Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła Mama

Jak powiedzieć nastolatkowi że będzie starszym bratem?

Polecane posty

Gość Przyszła Mama

Chciałabym dzisiaj powiedzieć synowi, że zostanie starszym bratem. Byłam w piątek u ginekologa i powiedział, że jestem w ciąży i to bliźniaczej. Syn ma 16lat, ja z mężem nie planowałam więcej dzieci  i tu wpadka, i to jeszcze jaką. Boję się jego reakcji, ponieważ on sam zawsze chciał być jedynakiem. Jak mam mu to przekazać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośććć

normalnie mu powiedz, to prawie dorosły chłopak, niedługo będzie sobie alkohol kupował sam w sklepie, więc może zająć się sam sobą. Tylko nie kaz mu opiekować się rodzeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

normalnie,ze bedzie starszym bratem. Ma 16 lat,dorosły facet juz jest wiec rozmawiaj jak z dorosłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

On i tak będzie jedynakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama

Nie wiem czy to jest możliwe bo nie wiem jakbym sama zareagowała na jego miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Przyszła Mama napisał:

Nie wiem czy to jest możliwe bo nie wiem jakbym sama zareagowała na jego miejscu 

ale o czym ty mowisz w ogole? jak ma zareagowac? to nie informacja,ze zostało ci 3 dni zycia, tylko że jestes w ciazy i opinią 16 latka przejmowała bym sie tak samo jak opinia reszty rodziny.Czyli wcale. Ciaza to fakt dokonany, jego reakcja nie zmieni tego,wiec zaakceptowac musi. Jest juz dorosły wiec wie skad sie biorą dzieci, nie jest dzieckiem specjalnej troski,zeby to jakis wybitnie wpłyneło na jego zycie, zwlaszcza ze za 2 lata bedzie pelnoletni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama

Ale wieść o nowych członkach rodziny nie jest czymś co się dzieje codziennie. Zwłaszcza dla kogoś kto był przez 16 lat sam, miał mamę i tatę tylko dla siebie a tu nagle pojawią się dwie nowe osoby z którymi będzie musiał się dzielić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Przyszła Mama napisał:

Ale wieść o nowych członkach rodziny nie jest czymś co się dzieje codziennie. Zwłaszcza dla kogoś kto był przez 16 lat sam, miał mamę i tatę tylko dla siebie a tu nagle pojawią się dwie nowe osoby z którymi będzie musiał się dzielić 

kobieto on ma 16 lat :d jeszcze troche pojawi sie laska z ktorą ty bedziesz sie nim dzielic :d ty serio tak to rozkminiasz,czy zmyslasz? rozumiem gdybys miala autystycznego 8 latka ,ale to 16 latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewra

Przekaż mu to jako dobrą nowinę, bo w istocie tylko taką dla niego może być. Raczej problem jest z małymi dziećmi - kilkulatkami, które mają jeszcze lęki separacyjne, mogą odczuwać zazdrość o względy rodziców, a taki 16-latek to co? Co najwyżej straci część spodziewanego spadku po Was ;-), ale o swoją pozycję martwić się nie musi, brak Waszej uwagi tylko mu jest na rękę bo ma więcej niezależności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela z wesela

Przygotuj sie na wszystko. Na zlosc lzy trzaskanie drzwiami, zlosliwe komentarze. Ja to przechodzilam z 16 letnia corka. Teraz ma 18 i jest "druga mama" dla malej, a mala od malego sie do niej usmiechala i przytulala. Dobrze bedzie. Aczkolwiek reakcja obronna moze trwac nawet tygodniami + nieodzywanie sie i trzaskanie drzwiami oraz teksty "nie umiecie sie zabezpieczac?" Zrozum tez syna ze jego swiat rowniez sie wywroci do gory nogami i zajda w domu zmiany. Spokojnie i z miloscia znos wszystkie uszczypliwe komentarze, kwituj je z usmiechem i cierpliwoscia. Jego dotychczas spokojne i ustabilizowane zycie rowniez sie odmieni. Nie pyskujcie z nim na zasadzie zab za zab. Nie krzyczcie na niego jak zacznie wrzeszczec. Wszystko pisze z wlasnego doswiadczenia.

