Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Przedszkole miejskie w oddziale szkolnym

Polecane posty

Gość Gosc

Moja córka dostała się do przedszkola ale w oddziale szkolnym. Byłam dzisiaj dokładnie obejrzeć i dopytać i trochę nie spodobało mi się to. Sala jest na końcu korytarza, więc w miarę daleko lecz podczas przerw głośno bedzie słychać krzyczące dzieci za drzwiami. Toalete mają osobno lecz to jest taka sama jak w szkole i nie jest przystosowana do takich małych dzieci. Jeżeli dziecko jest małe to może sobie podstawkę wziasc. Stołówkę mają razem ze szkołą i tam razem z nimi jedzą. Szatnia jest w piwnicy razem ze szkołą, metalowa, brązowa. 

Moje dziecko jest bardzo wrażliwe, nie wiem czy takie warunki nie zraża ja do przedszkola... Bo nawet mnie przeraziły. Nie jest to nic a nic podobne do przedszkola. Nie jest takie kolorowe, przytulne. Szatnie kolorowe, każdy ma zaznaczona szafkę jakaś naklejka. A tam nic takiego nie ma. W szatni są po dwa wieszaki na powieszenie i to wszystko. 

Jak byłam tam z dzieckiem to nie chciała tam ze mną wejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zapisz do innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przepisać trochę ciężko bo to publiczne przedszkole więc nie ma miejsc. A ja nie pracuje więc tym bardziej będę mieć ciężko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgg

Ile lat ma dziecko?

U nas też są oddziały przedszkolne w szkołach, bo brakuje miejsca w przedszkolach...dla mnie to już ostateczność wysyłać tam dziecko...Ale za rok będziemy mieli dylemat jeśli młodszy nie dostanie się do publilczego przedszkola, to mozliwe że pozostanie nam oddział przedszkolny w szkole, do której od tego roku do 1 klasy będzie chodził starszy syn...no i będzie dylemat, bo 3 latka to sobie w żadnej szkole nie wybrażam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość fgg napisał:

Ile lat ma dziecko?

U nas też są oddziały przedszkolne w szkołach, bo brakuje miejsca w przedszkolach...dla mnie to już ostateczność wysyłać tam dziecko...Ale za rok będziemy mieli dylemat jeśli młodszy nie dostanie się do publilczego przedszkola, to mozliwe że pozostanie nam oddział przedszkolny w szkole, do której od tego roku do 1 klasy będzie chodził starszy syn...no i będzie dylemat, bo 3 latka to sobie w żadnej szkole nie wybrażam...

Córka ma 4 lata teraz. Więc jest jeszcze mała i nie chce wgl iść do przedszkola. A jak zobaczy takie warunki to już wgl ja nie przekonam żeby tam została. Bo sam fakt że jak w poniedziałek pójdziemy do tego przedszkola to razem z uczniami że szkoły ... Więc będzie głośno, wszędzie pełno starszych dzieci. 

Jak się tam dostała to myślałam że jest tam jakiś taki kat dla nich i tylko dla nich tylko że poprostu w szkole. Że jakieś 2-3 klasy przerobione dla przedszkolaków. A to się okazało że nie że jest tak jak szkoła tylko że oni są pod opieką tych pań. I na plac to narazie też nie będą wychodzić. Dopiero później na jakieś spacery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość gość gość

U nas tak samo tylko bez żywienia. Dziecko musi przynosić swoje jedzenie. Przedszkole 8-13. My będziemy szukać jeszcze miejsca w prywatnych bo to przedszkole to totalna pomyłka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgg

No niestety w szkole to się za dużo nie da przerobić i całkowicie odizolować maluchów od dzieci w wieku szkolnym...No 4 lata, to już niby lepiej niż 3 latka w szkole, no ale fakt nadal małe dziecko...A rozważasz nie posłanie jej tam? Czy jednak bardzo ci zależy żeby tam chodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość fgg napisał:

No niestety w szkole to się za dużo nie da przerobić i całkowicie odizolować maluchów od dzieci w wieku szkolnym...No 4 lata, to już niby lepiej niż 3 latka w szkole, no ale fakt nadal małe dziecko...A rozważasz nie posłanie jej tam? Czy jednak bardzo ci zależy żeby tam chodziła?

Bardziej jestem nastawiona po dzisiejszym dniu że jednak nie pójdzie tam. Ja i tak ten rok jestem jeszcze w domu bo z młodszym dzieckiem więc nie ma nacisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie posłanie 4 latka to jest najgorsze co można zrobić.Bo to jest tylko gorzej dla dziecka.Zastanówcie się na logikę- większość dzieci idzie do przedszkola jako 3 łatki, są pod opieką logopedy, psychologa, pedagoga, panie czuwają nad rozwojem dziecka i te dzieci się uczą nie mówię tylko o kartach pracy.Takie starsze dziecko to wszystko musi nadrobić.Ono na to wszytko ma o wiele mniej czasu, pal licho jak dziecko samo z siebie jest śmiałe, chętne do pracy ale jak tylko pojawia się jakiekolwiek trudności to jest dla tego dziecka jeszcze ciężej.Skoro są już takie miejsca w szkołach to nic na to nie poradzimy , te dzieci muszą gdzieś się dostać.Próbuj do innych przedszkoli ale nie rezygnuj z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Tak niestety jest w szkołach. Moja córka chodzi do przedszkola publicznego i tam ma warunki wręcz świetne, lepsze niż w niejednym prywatnym. Ja byłam kiedyś w szkole i zobaczyłam warunki dla przedszkolaków, to dziękowałam Bogu, że córka nie musi tam chodzić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgg

No fakt też że dziecko będzie się bardzo nudzić przez kolejny rok w domu. A i ty byś miała chwilę wytchnienia i miałbyś tylko jedno dziecko na głowie 😉. No ale nocna siłę. Możesz też np. wysyłać ją na 3 h, żeby za długo tam nie siedziała skoro warunki średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosccc

Wy kobietki naprawde jestescie chore skoro waszym zdaniem to obojetnie jak zle warunki byle by tylko chodzic do przedszkola a nie w domu byc. Uwierz mi zle warunki moga dziecka tak bardzo zrazic ze wgl potem nie bedzie chcialo isc do szkoly. A dziecku w domu krzywda sie nie stanie ( mimo ze wiekszosc mam chce myslec inaczej ). Na odludziu pewnie nie mieszkacie wiec bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×