Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga321123

Jak odzykac dziecko

Polecane posty

Gość Aga321123

Moze ja zacznę od poczatku żeby przybliżyc Wam swoją historię, jestem załamana. Więc tak, moja córka ma 16 lat. Wcześniej swietnie dogadywałyśmy się, bylo super. Rozstaliśmy się z jej ojcem jak miała 4 lata. Od tej pory nigdy jej nie widział, nie interesował się, przez te lata może z 50 zł zapłacił. Dawałysmy sobie radę, ja harowałam, rodzice mi pomagali ale też nie są najmłodsi więc nigdy nie mogłam wymagać nie wiadomo czego. Niestety od pewnego czasu zdrowie mi nie dopisuje i z pieniędzmi krucho. Z trudem płacilam za dojazd dziecka do szkoły, te wszystkie podręczniki, zajęcia dodatkowe jakieś czy wycieczki szkolne. No nie stać mnie. Jakiś czas temu była rozprawa, w końcu sprawiedliwości stalo się zadość i sędzia nakazał byłemu zapłatę wszystkich zaległosci, w kazdym razie dostał karę sprawidliwą. Był w sadzie ze swoją nową kobietą, on jest po 40, ona młoda, piękna. Ale piękna tylko z zewnątrz. Po rozprawie podeszła do mnie i powiedziała ze zniszczy mnie za to, że ja i mój bachor nie zasługujemy na zycie i zamieni moje zycie w piekło, będę cierpieć. No i spełnila swoje słowa. Pisała z ojcem do naszej córki, w końcu po latach córka spotkała się z ojcem, przecież nie zabronię jak tak bardzo chce. I pozałowałam. Nakłamali na mój temat, córka powiedziała ze mnie nienawidzi, ze nie jestem jej matką tylko ta nowa kobieta ojca, chce z nimi zamieszkać bo oni sa super, moze imprezować robic co chce, wszystko to na co ja sie nigdy nie  zgadzałam. Serce mnie boli, nie wiem jak odzyskax moje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Jak odzyskać? Puścić wolno i życzyć szerokości.... Bezkarna wolność, zwłaszcza taka na popis i żeby komuś dopiec szybko się córce znudzi i przeje, a i młoda zobaczy, że to wydmuszka. Wiem, że boli, wiem że trudno będzie Ci zachować bezczynność... Ale to powinnaś zrobić. Dać się córce sparzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba tylko spokój może ci pomóc. Mój syn ma 15 lat, ojca nie widział od 8, alimentów nie płacił. Ale ja odebrałam mu prawa rodzicielskie, między innymi, żeby mieć papier, że miał go w dupie, nawet na rozprawie nie był. Bardzo boję się tego, co spotkało ciebie.

Porozmawiaj z córką, powiedz, że droga wolna, ale, że zawsze może do ciebie wrócić. Szybko przejrzy na oczy, zobaczysz. Załatw tylko sądownie, że przechodzi pod opiekę ojca. W razie nieszczęścia nie będziesz za to odpowiedzialna. Bardzo możliwe, że w tej sytuacji oni sami zrezygnują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Łatwo powiedziec puść wolno, ja bym chyba tego tak nie zostawiła. Póki co spokój, córka jest w trudnym wielu, może kontakt z psychologiem? 

Błąd zrobiłaś że nie pozbawilas go wcześniej władzy rodzicielskiej miałabyś dowód na jego olewanie, jak nie płacił to masz może od komornika papiery? 

Ja bym ochlonela a później szczerze do bólu pogala z córką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Córka nie jest małym dzieckiem i jeśli z taką łatwością zamydlili jej oczy to puść ją. Zobaczymy czy tatuś i nowa mamusia naaaprawde na wszystko będą pozwalać. Jestem pewna że szybko będzie chciała do ciebie wrócić. 

