Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zacofana mama

Jaka zmywarkę wybrać pomóżcie proszę

Polecane posty

Gość Zacofana mama

Hej dziewczyny dziś stwrdzilam ze czas kupić zmywarkę. 

Myśle nad 45 bo na większą nie bardzo mam miejsce ale jak trzeba będzie to spisuje się zmieścić z rzeczami w tych szafkach co mam i upchne 60. 

Mamy 5 osobowa rodzinę. Czy ta 45 nam wystarczy? 

Jakie powinna zamierac funkcje?  Jakie macie jakieś polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lil

Ja mam 45 bo większa by mi się nie zamieściła.czasem upcham wszystko.ale jak już są 2 duże garnki to kiepsko się  mieści.wszystkie zmywarki mają podobne programy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zacofana mama
6 minut temu, Gość Lil napisał:

Ja mam 45 bo większa by mi się nie zamieściła.czasem upcham wszystko.ale jak już są 2 duże garnki to kiepsko się  mieści.wszystkie zmywarki mają podobne programy .

Ilo osobowa masz rodzinę? 

Właśnie tak mierze i myślę że 45 będzie pasowała idealnie. 60 będę musiała ostro kabinowac. Przestawiać lodówkę będę miała utrudniony dostep do szafki nie nie 60 odpada.  Trudno garnki będę dalej myć ręcznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myćka

Mam AEG/Elektrolux  45cm kupiona w 2007r.  Właśnie się pierwszy raz popsuła, więc jest to dość niezawodna zmywarka.  45 jest w sam raz dla 4 osób, jak się puszcza co wieczór. Nie wkładamy garów, patelni, tylko szkło i porcelanę. Jak chcesz też gary myć to kup większą, ale i tak gary lepiej myć w zlewie.  Powinna mieć : program szybki (ok40minut), program 70C, dla bardzo tłustych naczyń.  Może być zwykła, albo do zabudowy, wtedy masz front meblowy. Jak masz do zabudowy z pełnym frontem to nie widać wyświetlacza ile minut do końca.  Lepsza mała zmywarka puszczona codziennie, niż duża puszczana co dwa dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myćka

Z garami to jest tak, że jak masz garnek po kompocie, albo po makaronie, to opłuczesz w zlewie i nie potrzeba zmywarki, a jak masz gar po gniecionych ziemniakach, to i tak zmywarka go nie domyje. Patelni po jajecznicy też nie domyje. Generalnie do zmywarki nie możesz wkładać naczyń z resztkami jedzenia.  Jak na talerzu zostanie np ziarno kukurydzy, czy ryżu, to  przy wyciąganiu naczyń masz to na dole na filtrze, ale niestety takie resztki zanieczyszczają wodę i płukanie odbywa się w syfiatej wodzie.  Zmywarka działa na zasadzie natryskiwania naczyń wodą  z detergentem, ciśnienie nie jest duże, coś takiego jak w prysznicu.  Nie ma tu żadnych cudów, nie można zbyt wiele od niej wymagać  ale bardzo przydatna rzecz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Myćka napisał:

Z garami to jest tak, że jak masz garnek po kompocie, albo po makaronie, to opłuczesz w zlewie i nie potrzeba zmywarki, a jak masz gar po gniecionych ziemniakach, to i tak zmywarka go nie domyje. Patelni po jajecznicy też nie domyje. Generalnie do zmywarki nie możesz wkładać naczyń z resztkami jedzenia.  Jak na talerzu zostanie np ziarno kukurydzy, czy ryżu, to  przy wyciąganiu naczyń masz to na dole na filtrze, ale niestety takie resztki zanieczyszczają wodę i płukanie odbywa się w syfiatej wodzie.  Zmywarka działa na zasadzie natryskiwania naczyń wodą  z detergentem, ciśnienie nie jest duże, coś takiego jak w prysznicu.  Nie ma tu żadnych cudów, nie można zbyt wiele od niej wymagać  ale bardzo przydatna rzecz. 

Nasza domywa spokojnie po jajecznicy, ziemniakach, wszystkim chyba bo nie pamiętam, żeby zdarzyło się wyjąć niedomyte. I to czasem zaschniete bo nie puszczamy codziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To nie pisz nasza, tylko podaj jaki typ i jakie stosujesz środki myjące? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasia

Na starym mieszkaniu miałam zmywarkę Beko 45cm. Uważam, że była rewelacyjna. Po przeprowadzce kupiliśmy zmywarkę Siemens, już 60, bo rodzina się nam powiększyła. Miała bardzo dobre opinie i Pan w sklepie też mówił, że klienci ją bardzo zachwalają. Ale szczerze to nie wiem czym się tak zachwycają, bo porównując ją ze starą Beko to Beko bije ją na głowę. Co prawda obie bardzo dobrze domywały wszystkie naczynia, ale Siemens np praktycznie w ogóle nie suszy naczyń (mimo opcji ekstra suszenia), a po otwarciu zmywarki często na kubkach widać pozostałości mętnej wody z płukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To nie pisz nasza, tylko podaj jaki typ i jakie stosujesz środki myjące? 

Bosch 45 cm, tabketki finish classic, sól i płyn marki własnej marketu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Ja mam Bosch 45 cm. Rodzina 4. osobowa, choć dzieci jeszcze małe. 

Domywa wszystko, chociaż zostaje odrobina wody w kubkach z wklęsłym dnem. Włączam co dwa, trzy dni, bo rzadko wkładam garnki, patelnie czy duże miski. Wtedy faktycznie niewiele już innych naczyń się mieści. Po dużych imprezach na kilkanaście osób, mieści wszystko poza sztućcami. Jest cicha i póki co bezawaryjna (5 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja dla 2 osób mam 60, puszcana jest co 2-3 dni, w domu jemy śniadania i kolacje, pijemy 2 kawy itp. 45 dla 5 osób - słabo to widze. Zmywarka Simenens, finish Quantum Max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak dla mnie 45 to za malo. Mam w domu 60 i mniejsza nie ma sensu. Tu sie i garnek zmieści, i miska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink
30 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jak dla mnie 45 to za malo. Mam w domu 60 i mniejsza nie ma sensu. Tu sie i garnek zmieści, i miska.

Piszecie o rozwartości waginy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×