Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Osobnik_43

Pytanie do rodziców nastoletnich córek

Polecane posty

Gość Osobnik_43

Mam pytanie do rodziców,  którzy mają nastoletnie córki.  Moja córka ma już długie włosy pod paszkami,  nie meszek, ale takie kilkucentymetrowe.  Ma 12 lat.

Czy golicie dzieciom te włoski?  Cy same golą? Czy zostawić?  Zupełnie nie wiem  jak współcześnie się do tego podchodzi wśród młodzieży.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Osobnik_43 napisał:

Mam pytanie do rodziców,  którzy mają nastoletnie córki.  Moja córka ma już długie włosy pod paszkami,  nie meszek, ale takie kilkucentymetrowe.  Ma 12 lat.

Czy golicie dzieciom te włoski?  Cy same golą? Czy zostawić?  Zupełnie nie wiem  jak współcześnie się do tego podchodzi wśród młodzieży.  

Nie uważasz, że 12 lat to już taki wiek, w którym ogolenie jej włosów przez mamę byłoby naruszeniem prywatności? Moim zdaniem powinnas dać jej znać, że jakby chciała, to maszynki są w jakimś tam miejscu w domu i żeby się nie krepowala. To powinna być jej decyzja. Nie wymuszaj jej na niej, bo tak naprawdę to może te włoski jej nie przeszkadzają 🙂 ale fajnie jakbyś zakomunikowala córce o możliwości i że nie masz nic przeciwko, bo wiadomo że nastolatki czasem sje wstydzą takich rzeczy w okresie dojrzewania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A to nie umiesz córki zapytać, jak się podchodzi do tego wśród jej rówieśników? Jak jej będą przeszkadzać, to sobie je sama maszynką opierdzieli.  Do roku czasu będzie mieć miesiączkę, o ile nie za miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież to jakiś obleśny zbok. Po co odpowiadać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osobnik_43

Pytanie zadał tata, a nie mama.  Oczywiście, że mama powinna o takie sprawy dbać i porozmawiać z córką, ale z tym nie jest najlepiej.  Nie będę córki pytał czy jej koleżanki golą czy nie, dlatego wolę zapytać na forum. Mama pochodzi z bardzo konserwatywnej, pruderyjnej rodziny.  Moja córka nie ma psychiki wyzwolonej nastolatki, to jeszcze zupełne dziecko. Ubierze co jej mama da itp.   Boję się sytuacji,  żeby ktoś się z niej nie śmiał itp.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

A jaki masz kontakt z córką? Bo jeśli jesteście blisko, bliżej niż córka z matką, to po prostu może zrób jej ogólną pogadankę o dojrzewaniu - na zasadzie, że jesteś w takim wieku, że Twoje ciało się zmienia, teraz już masz włoski pod pachami, a za chwilę będą kolejne (np. trądzik) i te zmiany mogą być dla ciebie trudne, albo zaskakujące. W związku z tymi zmianami należy też bardziej dbać o swoją higienę, a jednym z takich elementów higieniczno-kosmetycznych jest właśnie między innymi golenie włosów pod pachami (podejrzewam, że jej koleżanki golą, bo dziewczynki raczej się wstydzą takich krzaczków przy przebieraniu na wf, albo gdy wystają spod krótkich rękawków bluzeczek, a te które nie golą, są zwykle wyśmiewane w grupie - przynajmniej u mnie tak było), zakup dezodorantu do stosowania na co dzień.

Możesz jej zaproponować, że kupisz jej maszynki - na początek lepiej kupić męskie jednorazówki, są ostrzejsze i zrobi sobie mniej podrażnień, niż od piłowania damskimi i jakiś delikatny antyperspirant, który nie podrażni jej skóry po goleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Do endokrynologa, natychmiast. To poważne zaburzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Zobacz na książkę "maja dorasta" też jest poruszony ten temat. Jeśli się krepujesz rozmowy to daj jej smte książkę i jak ją przeczyta to porozmawiajcue o niej. Oraz daj jej maszynkę do golenia, piankę do golenia i wytłumacz jak się golic. Może na YouTube są jakieś filmiki dla dzieci o dojrzewaniu to też zobacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osobnik_43

Dziękuję za powyższą odpowiedź. Córka to wszystko wie, bo jest bardzo dobrą uczennicą , mieli to na przyrodzie w 4 klasie.  O dojrzewaniu nikt z nią nie rozmawiał. Oczywiście poci się, ma te włoski, ale ona jest dzieckiem które tego nie zauważa, ani też jej to nie przeszkadza, boję się jednak reakcji rówieśników.  

Mam z nią dobry kontakt, ale nie w takich sprawach, pruderyjne wychowanie mamy się tu udziela.   Nie uważam, że gdyby mama, albo inna kobieta pokazała córce jak to się robi, albo jej ogoliła za pierwszym razem, że było by to naruszenie prywatności.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahaha
54 minuty temu, Gość Osobnik_43 napisał:

Mam pytanie do rodziców,  którzy mają nastoletnie córki.  Moja córka ma już długie włosy pod paszkami,  nie meszek, ale takie kilkucentymetrowe.  Ma 12 lat.

Czy golicie dzieciom te włoski?  Cy same golą? Czy zostawić?  Zupełnie nie wiem  jak współcześnie się do tego podchodzi wśród młodzieży.  

Kilkucentymetrowe...  w wieku 12 lat... 