Teraz mala jest mala przylepa i smieszka i ma kolejna dorosla osobe do opieki 🙂

😛😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola30
9 minut temu, Gość Przyszła Mama napisał:

Ale wieść o nowych członkach rodziny nie jest czymś co się dzieje codziennie. Zwłaszcza dla kogoś kto był przez 16 lat sam, miał mamę i tatę tylko dla siebie a tu nagle pojawią się dwie nowe osoby z którymi będzie musiał się dzielić 

Ojejciu mamusie i tatusia miał dla siebie tylko na wyłączność malutki synalek... dobrze, ze zaszłaś w te ciąże, może stary chłop zmężnieje, bo z tego, co piszesz, to traktujecie go jak 6-latka i na dodatek jemu to odpowiada. 

Przypomnij sobie siebie, jak miałaś 16 lat... z pewnością byłaś mądra i już w miarę samodzielna dziewczyna. Moim zdaniem możesz a nawet powinnaś powiedzieć mu otwarcie o swoich obawach, jak on to przyjmie i ze liczysz na niego, ze ci tego nie utrudni. Tylko na boga, nie mow o nim i nie traktuj go jak malutkiego synusia, jak ty go chcesz w świat puścić, jak takiej rzeczy mu nie umiesz powiedzieć... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No nie wiem, może klęknij przed przed nim, uniż się, obiecaj najnowszego ajfona i błagaj księcia o przebaczenie zeby jakoś to biedaczek zniósł. 

Widzę, że niektórzy ludzie całkiem porąbani są. Żebym przed własnym dzieckiem miała dygać i cudować jak mu o ciąży powiedzieć... A co on ma w ogóle do gadania? Może się buntować i pyskować ale wtedy tez krótko z nim. Od kiedy to dzieci rządzą w rodzinie? Ja nie mówię, że głos dzieci nie jest ważny ale to co ty odstawiasz to jest jakaś paranoja. Niechby mi tylko dzieciak coś głupiego powiedział...    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nin

Hahaha No to królewicz spadnie z piedestału 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przyszła mamo a ile masz lat ? Ja obawiam się, że też jestem w ciąży. Mam 41 lat i prawie pełnoletnie dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitek Raus

o wy dziecioroby wstrętne. nad popędem nie mogliście zapanować i macie teraz bachora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama

41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Jak urodze syn skończy 14 lat, już wie, nawet się ucieszył.... Chyba 😉

Ale w tym wieku ma się swój świat. Niedawno jego przyjaciel został starszym bratem i opowiadał że w wózku wozili tego brata pod domem 🙂 byl przejęty i zadowolony chyba.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość Przyszła Mama napisał:

41

To tak jak ja. A jakie miałaś pierwsze objawy ciąży? Przepraszam że pytam jak nastolatka. Powinnam już zrobić test, tylko ze strasznie się boje. Z racji wieku nie mam już tyle sił co kiedyś i marze o odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziki Loch

Powinnaś to zrobić w miarę szybko, żeby nie kazało się, że to on przyjdzie  do Ciebie pierwszy i zakomunikuje, że jego dziewczyna jest w ciąży z bliźniakami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Dziki Loch napisał:

Powinnaś to zrobić w miarę szybko, żeby nie kazało się, że to on przyjdzie  do Ciebie pierwszy i zakomunikuje, że jego dziewczyna jest w ciąży z bliźniakami .

a to jakis konkurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Jak sie urodzilam moj brat mial 15 lat. Jego reakcja to bylo: o nie kolejna baba, mial juz dwie mlodsze siostry. Jednak to wlasnie czas z bratem wspominam najlepiej. Gral na gitarze, wozil mnie na motorze. Taaak w tamtych czasach tak bylo. Mam 36 lat i to milosc do brata pamietam najbardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znajdź dla niego chwilę i na spokojnie. Nawet jeśli na początku się wkurzy po jakimś czasie zacznie dostrzegać pozytywy, będzie miał więcej luzu😉 Nie każ mu się tylko opiekować rodzeństwem na siłę to zacznie to robić z własnej woli😉 Wiem z doświadczenia, też nie wiedziałam jak to zrobić a mój jedynak mial13 lat. Stwierdził żebyśmy cyrków nie robili tylko powiedzieli o co chodzi czego i tak się domyslał. Dzieciaki są mądre, tylko rodzice niepotrzebnie mają obawy. A fochy pewnie jak każdy nastolatek i tak będzie nieraz miał niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powiedz, że będzie dodatkowy tysiak w budżecie, ucieszy się 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×