Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna

Ukrainki są milsze od Polek

Polecane posty

Gość Anna

Nie chce tu wywołać awantury ale zauważyliście że Ukrainki są o wiele bardziej pomocne, serdeczne i miłe niż nasze rodaczki. Pracowałam kiedyś z wieloma Ukrainkami ale dziś nasza mnie taka refleksja. Pracowałam jako ekspedientka w sklepie z pieczywem. Poznałam tam wiele dziewczyn w tym Ukrainek. Polki na początku nie były serdeczne patrzyły się z pode łba, a nawet wysmiewaly jak coś pomyliłam. Na szkoleniu nie rzadko zwracały mi uwagę w chamski sposób. Jak sobie przypomnę to dziewczyny z Ukrainy mimo iż nie umiały doskonale polskiego same proponowały pomoc jak zobaczyly ze sobie z czymś nie radzę. Dzis w naszej firmie zatrudnila się dziewczyna. Też Ukrainka.Przemila. Taka normalna nie zadzierajaca nosa. Nie to co reszta z mojego działu które od jakiegoś czasu chcą mnie zadziobac:)

Na ten temat rozmawiałam z moją koleżanką która pracuje na produkcji gdzie zatrudniają wiele osób z Ukr. Potwierdziła. Ukrainki są fajne. Można z nimi pogadać na każdy temat i zawsze skore do pomocy. Zawsze odpowiedzą dzień dobry co nie zdarza się Polka. Te często są bardzo na dystans jeżeli można to tak nazwać a nawet wrogo nastawione np do nieznajomych czy nowych pracowników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Widzę jeszcze jeden aspekt ...byłam dzisiaj w biedronce gdzie zazwyczaj pracuje więcej Ukraińców i Ukrainek niż polski personel, ok, nie mam z tym problemu. I dzisiaj nagle z niejasnych przyczyn ( może urlopy) na wielkim sklepie pracowały tylko dwie kobiety +ochroniarz. Polki. Nie wiem czy jesteście w stanie sobie wyobrazić co działo się przy jedynej, obsługiwanej kasie. Dwie pracownice wiec jedna ( kierowniczka) na zapleczu coś załatwiała jakieś faktury czy coś a druga co 2 min informowała ze nie może zadzwonić po kogokolwiek bo nikogo poza nią nie ma. Piątek , ludzi milin pięćset sto dziewięćset , kolejka zakręcona między regałami, pomysły aby im te pełne wózki porzucić i iść w cholerę , ze w lidlu maja ludzi a tu co ? Armagedon ! 

Powiem wam, ze jak oni nie zechcą u nas pracować to czarno to widzę. Takie jedno zdarzenie pokazało klientom biedronki żeby zamknęli paszcze i grzecznie czekali bo jak ta ostatnia, przy kasie ,trzaśnie w cholerę robotę tak jak inni chcieli wózki -pełne towarów- to dojdzie do afery. Także Ukraińcy nie wiem czy są milsi czy grzeczniejsi ale na bank potrzebni, dziękuje za uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wiem czy milsze, ale napewno ładniejsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli autorko myślisz, że one ci du/py za plecy nie obrabiają, to się mylisz. 

Nie! Ukraińcy nie są tu potrzebni. Tu są potrzebne godne płace, a mniej rozdawnictwa. Tak, żeby się nie opłacało nie pracować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Zgadzam się z twoja opinia ale nie ma co kopać się z koniem bo mamy tak jak widzimy ze jest i to jest rzeczywistość na dzisiaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bwje

Chyba kobiety kazdej innej narodowości są sympatyczniejsze od polek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Gość napisał:

Jeśli autorko myślisz, że one ci du/py za plecy nie obrabiają, to się mylisz. 

Nie! Ukraińcy nie są tu potrzebni. Tu są potrzebne godne płace, a mniej rozdawnictwa. Tak, żeby się nie opłacało nie pracować. 

Prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę,że wszystko zależy od charakteru.A tak nawiasem mówiąc lepszymi i miłymi ludźmi są ci z miasta a nie ze wsi.Tu jest inna mentalność.Więc nie o kraj chodzi a o miasto 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak dużo zależy od charakteru ale faktycznie mam kilka dziewczyn z Ukrainy pracujących u nas w firmie - sprzątają biura. I kurde no zawsze uśmiechnięte, pomocne aż bije od nich taka sympatyczna aura. A od naszych dziewczyn no cóż powiedziała bym że ciężko z takim miłym podejściem do ludzi i pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bo te,które mają za wiele nie umieją się cieszyć 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pewnie niedługo będzie to konkurencja dla naszych dziewczyn, faceci będą woleć dziewczyny ze wschodu. Ta cała mentalność z zachodu to jest dramat i odbija się to na naszych rodaczkach , ale może to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
50 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak dużo zależy od charakteru ale faktycznie mam kilka dziewczyn z Ukrainy pracujących u nas w firmie - sprzątają biura. I kurde no zawsze uśmiechnięte, pomocne aż bije od nich taka sympatyczna aura. A od naszych dziewczyn no cóż powiedziała bym że ciężko z takim miłym podejściem do ludzi i pracy.

Wiesz dlaczego tak jest? Bo są tu na chwilę. Niesamowicie fałszywa nacja. Ty znasz kilka, a przez mój zakład przewinęło się ich kilkaset. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość.

Nie znam osobiście i nie pracowałam z  Ukrainkami wiec nie mam zdania. Jako naród nie budzą mojego zaufania, te ktore spotykam w sklepie owszem są mile ale bez przesady.  

Natomiast wczoraj tez bylam w Biedronce i z maszyna czyszcząca jeździł przemiły Pokak, ktory sympatycznie zgadywal do klientow, potem szybko   usiadł na kasie żeby rozładować kolejkę i z uśmiechem obsługiwał. Na sali sympatyczna Polka SAMA Z SIEBIE zaproponowała mi   podzielenie arbuza, jak usłyszała, ze jestem z rowerem i taki duzy kawalek bedzie trudny do przewiezienia w koszyku. 

Jezeli chodzi o polski personel w Biedronce to uwazam, że jest mily a mam porównanie, bo swego czasu dużo Biedronek ocenialam jako Tajemniczy Klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Pewnie niedługo będzie to konkurencja dla naszych dziewczyn, faceci będą woleć dziewczyny ze wschodu. Ta cała mentalność z zachodu to jest dramat i odbija się to na naszych rodaczkach , ale może to tylko moje zdanie. 

No tak bo faceci chcieliby potulnych owieczek co ugotują obiad, posprzątają i przybiegną z kapciami w zębach jak jaśnie pan wróci do domu. A tu niespodzianka, bo Polki mają wobec nich jakieś wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alisa
4 minuty temu, Gość gość napisał:

No tak bo faceci chcieliby potulnych owieczek co ugotują obiad, posprzątają i przybiegną z kapciami w zębach jak jaśnie pan wróci do domu. A tu niespodzianka, bo Polki mają wobec nich jakieś wymagania.

Nie zapominaj, że jeszcze ma iść na etat do pracy oprócz usługiwania panu i dbania o dom, bo przecież typowy polaczek nie będzie pasożyta utrzymywał.

Szczerze? Zawsze wychodziłam z założenia, że już wolę być sama niż nadskakiwac typowemu polaczkowi byle nie mówili o mnie "stara panna". Wyszłam za mąż dopiero w wieku 31 lat i to za Słowaka. Owszem to ja robię zakupy i gotuję bo lubię ale pracuję na pół etatu tylko dla własnej satysfakcji, bo kocham moja pracę. Od sprzątania, prania i prasowania mam 2 razy w tygodniu panią. Mój mąż zarabia świetnie i niczego mi nie odmawia, mam dostęp do jego konta i wydaję na co chcę bez łaski.

