Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Londyn 2019

Polecane posty

Gość Gosc

= drozyzna, syf oraz wysoka przestepczosc ...:( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronny
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

= drozyzna, syf oraz wysoka przestepczosc ...:( 

Dla mnie jest tanio, bo dobrze zarabiam a przestępczość jest tu mniejsza niż w PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
37 minut temu, Gość Ronny napisał:

Dla mnie jest tanio, bo dobrze zarabiam a przestępczość jest tu mniejsza niż w PL. 

Dobrze czyli ile? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronny
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Dobrze czyli ile? 😉

2500 funtów miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nnn

2500 w Londynie to jest tyle co nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kddond
5 godzin temu, Gość Nnn napisał:

2500 w Londynie to jest tyle co nic. 

Zarabiasz więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 godzin temu, Gość Ronny napisał:

2500 funtów miesiecznie

Fajnie. Pytanie teraz czy z taka pensja stac Cie na samodzielny wynajem mieszkania, zaplacenie za wszystkie rachunki (takie jak woda, elektrycznosc, gaz, tv, net, council tax), dobra zywnosc, utrzymanie samochodu (chociaz w Londynie nie jest on konieczny), na korzystanie z urokow tego miasta (teatr, wystawy, koncerty, musical, kino, restauracje), porzadne ubrania, buty, wakacje chociaz raz w roku itd. oraz zaoszczedzenie czegokolwiek? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Fajnie. Pytanie teraz czy z taka pensja stac Cie na samodzielny wynajem mieszkania, zaplacenie za wszystkie rachunki (takie jak woda, elektrycznosc, gaz, tv, net, council tax), dobra zywnosc, utrzymanie samochodu (chociaz w Londynie nie jest on konieczny), na korzystanie z urokow tego miasta (teatr, wystawy, koncerty, musical, kino, restauracje), porzadne ubrania, buty, wakacje chociaz raz w roku itd. oraz zaoszczedzenie czegokolwiek? 😉

Singla z taką pensją w Londynie nie będzie stać na regularne korzystanie z uroków miasta, na kawki teatry i inne takie. będzie raczej odmawiał sobie by coś odłożyć i nie wynajmie sam mieszkania.

Ale juz para, nie majaca dzieci oczywiście, zarabiająca np 4,000 funtów netto, będzie miała całkiem fajnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nnnn
13 godzin temu, Gość Kddond napisał:

Zarabiasz więcej? 

Tak. Zarówno ja, jak i mój mąż. I nie uważam, że opływamy w luksusy. Prowadzimy życie na średnim poziomie. Sama za swoją pensję bym biedowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Nnnn napisał:

Tak. Zarówno ja, jak i mój mąż. I nie uważam, że opływamy w luksusy. Prowadzimy życie na średnim poziomie. Sama za swoją pensję bym biedowała. 

Hmmmm....Samodzielnie za £2,500 bys biedowala? To juz przesada... Ciekawe jak tys is W ludzi w takim razie zyja zarabiajac po £1,200-1,500 itd. 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 godziny temu, Gość Nnn napisał:

2500 w Londynie to jest tyle co nic. 

£2500 netto odpowiada zarobkom ok.40k rocznie. To dobre dochody, nawet w Londynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiigjo
5 godzin temu, Gość gosc napisał:

£2500 netto odpowiada zarobkom ok.40k rocznie. To dobre dochody, nawet w Londynie...

Dokładnie...ludzie już wymyślają głupoty. Jak się ma 2.5k w Londynie to idzie przeżyć bez luksusów. 

Ja zarabiam mniej i zyje mi się dobrze, ale to zależy od tego kto ile płaci za transport i mieszkanie. Jakie ma wymagania itp. Na podstawowe życie na pewno wystarczy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia jednak i wielu ludziom po kilku latach na obczyźnie odbija po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkkk

Skoro przyzwyczajona jestem do zycia w wyzszym standardardzie, to podstawowe  zycie to dla mnie biedowanie. Mieszkanie, bilet, rachunki, council tax, jedzenie, kosmetyki, ubrania, jedzenie, karma dla kota, wet, ksiazki to sa moje podatawowe wydatki i nie ma opcji, zeby 2500 na to starczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość willy
29 minut temu, Gość Kkkkk napisał:

Skoro przyzwyczajona jestem do zycia w wyzszym standardardzie, to podstawowe  zycie to dla mnie biedowanie. Mieszkanie, bilet, rachunki, council tax, jedzenie, kosmetyki, ubrania, jedzenie, karma dla kota, wet, ksiazki to sa moje podatawowe wydatki i nie ma opcji, zeby 2500 na to starczylo

czy ktos ci broni zarabiac wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkkk
46 minut temu, Gość willy napisał:

czy ktos ci broni zarabiac wiecej?

