Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Na kogo zagłosujecie w wyborach

Polecane posty

Gość gość
51 minut temu, Gość 000 napisał:

Ale nie może tego zrobić prewencyjnie, bo tak się składa że akurat w Białymstoku nie doszło do żadnych profanacji...

może, bo doszło do tego w Warszawie powołując się na dobro wyższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Przecież sztuczne podnoszenie pensji pompuje jedynie ceny :-D

hahaha, chyba według korwinoidodatnich ekonomistów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1!!!

W TVP mówią że wszystko jest dobrze i od 4 latach jest tylko lepiej, a wy mi tu takie straszne rzeczy piszecie :classic_wacko:po co tu wchodziłam 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

na zielonych, na pis juz nie zaglosuje powiem tak przejechalam sie i koniec, a po juz mialo szanse i zmarnowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość 1!!! napisał:

W TVP mówią że wszystko jest dobrze i od 4 latach jest tylko lepiej, a wy mi tu takie straszne rzeczy piszecie :classic_wacko:po co tu wchodziłam 😥

normalnie ludzie kierujący się doświadczeniem są w stanie stwierdzić, że żyje im się lepiej nie potrzebują do tego jakichkolwiek mediów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

czy ty myslisz, ze ludzie swiadomie zrezyguja z pracy dla 500zl????????? 500??????????????????????????????????gdzie ty mieszkasz, w pcimiu dolnym??????? za to, to ledwo na tydzien jedzenie starczy, a co z reszta, mieszkaniem, innymi potrzebami?

i co zlego w tym, ze prywaciarz bedzie dbal o wlasny interes? o to chodzi w biznesie. tylko z ukraincami i 500srusami traca na tym i Polacy i Polki. mialam szczescie pracowac w super firmie, a tam cyk, zaraz jedna i druga dziewczyna na L4 na macierzynski. nie po to sie zatrudnia pracownikow, zeby zaraz odchodzili. to zwyczajnie nieuczciwe. i jakie niewolnicze stawki? mozna zarobic naprawde fajne pieniadze, za ktore mozna miec GODNE zycie, a nie jakies 500nic. ale PiS uporczywie to zycie obdziera z godnosci.

 w tym cyrku to i tak nie pieniadze sa problemem tylko niestabilna polityka, mieszanie polityki z religia, lamanie konstytucji. chociaz ceny w sklepach tez nie zachecaja, bo widac, ze bedzie tylko gorzej.

 

o kurła, 500 zł ledwie na tydzień na jedzenie jej starcza, niektórzy to mają spust i żołąd bez dna hahaha :D

do reszty o prywaciarzach nawet nie ma co się ustosunkowywać, podobny wys/ryw mogła stworzyć jedynie rozgoryczona paniusia z zawodem córcia prezesa, którza narzeka, że przez to, że pracownicy mają dziś wybór ona nie może sobie kupić podróby dolcze and gabana :D

inaczej to syndrom sztokholmski klasy najemnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

FAJNE PIENIĄDZE :d u polskich prywaciarzy :D szkoda, że GUS tego nie potwierdza :D

średnia krajowa na poziomie najniższej krajowej w Niemczech :D

ale ta uparcie będzie twierdzić, że to wina PiSu bo gdyby nie socjalizm, ło panie ale by pomknęła niczym wiatr nasza gospodarka co najmiej torem lotnym Japonii tudzież ZEA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość gość napisał:

źródło kafeteryjnych mądrości prosze

TVN 24 and balcerowicz think thank :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

źródło kafeteryjnych mądrości prosze

Na tak zadane pytanie sobie sama odpowiedz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

hahaha, chyba według korwinoidodatnich ekonomistów :D

Wyobraz sobie, że pieczesz i sprzedajesz chleb. Nagle rząd każe ci podnieść pensje pracowników - wszystkim o 20%. Skąd weźmiesz pieniądze na podwyżki? Będziesz dalej sprzedawać chleb po tej samej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość gosc napisał:

Wyobraz sobie, że pieczesz i sprzedajesz chleb. Nagle rząd każe ci podnieść pensje pracowników - wszystkim o 20%. Skąd weźmiesz pieniądze na podwyżki? Będziesz dalej sprzedawać chleb po tej samej cenie?

