Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Www

Pokrzywka po ciąży

Polecane posty

Gość Www

Hej. Czy któraś z Was miała pokrzywke po ciąży? Dopadła mnie ok 2 tyg po porodzie mecze się już 5. Jutro mam wizytę u dermatologa, ponieważ lekarz rodzinny rozłożył ręce i stwierdził, że on nie może wypisać mi sterydów. Nie mogę chodzić po słońcu, stres również źle na mnie działa. Codziennie pojawia się po kilka nowych zmian. Jestem już zmęczona ta sytuacja i chciałam się dowiedzieć czy ktoś również miał takiego pecha? Jeśli tak napiszcie ile trwała choroba i Wasze ogóle przeżycia. Dziękuję z góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też miałam, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Pokrzywka jest przeważnie alergiczna, dermatolog podejrzewała uczulenie na apap który brałam po porodzie, albo oksytocynę podaną podczas porodu (ale wtedy reakcja byłaby tak opóźniona?). Położna sugerowała że uporczywe swędzenie to efekt kurczącej się skóry, w czasie porodu miałam opuchnięte ciało, nabrałam sporo wody, i po porodzie gwałtownie traciłam na wadze. Najgorzej wyglądały łydki i brzuch, jakbym miała wybroczyny, drapałam się nawet przez sen.  Nie dowiedziałam się skąd się to wzięło, stosowałam miejscowo maść na uczulenie,  kąpałam się w chłodnej wodzie (wszelkie ciepło wzmagało świąd), piłam wapno, po jakimś czasie przeszło samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Www
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Też miałam, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Pokrzywka jest przeważnie alergiczna, dermatolog podejrzewała uczulenie na apap który brałam po porodzie, albo oksytocynę podaną podczas porodu (ale wtedy reakcja byłaby tak opóźniona?). Położna sugerowała że uporczywe swędzenie to efekt kurczącej się skóry, w czasie porodu miałam opuchnięte ciało, nabrałam sporo wody, i po porodzie gwałtownie traciłam na wadze. Najgorzej wyglądały łydki i brzuch, jakbym miała wybroczyny, drapałam się nawet przez sen.  Nie dowiedziałam się skąd się to wzięło, stosowałam miejscowo maść na uczulenie,  kąpałam się w chłodnej wodzie (wszelkie ciepło wzmagało świąd), piłam wapno, po jakimś czasie przeszło samo. 

Identycznie jak u mnie! Nie słyszałam co prawda o opcji z kurczaca się skóra, ciekawe. Z tym że ja biorę już tyle leków na to (w tym steryd) oraz jakieś 3 różne maści się przewinęły, że jeśli przeszło by samo chyba bym się wściekła. Raz, że żołądek pewnie placze, dwa portfel również. Jak nie wiedziałam jeszcze co to jest również siedziałam z lodowatymi wręcz okladami na nodze, bo ja jako 1 zaatakowalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×