Polecam czytanie ze zrozumieniem, zarabiam więcej i nie wyobrażam sobie, że można żyć na poziomie za 2500f będąc singlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Echo
4 godziny temu, Gość Kkkkk napisał:

Polecam czytanie ze zrozumieniem, zarabiam więcej i nie wyobrażam sobie, że można żyć na poziomie za 2500f będąc singlem.

A ludzie zyja za znacznie mniej I musza sobie dac rade! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londyn

2,5tys miesiecznie to jest powyzej sredniej krajowej i to sporo. Jak ktos powiedzial to sie rowna 40tys rocznie a w Londynie to jest bardzo dobra pensja i nie latwo ja osiagnac. Mieszkania z tego nie bedzie ale biedowac tez nie trzeba. 

Prawda jest taka ze ile by na koncie nie bylo to wszystko zalezy od stylu zycia. Innym 1500 wystarczy (wystarczy pracowac na uniwerku czy innej panstwowej placowce gdzie pensje po 22tys rocznie to norma), innym 6tys bedzie malo. 

Dlaczego ciagle sie porownujemy kto ile w tym Londynie zarabia. Kazdy ma swoja droge, swoje kwalifikacje i ambicje i w innych sektorach pracuje. Trudno porownywac recepcjoniste z konsultantem informatycznym bo to sa po prostu dwa rozne swiaty ale zagladac innym do portfela jest slabo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 1.09.2019 o 23:42, Gość gosc napisał:

£2500 netto odpowiada zarobkom ok.40k rocznie. To dobre dochody, nawet w Londynie...

2,500 funtów netto na miesiąc odpowiada raczej ok 45,000 rocznie, a nie ok 40k. Mąż ma 37,000 rocznie i to jest 2,100 netto miesięcznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ale to prawda, to dobre dochody, w szczególności poza Londynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 godzin temu, Gość Oczytaj sie napisał:

Nie wiem z jakim miastem porownujesz ale Londyn juz dawno wypadl z 10 najdrozszych miast na swiecie. Mowimy o stolicy kraju ktorego ekonomia jest 6 pod wzgledem wielkosci na swiecie wiec z 'drozyzna' trudno sie zgodzic. 

Syf - niech ci bedzie, mogloby byc czysciej zwlaszcza w niektorych dzielnicach.

Przestepczosc - wcale nie taka wysoka, zwlaszcza jak na duze miasto. W latach 2003 i 2004 byla wyzsza niz jest teraz.

Wszystko zalezy od tego na jakie rankingi spojrzysz. W jednych Londyn widnieje, a w innych nie. W jednych bedzie tez na 3 miejscu, a w pozostalych poza pierwsza dziesiatka... 

https://www.msn.com/en-za/money/financephotos/the-worlds-50-most-expensive-cities/ss-BBMTGHZ#image=49

Co do wskaznika przestepczosci to Londyn przescignal nawet Nowy Jork. Przestepstwa z uzyciem nozy, ataki z uzyciem kwasu, narkotyki, gangi... https://edition-m.cnn.com/2019/06/24/uk/knife-crime-uk-solutions-gbr-intl/index.html?r=https%3A%2F%2Fwww.google.co.uk%2F

https://www.google.co.uk/amp/s/amp.theguardian.com/uk-news/2019/jun/17/theres-more-knife-more-drugs-east-london-frustration-at-latest-stabbing

Chyba nie mieszkasz w tym miescie, a opierasz sie na tym co przeczytasz badz uslyszysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 godzin temu, Gość Londyn napisał:

2,5tys miesiecznie to jest powyzej sredniej krajowej i to sporo. Jak ktos powiedzial to sie rowna 40tys rocznie a w Londynie to jest bardzo dobra pensja i nie latwo ja osiagnac. Mieszkania z tego nie bedzie ale biedowac tez nie trzeba. 

Prawda jest taka ze ile by na koncie nie bylo to wszystko zalezy od stylu zycia. Innym 1500 wystarczy (wystarczy pracowac na uniwerku czy innej panstwowej placowce gdzie pensje po 22tys rocznie to norma), innym 6tys bedzie malo. 

Dlaczego ciagle sie porownujemy kto ile w tym Londynie zarabia. Kazdy ma swoja droge, swoje kwalifikacje i ambicje i w innych sektorach pracuje. Trudno porownywac recepcjoniste z konsultantem informatycznym bo to sa po prostu dwa rozne swiaty ale zagladac innym do portfela jest slabo. 

Srednia krajowa to obecnie ok.30 tys rocznie (brutto), a dla samego Londynu 40 tys lub wiecej w zaleznosci od zrodla. 

£2,500 to fajna pensja, ale np.jesli wziac pod uwage koszty utrzymania to nie wyglada to juz tak super.