Z niej jest taka idio tka, że owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wyobraz sobie, że pieczesz i sprzedajesz chleb. Nagle rząd każe ci podnieść pensje pracowników - wszystkim o 20%. Skąd weźmiesz pieniądze na podwyżki? Będziesz dalej sprzedawać chleb po tej samej cenie?

zatrudnianie na najniższą krajową (bo tylko takie pensje podnosi rząd ustawowo) już świadczy o tym, że piekarnia kiepsko przędzie lub właściciel to chciwy sqwiel, więc akurat podwyżka płacy minimalnej to najmniesza przyczyna upadku takiego guffnobiznesiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
31 minut temu, Gość gość napisał:

zatrudnianie na najniższą krajową (bo tylko takie pensje podnosi rząd ustawowo) już świadczy o tym, że piekarnia kiepsko przędzie lub właściciel to chciwy sqwiel, więc akurat podwyżka płacy minimalnej to najmniesza przyczyna upadku takiego guffnobiznesiku :)

Podniesienie płacy minimalnej niesie za sobą podniesienie wszystkich pensji. Przypominam - sztuczne podniesienie. Co skutkuje wzrostem cen.

Jeśli podniesiesz np. o 500 zł pracownikom na najniższych stanowiskach to musisz również podnieść pensje tym na stanowiskach wyższych. Rekompensujesz to sobie podniesieniem cen swoich produktów. Tym bardziej podnosisz ceny ponieważ wydajesz nie tylko na pensję pracowników ale również rosną twoje koszty produkcji i dystrybucji, gdyż inni także podnosząc wypłaty dla swoich pracowników podnoszą ceny swoich wyrobów i usług. I tak nadmu...e się inflacja. A jak inflacja rozpędzi się za bardzo to już NIKT, żaden rząd i żadną ustawą nad nią NIE zapanuje.

Ja już przerobiłam połowę swoich oszczędności na waluty, gdy były dołki.

PS. No ktoś tą minimalną musi zarabiać :-D Jakakolwiek by ona nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....
8 godzin temu, Gość Indyk napisał:

najbardziej śmieszą mnie wpisy że zamiast 500 plus powinny być darmowe przedszkola żłobki i więcej tych przedszkoli i żłobków.No i co to da? Jeżeli kobieta ma 5 czy 7 dzieci to i tak nie pójdzie do pracy jak dzieci będą w przedszkolu czy w żłobku.

Znałem matki 6 i 10  dzieci które pracowały zawodowo na pełen etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majk

Na PO. Jestem przeciwnikiem wszelkiego socjalu poza pomocą osobom najbiedniejszym, chorym i niepełnosprawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Wyobraz sobie, że pieczesz i sprzedajesz chleb. Nagle rząd każe ci podnieść pensje pracowników - wszystkim o 20%. Skąd weźmiesz pieniądze na podwyżki? Będziesz dalej sprzedawać chleb po tej samej cenie?

Deb*lom nie wytłumaczysz nawet tak, oni tylko 500+ widzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

o kurła, 500 zł ledwie na tydzień na jedzenie jej starcza, niektórzy to mają spust i żołąd bez dna hahaha :D

do reszty o prywaciarzach nawet nie ma co się ustosunkowywać, podobny wys/ryw mogła stworzyć jedynie rozgoryczona paniusia z zawodem córcia prezesa, którza narzeka, że przez to, że pracownicy mają dziś wybór ona nie może sobie kupić podróby dolcze and gabana :D

inaczej to syndrom sztokholmski klasy najemnej :D

Nie każdy mieszka sam i nie każdego zadowala rosołek i schabowy. Na resztę zabrakło ci argumentów więc obrażasz ludzi? Typowy pisior, zabraknie rozumu, to pluje jadem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość majk napisał:

Na PO. Jestem przeciwnikiem wszelkiego socjalu poza pomocą osobom najbiedniejszym, chorym i niepełnosprawnym.