Miałeś ty kiedykolwiek kobietę, pra/ wiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha
3 minuty temu, Gość Osobnik_43 napisał:

Dziękuję za powyższą odpowiedź. Córka to wszystko wie, bo jest bardzo dobrą uczennicą , mieli to na przyrodzie w 4 klasie.  O dojrzewaniu nikt z nią nie rozmawiał. Oczywiście poci się, ma te włoski, ale ona jest dzieckiem które tego nie zauważa, ani też jej to nie przeszkadza, boję się jednak reakcji rówieśników.  

Mam z nią dobry kontakt, ale nie w takich sprawach, pruderyjne wychowanie mamy się tu udziela.   Nie uważam, że gdyby mama, albo inna kobieta pokazała córce jak to się robi, albo jej ogoliła za pierwszym razem, że było by to naruszenie prywatności.   

Jesteś rozwiedziony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościówa

Jak mi te włoski zaczęły przeszkadzać, to podebrałam ojcu jedną maszynkę z paczki i mocno ułomnie (bo chyba na sucho, nawet bez wody i mydła) użyłam tej maszynki. Jej widocznie jeszcze krzaki nie przeszkadzają, ja zaczęłam golić pachy w gimnazjum, a inne części ciała w liceum, bo jestem włochatą brunetką i krępowały mnie przebojowe koleżanki w szatni w-f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja bym nic nie robiła, skoro córce nie przeszkadzają to widocznie nr czuje jeszcze potrzeby aby je golic, pewnie koleżanki też nie widzą takiej potrzeby u Twojego dziecka. 

Ja bym zainwestował w antyperspirant ale jakiś naturalny, są droższe bo ok 30-40 zł ale nie zawierają szkodliwych składnikow. 

-Mama 11latki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osobnik_43

Dziękuję  za wszystkie porady.

Tak, jestem  rozwiedziony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

Moja córka sama przyszła i spytała czy moze ogolić nogi. Zaczeło jej to przeszkadzac, Ma 13lat, w wieku 12 jeszcze widocznie jej nie przeszkadzało.

Daj córce dorosnąć do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajka
3 godziny temu, Gość Osobnik_43 napisał:

Mam pytanie do rodziców,  którzy mają nastoletnie córki.  Moja córka ma już długie włosy pod paszkami,  nie meszek, ale takie kilkucentymetrowe.  Ma 12 lat.

Czy golicie dzieciom te włoski?  Cy same golą? Czy zostawić?  Zupełnie nie wiem  jak współcześnie się do tego podchodzi wśród młodzieży.  

Pokaż jej jak i sama niech goli. Moja złapała odrazu. Możesz też kupić trymer na początek i tym niech goli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Spadaj zboku!jesli rzeczywiscie jestes ojcem, to sprawa do zgloszenia.Jakby to byla mama, to rozumiem, ale mama by pogadala o tym a nie pisala na kafe.Od razu mi sie przypomina, jak nad jeziorem ojciec puscil dziecko bez majtek jakies 2-3 letnia dziewczynke do pluskania w wodzie, a sam lezal i sie gapil.Co szkodzilo zalozyc majteczki kapielowe, zwlaszcza ze dziecko moze zlapac infekcje z wody? Zbok i tyle, mamy z nimi nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Spadaj zboku!jesli rzeczywiscie jestes ojcem, to sprawa do zgloszenia.Jakby to byla mama, to rozumiem, ale mama by pogadala o tym a nie pisala na kafe.Od razu mi sie przypomina, jak nad jeziorem ojciec puscil dziecko bez majtek jakies 2-3 letnia dziewczynke do pluskania w wodzie, a sam lezal i sie gapil.Co szkodzilo zalozyc majteczki kapielowe, zwlaszcza ze dziecko moze zlapac infekcje z wody? Zbok i tyle, mamy z nimi nie bylo

Lecz się. Chyba masz jakieś przykre doświadczenia z dzieciństwa. 

Pomijając już ten fakt to na pewno majtki są wodoszczelne. 

 

Jakie szczęście że zjemy w świecie gdzie opiekowanie i interesowali się własnymi dziećmi przez ojcow jest coraz bardziej popularne. Zdarzają się co prawda idioci o skrzywiona psychice jak autorka powyższego posta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 godzin temu, Gość gość napisał:

Do endokrynologa, natychmiast. To poważne zaburzenie.

Zgłupiałaś czy przespałaś lekcje biologii? 12 letnia dziewczyna dorasta, co w tym nienormalnego? teraz dzieje się to znacznie wcześniej niż 20-30 lat temu. 

Nawiasem mówiąc, nie widzę powodu, żeby czekać na to, aż sama na to wpadnie - bo zdarzy się to pewnie wtedy, gdy rówieśnicy zaczną się z niej wyśmiewać z powodu kudłów pod pachami. Po co narażać dzieciaka na takie akcje?

Lepiej delikatnie zwrócić jej uwagę, czy choćby zaproponować wizytę u kosmetyczki i wosk (co ma tę zaletę, że systematyczna depilacja sprawia, że włoski rosną znacznie wolniej i są słabsze). Skoro matka jest nawiedzoną dewotką, to nie widzę przeciwwskazań, żeby ojciec porozmawiał na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 godzin temu, Gość gość napisał:

Do endokrynologa, natychmiast. To poważne zaburzenie.

Co? Ja w wieku 11 lat goliłam już wszystko od pach, do nóg, poprzez miejsca intymne. Mam po prostu czarne i szybko rosnące włoski. Żaden endokrynolog nie jest mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×