Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inez

Do jakiego wieku wasze dziecko jeździło tyłem w samochodzie?

Polecane posty

Gość Inez

Pytanie jak w tytule. Pytam z ciekawości, bo mój syn powoli wyrasta wagowo z fotelika tyłem do kierunku jazdy, a ma 2,5 roku. Jest dosyć duży, waży 16kg i ma 105cm wysokości. Wagę ma taką od pół roku, a fotelik jest tyłem do 18kg. Nim mnie zaczniecie obrażać, że mam wielkie dziecko to zaznaczę, że urodził się z wagą 4,6kg i był długi na 65cm. 

Pytam, bo mnie dziś szwagierka ostro zrugala jak powiedziałam, że chyba za niedługo będziemy musieli przestawić fotelik przodem. Stwierdziła, ze powinnam wozić tyłem do 4-5 lat minimum. Jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nsnjs

Mój synio ma 18 lat i cały czas jeszcze jeździ tyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka jak miała rok to zmieniłam jej fotelik i od tego czasu jeździ już przodem a ma teraz 2,5roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja jeździ różnie jak ma ochotę. Czasem przodem, czasem tyłem. Wyjątek to bardzo szybka jazda. Wtedy zawsze tyłem. Ma 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianna

jeśli się uda do 4/5lat to tak będę wozić napewno .jest to najbezpieczniejsze i koniec 

 

a ta pani Mariniki co wozi przodem niemowlę to sobie chyba śmiechy robi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, powinnaś przewozić tyłem najdłużej jak się da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Córka 5 lat dalej jeździ tylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddam

Do 9 miesiąca jeździło w foteliku tyłem do kierunku jazdy później już przesadziłam do normalnego fotelika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddam

Nie rozumiem jakim tyłem ?jak duże na dwuletnie dziecko można wozić tyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Oddam napisał:

Nie rozumiem jakim tyłem ?jak duże na dwuletnie dziecko można wozić tyłem?

Normalnie. Ja woże 5 letnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Starsze miało 5,5 lat, młodsze 3,5.

Sa foteliki tyłem do 25 kg także na pewno coś znajdziecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

dziecko najbezpieczniej wozic do jakiegos 3-4 roku zycia tylem. moj mlody ma 3 latka, 17 kg i ok 101 cm wzrostu, tez powoli zaczyna wyrastac ale jeszcze chociaz te z pol roku pojezdzi. Pytanie co Ty zamierzasz zrobic, czy po prostu przestawic fotelik przodem czy kupic nowy- jesli nowy to z ktorego przedzialu? na 15-36 jest za maly, wiem ze wagowo i wzrostem ok ale miednica dziecka jest inaczej zbudowana i przy uderzeniu dziecko moze sie wyslizgnac z pasow samochodowych, dlatego lepiej jesli bedzie jeżdzil jak najdluzej z pasach wewnetrznych fotelika.

Popytaj o swoj problem w dobrym sklepie z fotelikami, nie zadnym smyku tylko w dobrym sklepie dzieciecym w ktorym gosciu wie o fotelikach prawie wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Emi 30 napisał:

dziecko najbezpieczniej wozic do jakiegos 3-4 roku zycia tylem. moj mlody ma 3 latka, 17 kg i ok 101 cm wzrostu, tez powoli zaczyna wyrastac ale jeszcze chociaz te z pol roku pojezdzi. Pytanie co Ty zamierzasz zrobic, czy po prostu przestawic fotelik przodem czy kupic nowy- jesli nowy to z ktorego przedzialu? na 15-36 jest za maly, wiem ze wagowo i wzrostem ok ale miednica dziecka jest inaczej zbudowana i przy uderzeniu dziecko moze sie wyslizgnac z pasow samochodowych, dlatego lepiej jesli bedzie jeżdzil jak najdluzej z pasach wewnetrznych fotelika.

Popytaj o swoj problem w dobrym sklepie z fotelikami, nie zadnym smyku tylko w dobrym sklepie dzieciecym w ktorym gosciu wie o fotelikach prawie wszystko. 

