Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

kiedys to bylo na wsi inaczej

Polecane posty

Gość gosc

Nie na temat, ale proszę o dyskusje.. Odczuwam smutek z powodu dużego rozwoju polskiej wsi. Kiedyś to była bieda, stare domostwa, ludzie bez samochodu albo z dużym fiatem. Po ulicach biegały kury, gęsi, leżało krowie łajno. Ludzie ze wsi rzadko byli w mieście. dziewczyny ze wsi marzyły o chłopaku z miasta. Dzis wieś sie rozwinęła, kasa z UE, nowoczesne traktory, brak kompleksów, duże gospodarstwa, nowe domy, w garażu BMW czy Audi. Nie ma już ludzi poczciwych co siedzą w gospodzie, karmia te swoje 20 kur, hoduja a potem zjadają świnię, śpią na starym łóżku. Wszystko nowoczesne, bogate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Nie na temat, ale proszę o dyskusje.. Odczuwam smutek z powodu dużego rozwoju polskiej wsi. Kiedyś to była bieda, stare domostwa, ludzie bez samochodu albo z dużym fiatem. Po ulicach biegały kury, gęsi, leżało krowie łajno. Ludzie ze wsi rzadko byli w mieście. dziewczyny ze wsi marzyły o chłopaku z miasta. Dzis wieś sie rozwinęła, kasa z UE, nowoczesne traktory, brak kompleksów, duże gospodarstwa, nowe domy, w garażu BMW czy Audi. Nie ma już ludzi poczciwych co siedzą w gospodzie, karmia te swoje 20 kur, hoduja a potem zjadają świnię, śpią na starym łóżku. Wszystko nowoczesne, bogate.

 No i z sołtysa córką trzeba było 2 lata chodzić, zanim się ją po zabawie w remizie przeleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Też moje serce rozrywa zanik prawdziwej wsi bo całe życie zylam marzeniem ze kiedys tak bd mieszkać. To moja miłość niespełniona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieśniaczka ;)
21 minut temu, Gość gosc napisał:

Nie na temat, ale proszę o dyskusje.. Odczuwam smutek z powodu dużego rozwoju polskiej wsi. Kiedyś to była bieda, stare domostwa, ludzie bez samochodu albo z dużym fiatem. Po ulicach biegały kury, gęsi, leżało krowie łajno. Ludzie ze wsi rzadko byli w mieście. dziewczyny ze wsi marzyły o chłopaku z miasta. Dzis wieś sie rozwinęła, kasa z UE, nowoczesne traktory, brak kompleksów, duże gospodarstwa, nowe domy, w garażu BMW czy Audi. Nie ma już ludzi poczciwych co siedzą w gospodzie, karmia te swoje 20 kur, hoduja a potem zjadają świnię, śpią na starym łóżku. Wszystko nowoczesne, bogate.

Zazdro? To dostatnie życie to zadośćuczynienie za pracę 7 dni w tygodniu. Ludzie z miasta mają przynajmniej 1 dzień wolny od pracy w tygodniu. My wieśniacy odpoczywamy, kiedy nam na to czas i ilość obowiązków pozwala. Jak jest czas na odpoczynek, to odpoczywamy. A jak go nie ma, to odpoczywamy w innym terminie. Tak się teraz żyje na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil

Na wsi przeżyłem swoją pierwszą intymną przygodę z dziewczyną. Zawsze będę miło wspominał czas spędzony na pewnej wiosce w dawnym woj. bydgoskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Spokojnie, mentalnie wszystko po staremu zwłasza wśród męzczyzn. Dziewczyne ze wsi zwiewają aż się kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Też moje serce rozrywa zanik prawdziwej wsi bo całe życie zylam marzeniem ze kiedys tak bd mieszkać. To moja miłość niespełniona 

czyli wśród śmierdzących niedomytych ludzi, którzy w wieku 40 lat nie maja połowy zębów,  latajać za potrzebą za stodołe , myjąć sie w sobotę a i to jak nie jest zimno i tyrajać w biedzie cąły rok zeby szybko umrzeć i w wieku 30 lat wyglądać na zniszczone 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiem co mówię
Dnia 8.09.2019 o 17:42, Gość gość napisał:

czyli wśród śmierdzących niedomytych ludzi, którzy w wieku 40 lat nie maja połowy zębów,  latajać za potrzebą za stodołe , myjąć sie w sobotę a i to jak nie jest zimno i tyrajać w biedzie cąły rok zeby szybko umrzeć i w wieku 30 lat wyglądać na zniszczone 60?

40 lat to to chyba spałeś, dzisiaj większość na wsiach ma 10 razy lepsze warunki mieszkaniowe jak państwo miastowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joy
Dnia 8.09.2019 o 13:52, Gość gosc napisał:

Nie na temat, ale proszę o dyskusje.. Odczuwam smutek z powodu dużego rozwoju polskiej wsi. Kiedyś to była bieda, stare domostwa, ludzie bez samochodu albo z dużym fiatem. Po ulicach biegały kury, gęsi, leżało krowie łajno. Ludzie ze wsi rzadko byli w mieście. dziewczyny ze wsi marzyły o chłopaku z miasta. Dzis wieś sie rozwinęła, kasa z UE, nowoczesne traktory, brak kompleksów, duże gospodarstwa, nowe domy, w garażu BMW czy Audi. Nie ma już ludzi poczciwych co siedzą w gospodzie, karmia te swoje 20 kur, hoduja a potem zjadają świnię, śpią na starym łóżku. Wszystko nowoczesne, bogate.

Co?"Żal du## ściska"😁?Że już "mieszczuch"na wiochę nie ma "z czym przyjeżdżać"-żeby Szpanować....😁

Sam mieszkam w Mieście i wogóle na myśl mi by nie przyszło,żeby takie herezje pisać,jak autor.... Sorry,ale capie mi to klerem....(Sam jestem Ateista).Ale jak to mówią,kto Ciemniejszy łatwiej....Szpanować,bądż "Kierować"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×