobrze. No i mamy 500+ i dodatki dla emerytur też są. Jest coraz lepiej. Nie ma co się włóczyć po świecie i pracować na obcych.

firmy myślisz tego nie wykorzystają? mniej zapłacą i wyjdzie to samo dla młodych a po 26 kop w doope i znowu młodego wezmą bo tańszy, durne bydło myśli że się dorobi, buahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2+2=1
4 godziny temu, Gość Jesjhd napisał:

Az taka bieda jest w Polsce, że się jaracie 500+? 😄 wyrazy współczucia. 

500+ spowodowało tylko inflacje, durnie nie kumają że gdy jest pusta kasa rzucona na rynek to ceny podskakują, podstawy ekonomii zna może tylko 5% ludzi góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjsjsj

No wlasnie, jest inflacja, sa mega kredyty a oni sie jaraja. Ja mam 45 lat, dwoje dzieci doroslych i gowno mam z tych obiecanek pisu. Jeszcze jak widze co sie z ludzmi dzieje w tym kraju to ciesze sie ze wyjechalam.

Pogadamy za 10 lat jak ten kraj ... streli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annsnsnn

Oj strzeli, strzeli

mnie przeraza co sie stalo z niektorymi ludzmi, okropnie daja soba manipulowac

poza tym naprawdę wlasnego rozumu nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belga

Ceny muszą iść w górę, bo zarabiamy coraz lepiej. Chyba nie wydaje ci się że ty będziesz zarabiał więcej a twój pracodawca obniży cenę produktu, który sprzedaje po to żeby ci dać lepszą pensję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×