Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość YoYo

Jaki dywan wybrać do małego salonu?

Polecane posty

Gość YoYo

Jestem posiadaczką niewielkiego salonu. Chciałabym sprawić, żeby stał się przytulniejszy, stąd mój pomysł na zastosowanie dywanu. Jaki dywan będzie najlepszym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

Niewielki metraż nieco ogranicza możliwości. Moim zdaniem powinnaś postawić na jasne barwy, dzięki którym salon będzie wydawał się większy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Zdecydowanie nie powinnaś decydować się na ciemne kolory. Może i są modne i eleganckie, ale z pewnością w małym salonie nie będą dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JatoTa

Wiele zależy od tego, jakie dywany podobają ci się najbardziej i w jakim stylu urządzony jest salon. Dywan powinnaś dostosować do stylistyki całego wnętrza, żeby był elementem dopełniającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoYo

Mój salon jest utrzymany w stylu nowoczesnym, może nieco skandynawskim. Przeważają biele i szarości, więc dywan prawdopodobnie też wybiorę w takiej kolorystyce.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JatoTa

W takim razie może powinnaś zainteresować się dywanem wełnianym? Są dostępne w pięknych, naturalnych kolorach, na pewno będzie pięknie komponował się z całym wnętrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DizzyWo

Polecam dywan płaskotkany. Oprócz tego, że wygląda niebanalnie, jest bardzo wygodny w czyszczeniu. Moim zdaniem to byłby dobry wybór na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoYo

A co powiecie o szarym włochaczu? Zawsze marzył mi się taki puchaty dywan w salonie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DizzyWo

Włochacze można stosować w salonie. Musisz tylko pamiętać o odkurzaniu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dywany Witek

Jeśli chodzi o dobór kolorów do mieszkania, to zasadą jest niestosowanie ciemnych kolorów w małym pomieszczeniu. Czernie i jej odcienie wizualnie pomniejszają wnętrze. Jeśli w małym pokoju na podłodze położymy bardzo ciemny lub czarny dywan, całość aranżacji wyda nam się przytłaczająca. Zawsze, kiedy chcielibyśmy optycznie nieco powiększyć przestrzeń, powinniśmy postawić na jak jasne barwy. Podobna zasada tyczy się wzornictwa dywanów. Zdecydowanie w niewielkim pomieszczeniu nie powinniśmy decydować się na zbyt wzorzyste dywany z dużą liczbą kolorów i wzorów. Lepszym rozwiązaniem będzie raczej dywan monochromatyczny, a jeśli decydujemy się na jakiś wzór, niech to będzie wzór delikatny i nie nachalny.

Pozdrawiamy,
Dywany A.Witek - https://sklep24.dywanywitek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×