Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość Kasia

Mleko dla 1,5 roczniaka

Polecane posty

Gość Gość Kasia

Cześć. Mam do Was pytanie. Z czego piją mleko Wasze 1,5 roczne dzieci? Moja Mała ma 18 miesięcy i już dawno powinnam oduczyć ją picia z butelki ze smoczkiem, ale wieczorne mleko pije tylko tak i innej opcji nie ma. W ciągu dnia pije wodę i inne napoje z bidonka ze słomką, butelek z ustnikiem czy ze zwykłych kubków, ale mleko tylko z butelki ze smoczkiem. Jak ją przekonać do picia mleka inaczej? I jak mleko piją Wasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja 2latka pije mleko tylko rano i z butelki. Taki ma z tatą rytuał. Nie martwi mnie to, bo zaraz potem myje zęby. Resztę dnia pije z normalnego kubka i/lub za pomocą słomki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas odstawienie wieczornej butelki miało miejsce jakoś między półtora a dwa latka. Niby późno, jeśli patrzeć na wytyczne, ale prawie wszystkie dzieci znajomych korzystały z butelek dużo dłużej, więc myślę że nie masz się jeszcze co przejmować. Próbowałam różnych sposobów, namawiałam taki kubek, siaki i nic nie pomagało. W końcu wzięłam nożyczki, nacięłam smoczek, dałam jej butle i udawałam że nic nie wiem. Szybko zorientowała się że coś jest nie tak, "wspólnie" doszlysmy do wniosku, że się popsuło i córka dojrzale zadecydowała że trzeba wyrzucić. Szukalysmy razem rozwiązania sytuacji i wyszło że jedyne wyjście to napić się z kubka:) Jeszcze kilka dni musiałam jej przypominać, że smoczek się popsuł, a potem już zapomniała o nim. Słowem - jak mama decydowała że ma być kubek to była histeria, jak zadziałała "siła wyższa" to się bez większych problemów z tym pogodziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkcha
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Moja 2latka pije mleko tylko rano i z butelki. Taki ma z tatą rytuał. Nie martwi mnie to, bo zaraz potem myje zęby. Resztę dnia pije z normalnego kubka i/lub za pomocą słomki. 

co? dwulatka i mleko z butelki? przwciez takie dzieci miga juz normalne posilki jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gkcha napisał:

co? dwulatka i mleko z butelki? przwciez takie dzieci miga juz normalne posilki jesc

Mogą? Naprawdę? A dorośli mogą czytać ze zrozumieniem, ale nie każdy z tej umiejętności korzysta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×