Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość julita

Nietrzymanie moczu w ciąży

Polecane posty

Gość julita

Czy macie jakieś sposoby na trzymanie moczu, oczywiście nie mówię tutaj o sposobach farmakologicznych. Przed ciążą nie miałam takich problemów a teraz gdy ciąża jest coraz starsza (6 miesiąc) zdarza mi się po prostu popuszczać w majty 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podobno ćwiczenie mięśni Kegla pomaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Może niestety tak być ze tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila

Mam coś podobnego jak zaczynam kichać lub śmiać się. Ćwiczenia to dobry kierunek 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dew

A może lekarz albo położna coś polecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Cześć, też mam ten problem i sporo czytałam właśnie o ćwiczeniach mięśni kegla tylko ja nie wiem które to są!! Nie potrafię ich chyba wyczuć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
48 minut temu, Gość Gość napisał:

Cześć, też mam ten problem i sporo czytałam właśnie o ćwiczeniach mięśni kegla tylko ja nie wiem które to są!! Nie potrafię ich chyba wyczuć 🤣

To są te mięśnie które zaciskasz gdy próbujesz powstrzymać strumień moczu. Poćwicz w tym czasie, a potem już w każdej sytuacji. To jest chyba jedyne ćwiczenie mięśni, które możesz wykonywać zawsze i wszędzie, stojąc w kolejce, gotując obiad, siedząc przed tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Posikując zaznaczysz swoje terytorium (symbolicznie, jednak w naturze taki jest sens zostawiania niewielkich ilości moczu).

Ciąża jest wyjątkowym stanem, teraz twoje terytorium ulega zmianie, rozszerza się (budujesz gniazdo, potrzebujesz by żaden intruz nie naruszył jego granic). 

Zastanów sie czy nie masz w otoczeniu jakiegoś "intruza", który przekracza Twoje granice.

A z praktycznych rozwiązań, ćwicz mięśnie dna miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna

Położne z prenalen określają, że  przyszłej mamie może dokuczać wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się to "popuszczaniem" moczu np. w trakcie kichania czy kaszlu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu należy regularnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy czyli tzw. "mięśnie Kegla" - nie tylko w trakcie ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też miałam ten problem w trzeciej ciąży, ale sporo później.  Stosowalam specjalne  wkładki, starałam się wychodzić z domu tylko z pustym pecherzem,  nie pić przed wyjściem.  Najgorsze było właśnie kichanie.  Ale często przy zaciśnięciu mięśni kegla w tym czasie udawalo sie nie popuscic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Nie nos  teraz ciezkich rzeczy, w czasie pologu także, albo skonczysz z dyndająca macicą między kolanami. Nietrzymanie moczu, to już silny sygnał ostrzegawczy, że masz mięśnie dna miednicy w kiepskiej formie. Po porodzie skonsultuj sięz fizjoterapeuta uroginekologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska

Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy? Wystarczy podczas oddawania moczu (kontrolowanego) wstrzymywać go kilkakrotnie. W ten sposób napinamy i rozluźniamy mięśnie. To powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta

Proponuję ćwiczyć mięśnie Kegla, bo niestety pełnią ważną rolę i aby w przyszłości nie mieć problemów z nietrzymaniem moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×