Wynajecie mieszkania 1 bed to £1200-1300 w 3-4 strefie, council tax ok.£100-130, rachunki kolejne £200, dojazdy metrem np.do centrum to £41.20 tyg i blisko £160 mc lub £50.50 tyg i £194 mc (1-3, 1-4) Doliczmy jeszcze wyzywienie, srodki czystosci, telefon i juz z pensji zostaje nam niewiele na chociazby ubrania, buty, wyjscia, ksiazki, kosmetyki, wakacje, nieplanowane wydatki czy po prostu odlozenie... Wychodzi na to, ze w dalszym ciagu trzeba mieszkac w tzw.shared house czyli wynajmowac pokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjj
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Srednia krajowa to obecnie ok.30 tys rocznie (brutto), a dla samego Londynu 40 tys lub wiecej w zaleznosci od zrodla. 

£2,500 to fajna pensja, ale np.jesli wziac pod uwage koszty utrzymania to nie wyglada to juz tak super.

Wynajecie mieszkania 1 bed to £1200-1300 w 3-4 strefie, council tax ok.£100-130, rachunki kolejne £200, dojazdy metrem np.do centrum to £41.20 tyg i blisko £160 mc lub £50.50 tyg i £194 mc (1-3, 1-4) Doliczmy jeszcze wyzywienie, srodki czystosci, telefon i juz z pensji zostaje nam niewiele na chociazby ubrania, buty, wyjscia, ksiazki, kosmetyki, wakacje, nieplanowane wydatki czy po prostu odlozenie... Wychodzi na to, ze w dalszym ciagu trzeba mieszkac w tzw.shared house czyli wynajmowac pokoj...

No wlasnie, pensja £2,500 netto bedzie bardzo fajna ale poza Londynem, w miastach gdzie mozna wynajac sobie 1 bedroom flat za £700 na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 godzin temu, Gość gosc napisał:

2,500 funtów netto na miesiąc odpowiada raczej ok 45,000 rocznie, a nie ok 40k. Mąż ma 37,000 rocznie i to jest 2,100 netto miesięcznie.

 

Wedlug net pay calculator 40 tysiecy rocznie brutto daje nam £2500 miesiecznie netto. Natomiast 45 tysiecy to ok.£2800 netto (uwzgledniajac tylko income tax oraz national insurance contributions, ale w niektorzy firmach pobierane sa rowniez skladki na pension contributions w wysokosci np.3% albo gdy ktos splaca kredyt za studia to rowniez dostanie mniej)

https://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy

W UK można zarobić majątek. To wciąż bardzo atrakcyjny kraj jeżeli chodzi o emigrację. W ciągu kilku lat staniesz na nogi i nadrobisz straty z zyskiem. Szybko podłapiesz język a potem już z górki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Lucy napisał:

W UK można zarobić majątek. To wciąż bardzo atrakcyjny kraj jeżeli chodzi o emigrację. W ciągu kilku lat staniesz na nogi i nadrobisz straty z zyskiem. Szybko podłapiesz język a potem już z górki!

Zeby zarobic "majatek" to trzeba trafic z biznesem a do tego wcale nie trzeba mieszkac w UK. Majatku nikt nie zarobil na etacie, chyba,ze mamy rozne rozumienie slowa "majatek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
42 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zeby zarobic "majatek" to trzeba trafic z biznesem a do tego wcale nie trzeba mieszkac w UK. Majatku nikt nie zarobil na etacie, chyba,ze mamy rozne rozumienie slowa "majatek"

Dokladnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy

UK to kraj nieograniczonych możliwości oczywiście dla ludzi przedsiębiorczych i z inwencją. Przychylny system podatkowy i chłonny rynek zbytu. Ale oczywiście Polak na zmywaku czy sprzątaczka nie zbiją majątku. Mogą co najwyżej zarobić na ponurą egzystencję i tak właśnie powinno być! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus
3 minuty temu, Gość Lucy napisał:

UK to kraj nieograniczonych możliwości oczywiście dla ludzi przedsiębiorczych i z inwencją. Przychylny system podatkowy i chłonny rynek zbytu. Ale oczywiście Polak na zmywaku czy sprzątaczka nie zbiją majątku. Mogą co najwyżej zarobić na ponurą egzystencję i tak właśnie powinno być! 

O TY KURRWO!!!

Zobaczymy czy po Brexicie też to będzie kraj nieograniczonych możliwości

Mam nadzieję że chuuj strzeli UK pojeebany kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 godzin temu, Gość Markus napisał:

O TY KURRWO!!!

Zobaczymy czy po Brexicie też to będzie kraj nieograniczonych możliwości

Mam nadzieję że chuuj strzeli UK pojeebany kraj

brexit znowu odroczony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus
40 minut temu, Gość gość napisał:

brexit znowu odroczony 😛

No wiem coś czuję że nie będzie żadnego brexitu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×