Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorrkkaaa

Zaczyna rakowac kasy do 10 ( kolejnej wypłaty)

Polecane posty

Gość Gość

Wcale się nie myjcie!

Będzie jeszcze taniej, bo przecież ocet i sodą też kosztują!

Pranie róbcie w stawie w parku!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Wcale się nie myjcie!

Będzie jeszcze taniej, bo przecież ocet i sodą też kosztują!

Pranie róbcie w stawie w parku!

 

A ty myjesz się płynem do WC czy jak,? Bo dla mnie żel pod prysznic czy mydło to kategoria kosmetyki, a nie chemia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja myje sie szarym mydłem, nie używam balsamow, szampon jak najbardziej naturalny, płynu do plukania tez nie używam, gdyż zawieraja substancje które przenikają z ubrań do skóry, zwykły proszek i podwójne płukanie. Nie jestem ekoswiruska, ograniczyłam chemie do minimum ze względu na własne zdrowie, te wszystkie substancje powoduja nowotwory!Wolę kupic dobre perfumy, których kontakt ze skórą jest ograniczony.

Ludzie nadużywaja chemii, jedzą gowniane jedzenie, truja się hormonami, potem nagle budzą się z pytaniem, dlaczego ja...właśnie dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozsądna
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Autorko, ale to ci brakuje tylko w tym miesiącu, czy zawsze tak będziesz mieć? Bo jak tylko w tym miesiącu, to może warto wziąć chwilówkę na 100zł, oddasz od razu po wypłacie, albo zrób sobie debet w banku na 500zł. Jak wracasz ze sklepu, to odkładaj wszystkie bilony gdzieś do puszki. Jak ci zabraknie, to masz prywatną kasę zapomogową pożyczkową. W ten sposób można odłożyć nawet 200zł miesięcznie.

50 zł na dzień na 4 osoby, to nie jest kupa kasy. To jest raptem 12,50 na osobę dziennie razem z chemią. Da się wydać mniej, ale wtedy nie kupisz owoców i lepszego szamponu. Plan żywnościowy na cały tydzień, to dobry pomysł, ale też zakupy raz w tygodniu. Faktycznie wydaje się wtedy mniej na cały miesiąc.

Podstawa to sezon. Teraz sa śliwki po 4 zlote albo i mniej to kupuje sliwki. Zaraz beda gruszki i jablka, zima cytrusy, banany. Dobrze gospodarujac mozna tez czasami szarpnac  się na cos poza sezonem, nawet na największe frykasy sa promocje i warto z nich korzystac. 

Jezeli chcesz miec najdrozsze kosmetyki i swieze truskawki caly rok to musisz na to zarobic. Jezeli nie masz takich mozliwosci to zyjesz skromnie ale godnie.

Chwilówki czy debet kosztują, przy małym budżecie liczy się kazdy grosz i lepiej zacisnąć czasem.pasa albo poszukać dodatkowej pracy a nie oddawac odsetki.

A droższy szampon nie zawsze znaczy lepszy. Ja kosmetyki kupuje przeważnie  w Rossmannie, rzadko czekam do ostatniej chwili i czesto dzieki temu trafiam na promocje albo nawet extra cene "na dowidzenia".

Macie racje, przesadziłam z ta kupa kasy ale przy takim budzecie biedy nie musi być.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja myje sie szarym mydłem, nie używam balsamow, szampon jak najbardziej naturalny, płynu do plukania tez nie używam, gdyż zawieraja substancje które przenikają z ubrań do skóry, zwykły proszek i podwójne płukanie. Nie jestem ekoswiruska, ograniczyłam chemie do minimum ze względu na własne zdrowie, te wszystkie substancje powoduja nowotwory!Wolę kupic dobre perfumy, których kontakt ze skórą jest ograniczony.

Ludzie nadużywaja chemii, jedzą gowniane jedzenie, truja się hormonami, potem nagle budzą się z pytaniem, dlaczego ja...właśnie dlatego.

U mnie po szarym mydle i jeszcze bez nawilżenia po nie byłoby co ze skóry zbierać (sprawdzone boleśnie). Ale to nie oznacza, że na kosmetyki wydaje krocie - wystarczy czytać składy, są perełki za grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wryzucam zarcia

nie wyrzucam jedzenia, nie po to pracuję ciezko aby potem szlo do kosza, tak planuje aby starczylo na wszystko i bylo wykorzystane zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozsądna
30 minut temu, Gość Gość napisał:

U mnie po szarym mydle i jeszcze bez nawilżenia po nie byłoby co ze skóry zbierać (sprawdzone boleśnie). Ale to nie oznacza, że na kosmetyki wydaje krocie - wystarczy czytać składy, są perełki za grosze. 

A możesz podać perełki za grosze.

Ja szampon, odżywkę, mydło, balsam i dezodorant kupuje w Rossmanie Alterra. Jak dla mnie ok cenowo i jakościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hgcgh
16 godzin temu, Gość autorrkkaaa napisał:

Tez widze ze zycie coraz drozsze.Od pazdziernika podwyzka  czynszu z 320zł na 355zł.Zaszalam bo kupe kasy wydalam na córke.Nowe ubrania, w sumie do szkoły prawie 1000zł.

Dobry Boże ja płacę 700 zł czynsz.  Mam już tego dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hxhh
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale chemia to nie tylko Domestos, płyn do płukania tkanin i płyn do podłóg, to także szampon i mydło. Jest chemia, która musisz kupić. Płyn do płukania możesz płaszcz, proszek do prania już nie bardzo. 

Zawsze zostaja  ekologiczne orzechy piorace, wielokrotnego użytku, bezzapavhowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hxhh
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale chemia to nie tylko Domestos, płyn do płukania tkanin i płyn do podłóg, to także szampon i mydło. Jest chemia, która musisz kupić. Płyn do płukania możesz płaszcz, proszek do prania już nie bardzo. 

Zawsze zostaja  ekologiczne orzechy piorace, wielokrotnego użytku, bezzapavhowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×