Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xAnkaX

Zwolnienie A ciąża.

Polecane posty

Witam wszystkie mamusie. 

Potrzebuje pomocy. Wczoraj robiłam test ciążowy, wyszedł pozytywny. Żeby potwierdzić zrobiłam badanie krwi beta hcg I wyszło że jestem wg tego badania w trzecim tygodniu ciąży. Do ginekologa umówiona jestem 7.08 . Wiem że trochę szybko, ale moje pytanie brzmi jakie mam szanse żeby dostać od niego zwolnienie lekarskie od tego momentu. Raz już poronilam przez pracę, muszę w niej dużo dźwigać,  ciągle się schylam no i najgorsze że pracuje w systemie 3 zmianowym i całe 8 godzin na nogach i nie ma stanowiska siedzącego... proszę o radę. Zależy mi i mężowi na dzidziusiu.  NIe chcemy drugi raz stracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę,  że dogadasz się z lekarzem.  A nawet, jeśli nie typowo ciążowe,  to niech da Ci zwykłe, płatne 80% na pierwsze 2 tyg. Koleżanki też brały zwolnienie od lekarza ogólnego na początku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie wiem, jakie masz szanse, ale pracodawca jest zobowiązany dać ci stanowisko zastępcze na jedną zmianę. Poroniłaś jedną ciążę, to może ci lekarz wystawi L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro chce iść do mojego lekarza rodzinnego, by dał mi zwolnienie do wizyty u ginekologa. Nie wiem czy mi da ale będę się starać. Nie chce drugi raz stracić dziecka. A w pracy nie ma warunków dla kobiety w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Ale czemu chcesz zwolnienie? Nie masz powodow by je dostac od lekarza. To pracodawca musi ci zapewnic inne stanowisko, ale jak mu nic nie powiesz, to nie zapewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie inne stanowisko ma mi dac skoro u nas w firmie jedyne miejsca siedzące zajmowane są przez Panie z biur. A tak to reszta kobiet A jest nas prawie 500 wszystkie robimy to samo i co druga ucieka jak jest w ciąży bo na takie kobiety nie patrzy się przychylnie " bo nie są już wydajne A praca musi iść do przodu" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W twoim przypadku podstawa do zwolnienia jest wcześniejsze poronienie.Nie ma opcji by nie dostać zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyna

Miałam taką samą sytuację, zwolnienie dostaniesz bez problemu. Nie warto ryzykować życiem i zdrowiem dziecka, tylko dlatego żeby udowadniać wszystkim że ciąża to nie choroba, i nabijać kieszeń wielkiemu koncernowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po poronieniu dostaniesz, skoro wcześniej poronilas przez pracę to pracodawca nie wywiązał się z swojego obowiązku zapewniając ci inne bezpieczne stanowisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja nie poronilam, normalnie pracowałam i planowałam pracować. W 7 tygodniu krwawienie z dróg rodnych i l4 bez pytania mnie czy chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
2 godziny temu, xAnkaX napisał:

Tylko jakie inne stanowisko ma mi dac skoro u nas w firmie jedyne miejsca siedzące zajmowane są przez Panie z biur. A tak to reszta kobiet A jest nas prawie 500 wszystkie robimy to samo i co druga ucieka jak jest w ciąży bo na takie kobiety nie patrzy się przychylnie " bo nie są już wydajne A praca musi iść do przodu" .

Jesli nie ma zadnego stanowiska, ma obowiazek wyslac Cie do domu z braku stanowiska i placic 100%. Decydowalas sie na dziecko a nie wiesz podstawowych rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,  bo decydując sięna dziecko najpierw czytałam kodeks pracy czy cholera wie jakie inne cuda. No ale cóż, pisząc na forach można się spodziewać że zamiast pomocy znajdą się osoby mniej przyjemne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

No ja decydujac sie na dziecko jednak bym przeczytala co mu przysluguje, chocby po to by nie decydowac sie na nieodpowiedniej umowie. No ale niektorzy plodza sie nieodpowiedzialnie, a zamiast sami poszukac odpowiedzi na swoje pytania w Internecie, jak idioci pytaja na forach, gdzie ludzie moga chocby sobie jaja robic.

Nawiasem mowiac mozliwe ze namowisz lekarza na L4, ale Zus moze je zakwestionowac, a wtedy bekniesz Ty, a nie pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyna
8 godzin temu, Gość Kiss napisał:

Nawiasem mowiac mozliwe ze namowisz lekarza na L4, ale Zus moze je zakwestionowac, a wtedy bekniesz Ty, a nie pracodawca.

Guzik prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Nawiasem mowiac mozliwe ze namowisz lekarza na L4, ale Zus moze je zakwestionowac, a wtedy bekniesz Ty, a nie pracodawca."

Hehehe co za głupia pipa to napisała hehe 

Autorko jak powiedz ze pracujesz fizycznie  na 3 zmiany to KAŻDY lekarz w 3 minuty da ci L4 .Nawet jak pójdziesz do rodzinnego i powiesz,  ze jesteś w ciąży  źle się czujesz a wizytę masz za kilka dni to tez da  L4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×