Ja co prawda ani PO ani PiS (tfu!) ale mam takie samo zdanie, socjal powinien być pomocą dla najbiedniejszych, chorych itp A na takie rozdawnictwo jakie jest teraz nas nie stać i tylko skończymy jak Wenezuela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

nie wiem na kogo głosować... wiem tylko na kogo NIE głosować, nigdy w życiu na pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W życiu nie głosowałam na pis i nie mam zamiaru, złodziejstwa i kłamstw nie popieram, jeśli w ogóle pójde na wybory to popre albo Kukiza albo Konfederacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten

PiS:) A jak czytam, zagłosuję na PO, bo nie popieram złodziejstwa, kłamstwa... to sikam ze śmiechu 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Ten napisał:

PiS:) A jak czytam, zagłosuję na PO, bo nie popieram złodziejstwa, kłamstwa... to sikam ze śmiechu 😁 

ojej, wszyscy się przejęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Ten napisał:

PiS:) A jak czytam, zagłosuję na PO, bo nie popieram złodziejstwa, kłamstwa... to sikam ze śmiechu 😁 

Lejesz w majty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Podniesienie płacy minimalnej niesie za sobą podniesienie wszystkich pensji. Przypominam - sztuczne podniesienie. Co skutkuje wzrostem cen.

Jeśli podniesiesz np. o 500 zł pracownikom na najniższych stanowiskach to musisz również podnieść pensje tym na stanowiskach wyższych. Rekompensujesz to sobie podniesieniem cen swoich produktów. Tym bardziej podnosisz ceny ponieważ wydajesz nie tylko na pensję pracowników ale również rosną twoje koszty produkcji i dystrybucji, gdyż inni także podnosząc wypłaty dla swoich pracowników podnoszą ceny swoich wyrobów i usług. I tak nadmu...e się inflacja. A jak inflacja rozpędzi się za bardzo to już NIKT, żaden rząd i żadną ustawą nad nią NIE zapanuje.

Ja już przerobiłam połowę swoich oszczędności na waluty, gdy były dołki.

PS. No ktoś tą minimalną musi zarabiać :-D Jakakolwiek by ona nie była.

tyle teoretyzowania a wystarczy zrobić wywiad w terenie i okazuje się, że podwyżka najniższej nie wymusiła wzrostu wynagrodzeń osób długotrwale zatrudnionych w wielu zakładach, dalej gwarantem podwyżki płacy minimalnej jest państwo, gdyż prywaciarze nie dzielą się wartością dodaną. tym samym ograniczyć musi prywatną konsumpcje i koszty prowadzenia działalności (np. sztuczne etaty dla rodziny ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Lejesz w majty?

Tobie do gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Boże :( załamka dosłownie. 

Czekają nas kolejne lata pod rządami chorego z nienawiści człowieczka :( 

Takiej patologii jak tworzy obecnie ten rząd to nigdzie chyba nie ma. 

Janusze i Grażyny sprzedali się za 500 plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość gość napisał:

tyle teoretyzowania a wystarczy zrobić wywiad w terenie i okazuje się, że podwyżka najniższej nie wymusiła wzrostu wynagrodzeń osób długotrwale zatrudnionych w wielu zakładach, dalej gwarantem podwyżki płacy minimalnej jest państwo, gdyż prywaciarze nie dzielą się wartością dodaną. tym samym ograniczyć musi prywatną konsumpcje i koszty prowadzenia działalności (np. sztuczne etaty dla rodziny ;) )

Hahahaha, bardzo śmieszne. A wiesz o ile wzrosła średnia krajowa i ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Boże :( załamka dosłownie. 

Czekają nas kolejne lata pod rządami chorego z nienawiści człowieczka :( 

Takiej patologii jak tworzy obecnie ten rząd to nigdzie chyba nie ma. 

Janusze i Grażyny sprzedali się za 500 plus...

I uważają, że rząd im coś daje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

6 minut temu, Gość Gość napisał:

Boże 😞 załamka dosłownie. 

Czekają nas kolejne lata pod rządami chorego z nienawiści człowieczka 😞

Takiej patologii jak tworzy obecnie ten rząd to nigdzie chyba nie ma. 

Janusze i Grażyny sprzedali się za 500 plus...

 

Czego się spodziewałaś?  wiadomo że na tej stronie większość to maciory z pod znaku 500 plus którym obsrane pieluchy przeżarły mózg, inteligencji to to nie ma żadnej i interesuje ich tylko to ile dostaną kasy, reszta ich nie obchodzi, taki "mondry" mamy naród niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

 

 

Czego się spodziewałaś?  wiadomo że na tej stronie większość to maciory z pod znaku 500 plus którym obsrane pieluchy przeżarły mózg, inteligencji to to nie ma żadnej i interesuje ich tylko to ile dostaną kasy, reszta ich nie obchodzi, taki "mondry" mamy naród niestety.

A najgorsze jest to, że te bezmózgie stworzenia "dzięki" polityce partii rządzącej się jeszcze bardziej namnaża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×