Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Duphaston

Polecane posty

Gość Gość

Hej. Staramy się o ciąże. Mam brać duphaston od 16-25 dnia cyklu. Trochę się obawiam, że jak się uda i przestane brać ten duphaston to coś się stanie z ciążą. Na test ciążowy sikany w 25 dniu chyba trochę za wczas 😞 A test z krwi? Któraś z Was robiła wcześniej niż spodziewana miesiączka i coś wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka

Można mówić, żeby :

a) nie kombinować i brać leki dokładnie tak, jak zaleci lekarz 

b) nie wymyślać sobie ciąży, jeśli nawet nie było czasu na zapłodnienie 

c) nie robić testów wcześniej NIŻ W DNIU SPODZIEWANEJ MIESIĄCZKI 

A wy i tak swoje. Zamiast zapytać lekarza, wypisujecie na forum. Zamiast poczekać do dnia miesiączki i wtedy zrobić test albo w obliczu konkretnych objawów, sikacie na testy tydzień po owulacji, macacie sobie cycki w nadziei, że urosły, analizujecie każdy skurcz, zachciankę czy humor. A potem płacz, bo test był negatywny. A potem bieganie na betę, bo gdzieś ktoś w necie napisał, że czasem nie wykryje. A potem znowu płacz. A potem obsesyjne liczenie cyklu i seks na siłę. 

Też tak miałam, dzięki wielkie, że odpuściłam i żyję z dnia na dzień. Uwierz, ciąża daje objawy, a nawet jeśli nie, to bieganie co chwilę do apteki po testy albo do przychodni na pobranie krwi przysporzy Ci jedynie opinii maniaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nic nie wymyślam i nie zamierzam przesadzać z objawami i ''napalać'' się, że to już 😉  Pytałam tylko czy coś się może stać z ewentualną ciążą jeśli skończę brać duphaston 25dc i będę oczekiwać okresu. Wg lekarki kończę duphaston i robie bete więc wydaje mi się że mam ją zrobić 25dc chociaż obawiam się, że to za wczas i nie wyjdzie tak jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka

Nie rozumiem w takim razie, po co lekarz, skoro mu nie ufasz i podważasz jego osądy. Było nie było, człowiek ma przynajmniej 7 lat praktyki medycznej więcej od Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A chodziłaś na monitoring? Jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×