Są foteliki tyłem do 25 kg więc nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoftwo
12 godzin temu, Gość Inez napisał:

Pytanie jak w tytule. Pytam z ciekawości, bo mój syn powoli wyrasta wagowo z fotelika tyłem do kierunku jazdy, a ma 2,5 roku. Jest dosyć duży, waży 16kg i ma 105cm wysokości. Wagę ma taką od pół roku, a fotelik jest tyłem do 18kg. Nim mnie zaczniecie obrażać, że mam wielkie dziecko to zaznaczę, że urodził się z wagą 4,6kg i był długi na 65cm. 

Pytam, bo mnie dziś szwagierka ostro zrugala jak powiedziałam, że chyba za niedługo będziemy musieli przestawić fotelik przodem. Stwierdziła, ze powinnam wozić tyłem do 4-5 lat minimum. Jak to jest u was?

Moja córka ma 2laalta i 3 miesiące i ciągle jeździ tyłem, co prawda z niej to maleństwo, no póki co ma 12kg :D Myslę, że do 4rz tak pojeździ, ale jeśli wyrośnie to trzebabedzie pomyśleć o innymi foteliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoftwo
1 godzinę temu, Gość Oddam napisał:

Nie rozumiem jakim tyłem ?jak duże na dwuletnie dziecko można wozić tyłem?

Normalnie, są specjalnie dostosowane foteliki do jazdy tyłem, dla starszych dzieci. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Córka jeździła do 5 roku zycia, syn do 4 lat. Mialam fotelik BeSafe do 25 kg, wiec z rozmiarem nie było problemu. Moje kuzynki roczna córeczka zginela w wypadku samochodowym, gminna droga, dwa samochody osobowe nie żaden wielki wypadek a mała zginela na miescu. Nie wiem jak mozna sobie robic śmiechy z bezpieczeństwa swoich dzieci.  Oglądajcie crash testy,  zobaczcie jakie przy foteliku do jazdy przodem dzieci maja urazy w razie wypadku. Nawet duzy dwulatek czy trzylatek nadal ma proporcje dziecka, w razie wypadku w foteliku do jazdy przodem ryzyko urazu kregow szyjnych i kręgosłupa jest duzo wyższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka

Mój syn na 4,5 roku, wzrost 110 i jeździ tyłem (do 25 kg), będzie jeździł dopóki się zmieści. 

Ja bym dla dwulatka kupiła jeszcze fotelik tyłem, i tak jest za mały na fotel bez pasów wewnętrznych. Kupisz taki do 24 kg i jeszcze minimum 2 lata pojeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona

wlasnie sie zastanawiam nad kupnem kolejnego fotelika, mam do 18 kg z BeSafe ale maly juz wyrasta. Chcialam zapytac o te foteliki do 25 kg, one maja pasy wewnetrzne? niby logiczne ze powinny miec skoro dziecko moze w nich jezdzic tylem ale chcialam sie upewnic. bo sa tez foteliki 9-36, czyli do 18 kg pasy wewnetrzne a pozniej samochodowy. ale skoro sa tez foteliki do 25 kg z pasami wewnwtrznymi to dlaczego nie ma takich 9-36 ale z pasami wewnetrznymi do 25 kg. Bardziej ufam tym pasom wewnetrznym, lepiej trzymaja przeciez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Mój trzylatek jeździ tyłem w foteliku do 25kg i będzie jeździł tak długo jak się da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, te foteliki do 25 kg maja pasy wewnętrzne. W tych przodem do 36 kg dzieci moga jeździć w wewnetrznych do 18 kg bo na tyle kg są testy. Jak przewozisz wieksze dziecko, to nikt ci nie da gwarancji ze pasy w razie wypadku wytrzymaja. Byc może sa takie foteliki,  nie orientowalam sie bo moje jeździły tyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój syn w październiku kończy 6 lat,  RWF-Axkid minikid do 25 kg, on waży 24 kg. Jeździ nadal tyłem, ale w ciągu kilku tygodni wymieniamy na przodem. Córka 3 lata też tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Córka odkąd skończyła rok jeździ przodem, ale tylko dlatego, że ma refluks i chorobę lokomocyjna, jeżdżąc tyłem zazwyczaj wymiotowała i bardzo się męczyła, do tego histeria, nie dało się z nią jeździć, przodem jest o niebo lepiej choć wiem że mniej bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×