Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Niemowlę nie chce leżeć na brzuchu

Polecane posty

Gość Mama

Mój 6 tygodniowy synek nie chce leżeć na brzuchu. Pediatra mówi żeby jak najwięcej kłaść bo i dobrze to działa na brzuszek podobno i oczywiście żeby nauczył się dźwigać główkę. Jednak jak tylko położy się to na brzuch jest jeden wielki ryk do czerwoności. Zabawianie zabawkami nic nie daje po prostu zaczyna się płacz i tylke i trzeba to podnieś bo się prawie zanosi. Na rękach główkę trzyma ładnie już coraz sztywnej, jak leży na brzuchu na moich piersiach to również mocno odchyla i trzyma ale na kocyku, macie czy innym podłożu jest płacz. Macie jakieś sposoby jak takie dziecko ,,nauczyc" leżenia na brzuszku? Czy wasze dzieci też tak miały? Jak to potem było z obracaniem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Większość dzieci nie lubi, trzeba małymi krokami- po 2-3 min i stopniowo zwiększać czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

Mój maluch tez nie lubial leżeć. Samo przyszło po czasie. Na ten moment ma 6mkesiecy i siedzi sam, przewraca się z plecków na brzuszek i nie widzę problemu w tym ze to przyszło po czasie. Dużo kładłam go sobie na brzuchu i to może pomogło bo się przyzwyczaił. Lekarze jak zwykle mądrzejsi od wszystkich, nas wysyłali po różnych specjalistach i rehabilitacjach ale ja nie byłam na żadnej i mały ma się swietnie. Kazde dziecię jest inne i nie martw się, wszystko będzie dobrze :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

wow, skoro już 6 tygodniowe niemowlę sztywno trzyma głowę to chyba nie ma po co go zmuszać. mój też nienawidził, jeden wielki ryk i bulgot więc odpuściłam. za to więcej go nosiłam, żeby jednak jakoś ćwiczył. pomagałam mu jak zaczął próbować się obracać na brzuch i chyba w tydzień nadrobił i dzięki temu, że "sam" to odkrył i była to dla niego zabawa robi to teraz ciągle i z uśmiechem, nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar

Moja tego nie znosiła, a mnie nikt nie poinformował że powinna. Więc w sumie nigdy nie kładłam. Nie zauważyłam żeby to miało jakiś wpływ na jej rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Okładać go wtedy krótko i często. Mój tez nie lubił i się denerwował. Po 5 miesiącu sam się zaczął obracać i teraz całe dnie szoruje brzuchem 😛 . Ma teraz 7 miesięcy i robi przymiarki do siadania i raczkowania (podpiera się, podnosi na kolankach i rączkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×