Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Irena

Jakie studia wybrać: Europeistykę czy Administrację?

Polecane posty

Witajcie!:classic_rolleyes: Czy jest ktoś tutaj po ukończeniu Europeistyki? I gdzie pracujecie? Właśnie zastanawiam się który kierunek wybrać: Europeistykę czy Administrację.  Najbardziej mnie interesuje jak oceniacie perspektywy zawodowe po obu kierunkach? Mój angielski na poziomie B2-C1. 

Z góry dziękuję za każdą radę. :classic_love:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marmas

Perspektywy zawodowe po obydwu kierunkach są żadne i mówie to całkiem serio, nie ma w tym kraju pracy dla ludzi po administracji czy europeistyce chyba, że pójdziesz w kariere naukową ale to umówmy się jest bardzo trudne i mozolne no i też nie zawsze finansowo opłacalne. na obydwu kierunkach nie nauczysz się tam niczego mało tego w żaden sposób się nie rozwiniesz. Nie ma ogłoszeń o prace gdzie wymagane by były stydia administracja samo prawo nic nie daje a co dopiero administracja, oczywiście jedyne do czego Cię te studia będe predystynowały to urząd i ciepła posadka za 2100 na miesiąc. Dobrze, że masz dobry angielski to akurat Cie uratuje, żadne studia nie sa ci potrzebne żeby już dziś zarabiać 2500 na start z takim angielskim, idziesz do jakiegoś klienta i pracujesz dla niego kontaktując się z jego klientami z zagranicy i te 2500 zarobisz w jakimś niezłym korpo podobnie, więc ten język coś ci daje chociaż sam angielski to nie wiele też ale daje, natomiast studia to prosze cie daj se spokój szkoda czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za taką rozszerzoną odpowiedź. Jestem już zakwalifikowana na te studia, więc muszę z czegoś wybierać(((😌😌😌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednik uważam, że ciężko o dobrą pracę po obu z wymienionych kierunków. Proponuję po roku spróbować przepisać się na inny kierunek. W pracy osoby po administracji lub europeistyce z mojego doświadczenia lądują w recepcji albo jako asystent/ki biurowe. Jest jeszcze opcja do działu marketingu ale trzeba mieć mocne umiejętności miękkie i się prezentować. Znam kilka osób co właśnie tam po studiach administracyjno-humanistycznych zdobyły ambitne stanowiska lub założyły własną działalność. Jednak dla większości przypadków to jest jednak praca administracyjna i co bystrzejsze ludziki szukają innych możliwości wypełniając braki w kompetencjach i jak jest otwarta pozycja w tej samej firmie to próbują przeskoczyć. Jednak koniec końców są to lata w plecy i nie jest to takie proste. Człowiekowi raczej się nie chce w pewnym wieku już tak się kształcić. Koniec końców radę da ale z mojego doświadczenia widzę, że jest to trudne. Zobacz sobie pracuj.pl albo inne serwisy i sprawdź w jakich zawodach dobrze płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Po administracji na polibudzie znajomy  pracuje przy wdrażaniu projektów IT, znajoma po europeistyce - PR. O jakich uczelniach mówimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek

Po administracji idziesz do urzędu na stanowisko podreferendarza za 2480 brutto. 🐵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×