Wcześniej byłam z Polakami (3 zwiazki) i dziękuję bardzo. Mentalnosc polskich facetów jest nie do zniesienia w ostatniej dekadzie. Maminsynki, samoluby, terroryści, dusigrosze, wyzyskiwacze i zapuszczone lenie z wymaganiami z kosmosu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Pewnie niedługo będzie to konkurencja dla naszych dziewczyn, faceci będą woleć dziewczyny ze wschodu. Ta cała mentalność z zachodu to jest dramat i odbija się to na naszych rodaczkach , ale może to tylko moje zdanie.

o jej wielka mi strata "nasi sułtani stulejmani będą wołać banderówy" bo oni są tylko od wybierania i przebierania, a my mamy o nich zabiegać i spełniać wymagania. Dzięki bardzo, ja tam się o żadnego Janusza z banderówami bić nie będę. Krzyż im na drogę. Żaden porządny, normalny facet nie tknie ukraińskiego ani kacapskiego pomiotła, wiec te wywłoczki pohajtają się z polskimi stulejarzami i się od razu częściej na rynku matrymonialnym zrobi. Też mi wielka łacha żeby mnie brzuchate Janusze chciały i ta "konkurencja" hahahaha dobre! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

o jej wielka mi strata "nasi sułtani stulejmani będą wołać banderówy" bo oni są tylko od wybierania i przebierania, a my mamy o nich zabiegać i spełniać wymagania. Dzięki bardzo, ja tam się o żadnego Janusza z banderówami bić nie będę. Krzyż im na drogę. Żaden porządny, normalny facet nie tknie ukraińskiego ani kacapskiego pomiotła, wiec te wywłoczki pohajtają się z polskimi stulejarzami i się od razu częściej na rynku matrymonialnym zrobi. Też mi wielka łacha żeby mnie brzuchate Janusze chciały i ta "konkurencja" hahahaha dobre! 

 

Trochę chamsko napisane, ale masz rację. Jakoś nie widzę nadskakiwania Ukrainkom przez naszych facetów. Prędzej to one się kręcą koło nich. Poza tym taka z nich konkurencja jak z koziej du/py trąbka. Odsetek ładnych kobiet w tej nacji jest taki sam jak odsetek w polskiej, czy czeskiej nacji. Tylko tylko, że to obce, więc na początku trochę zainteresowania, a potem olewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość gość napisał:

o jej wielka mi strata "nasi sułtani stulejmani będą wołać banderówy" bo oni są tylko od wybierania i przebierania, a my mamy o nich zabiegać i spełniać wymagania. Dzięki bardzo, ja tam się o żadnego Janusza z banderówami bić nie będę. Krzyż im na drogę. Żaden porządny, normalny facet nie tknie ukraińskiego ani kacapskiego pomiotła, wiec te wywłoczki pohajtają się z polskimi stulejarzami i się od razu częściej na rynku matrymonialnym zrobi. Też mi wielka łacha żeby mnie brzuchate Janusze chciały i ta "konkurencja" hahahaha dobre! 

 

Święta racja! mój mąż jest pewnym siebie i swojej wartości facetem i w życiu by nie tknął ukrainki. Pełno się tego tałatajstwa koło niego kręciło, bo wykształcony i zamożny ale on nawet słyszeć nie chciał. Nawet sobie nie wyobrażacie jak Ukraińcy są fałszywi.

Nie są dobre dla zakompleksionych i sfrustrowanych przegrywów, a za takich raczej szanująca się Polka nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opp

generalnie sa milsze, jesli im na czyms zalezy i czujasię od kogos  w jakims stopniu uzaleznione. To zreszta doryczy nie tylko Ukrainek, tacy sami sa Polacy wobec np Niemcow czy Anglikow, jesli u nich pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka

Ja mam akurat inne spostrzezenia- mieszkam w Warszawie na Mokotowie i tam chyba w kazdym sklepie spozywczym i na straganach pracuja Ukrainki. Wiekszość jest bardzo opryskliwa , w dodatku niekompetentna - nie wiedza co gdzie jest, jak sie nazywa itd. Ani dzien dobry, ani przepraszam, ani usmiechu. Mysle,ze zachowuja sie tak , jak u siebie, czyli podobnie jak u nas sprzedawcy za PRLu( a i czesc teraz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×