Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Wyjazd na stałe do Niemiec ile kasy trzeba wziąć na poczatek

Polecane posty

Gość Gosc

Czy 3 tys euro nie będzie za mało. Wyjazd z dwójką dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

3 tys to minimum. Wynajmują mieszkanie musisz dać kaucję 3 czynsze czyli ok 1200-1500euro. Do tego kasa na życie i opłaty na te 3 miesiące. Myślę że 5000 euro to taka obtymalna kwota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wystarczy... My mielismy tylko 1 tys € na poczatek.. maz wynajal tam mieszkanie, zorganizowal czesc mebli, reszte dokupywalismy Co miesiac.

 pierwsze 2 lata bylismy na dorobku, zanim sie tam urzadzilismy... tez dwoje dzieci mielismy.. bedzie dobrze, wazne Zeby twoj maz mial stala prace a Ty z czasem cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tu autorka. Wyjeżdżam sama z dziećmi więc zdaje sobie sprawę że może być ciężko. Mam 3 tys euro plus jeszcze jakieś grosze na bilet itp... Planuję zabrać garderobę dla dzieci na dwa sezony. Ja też nie będę kupować tam ciuchów. Najważniejsze praca dzieci do szkoły i pomału się urządzać. Odchodzę od meza który jest tyranem, najważniejsze że byśmy mieli święty spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Wystarczy... My mielismy tylko 1 tys € na poczatek.. maz wynajal tam mieszkanie, zorganizowal czesc mebli, reszte dokupywalismy Co miesiac.

 pierwsze 2 lata bylismy na dorobku, zanim sie tam urzadzilismy... tez dwoje dzieci mielismy.. bedzie dobrze, wazne Zeby twoj maz mial stala prace a Ty z czasem cos znajdziesz

A czemu to mąż ma mieć pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja

Masz w Niemczech prace? Ewentualnie rodzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Musisz miec zgode od meza na wyjazd. Nie mozesz sobie poprostu wyjechac z dziecmi zagranice. Gdy maz to zglosi policji to mozesz miec duze problemy. Najlepiej potweierdz notarialnie zgode na wyjazd. Lepeij sie zabezpieczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mam w Niemczech rodzinę, zgodę już załatwiam. To jak uważacie te 3 tys wystarcza? Nie chciałabym zapozyczac się u rodziny bo i tak będewdzieczna jak mi pomogą N początku to wszystko ogarnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

A czemu to mąż ma mieć pracę?

Wyjechalismy tam Za meza praca, u autorki widze Ze jest inaczej.. balabym sie w ciemno jechac i tam dopiero szukac pracy, Ale lepsze To Niz maz tyran.Ja wyjechalam do meza z dziecmi Jak Juz mial stala prace i wynajal tam mieszkanie( gole sciany) reszte urzadzalismy razem. Ja prace znalazlam po roku, a jestesmy Juz tu 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mam w Niemczech rodzinę, zgodę już załatwiam. To jak uważacie te 3 tys wystarcza? Nie chciałabym zapozyczac się u rodziny bo i tak będewdzieczna jak mi pomogą N początku to wszystko ogarnac

Jak masz tam rodzine, ktora Ci pomoze z miszkaniem, szkola dla dzieci i praca dla Ciebie To Juz duzo. Wazna jest jakas pomoc na poczatek, a pozniej Juz sobie poradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×