Jedyne co ci pozostało to spokój. Cierpliwość. Może rozmowa z córką, taka szczera. Jeśli nic nie pomoże to trudno

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojcem

Oni chcą ci zrobić na złość ,powiedz córce że jeśli chce to może z nimi zamieszkać.Zobaczysz,że oni będą zaskoczeni że tak łatwo się na to zgodziłaś i szybko pożałują,będą chcieli się jej pozbyć, zobaczysz wspomnisz te słowa.Młodej też się znudzi takie życie,zorientuje się że im na niej nie zależy.

Pamiętam,jak czytałam kiedyś list do psychologa ,dziewczyna 18-letnia spotykała się z chłopakiem, jej mama była bardzo nowoczesna, siedziała z nimi,piła piwo, elegancka i zadbana kobieta.Przyjaciółka zazdrościła tej dziewczynie takiej fajnej mamy ,powiedziała "moja mama to tylko by pierogi lepiła i sprzątała a ty masz cool matkę" .Po pewnym czasie okazało się że ta nowoczesna mama próbowała własnej córce odbić chłopaka, ale ten chłopak odepchnął matkę i o wszystkim opowiedział swojej dziewczynie.Ta córka była w szoku,później przyjaciółka powiedziała "wiesz co? jednak ci współczuję mamy ,już wolę swoją mamę która sprząta i lepiej pierogi."

i w tym przypadku będzie dokładnie tak samo- córka szybko wróci do ciebie z podkulonym ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja bym na spokojnie usiadła z córką i powiedziała prawdę, jak to wygląda z Twojej strony oraz porozmawiała o tym jak się czujesz. A później dodała, że jak córka chce to niech idzie ale niech pamięta, że jej decyzje mają konsekwencje (że Cię zawiodła, że Cię zraniła itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
14 godzin temu, Gość Goosc napisał:

Łatwo powiedziec puść wolno, ja bym chyba tego tak nie zostawiła. Póki co spokój, córka jest w trudnym wielu, może kontakt z psychologiem? 

Błąd zrobiłaś że nie pozbawilas go wcześniej władzy rodzicielskiej miałabyś dowód na jego olewanie, jak nie płacił to masz może od komornika papiery? 

Ja bym ochlonela a później szczerze do bólu pogala z córką. 

Łatwo, fakt. Ale to najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną. Skoro dziewczyna 16 lat poleciała tak szybko i łatwo na kasę i pseudo wolność, to o jakiej szczerości i rozmowie mowa? Przecież to nie jest małe dziecko, swój rozum powinna mieć a i pamięć - że tatusia nie było. Nie uwierzę, że 16 lat matka trzymała ja pod kloszem i nie mówiła prawdy na jego temat, że temat nie istniał. Widziała jak matka haruje, jak pomagają dziadkowie a nie tatuś. To są fakty i racjonalne argumenty, które w tym momencie dla dziewczyny nie mają znaczenia w obliczu niedostępnej do tej pory kasy i wolnej amerykanki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Naprawdę wierzysz autorko ze tatuś który w życiu na swoje dziecko nie wydał złotówki nagle zacznie córkę utrzymywać i na wszystko dawać jej kasę???

Naprawdę myślisz że jego kochanica nagle zacznie prać i gotować dla twojej córki i pozwoli żeby ojciec dawał ich pieniądze na jej zabawę i beztroskie życie???

Natychmiast córkę pakuj i niech będzie do nich jeszcze dzisiaj!

Gwarantuję że najdalej za tydzień będzie z powrotem w domu wściekła ze ha oszukali!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek

Teraz 16 i 17 letnie baby są gorsze, idą do galerii i LECĄ z kim chcą.

12 minut temu, Gość Gosciowka2019 napisał:

16 lat poleciała tak szybko i łatwo na kasę

Na co ma czekać, skoro ma to na tacy, że stałość w małżeństwie nie przynosi ZYSKU i będzie latać z dziadami. Jeśli będzie miała taki przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×