Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Uja

Jak się pohamować?

Polecane posty

Gość Uja

Mam głupi problem. Chodzi o zakupy i oszczędzanie. Jaki idę do sklepu to ciągle kupuje "z poza kartki" przeważnie jakies żarcie. W zasadzie głównie żarcie 😄 w sklepie na sweter patrze 10 razy bo zal mi 70 zl, nie kupuje a potem wracajac do domu przewalam 70 zl na żarcie i wcale mi nie szkoda. Wkurza mnie to bo wiem ze moglabym tyle kasy odłożyć zamiast tego a zawsze pod koniec miesiaca nie m juz prawie nic kasy. Dodam, ze chodze do sklepu z jedzeniem po cos "potrzebnego" np. na obiad i dodaje glupoty. Nie chodze do sklepu specjalnie, zawsze jest cos co musze kupic np. do obiadu.

Czy ktos ma jakas radę inna niz nie chodzic do sklepu? Probowalam wysylac meza z kartką ale on zawsze cos kupi zle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Anna Mucha

Chodzić na zakupy z gotówką, przeliczyć ile mogą kosztować zakupy z kartki dodać do tego ze 20 zł zapasu i z tym iść do sklepu, jak przy kasie wyjdzie wyższa kwota niż masz gotówki to zastanów się czego możesz nie brać i zrezygnuj z tej rzeczy. Na zakupy iść najedzonym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila

Mam to samo. I nawet jak idę zdeterminowana, z wyliczoną w głowie kwotą ("Luzik, naprawdę nie powinnam dziś wydać więcej niż 50zł"), to przy kasie okazuje się, że jest 120 bo dodałam jakieś głupoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wysylam męża z listą, nauczyl sie robic zakupy :classic_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eramz

 Jak najrzadziej chodzic na zakupy. Przewidujemy cale menu na kilka dni, nawet na tydzien, i  z kartka robimy zakupy. Nawet jesli wtedy dokupisz jakas rzecz, to bedzie ich malo w budzecie.

Sprawiac sobie przyjemnosci w nagrode za dyscypline na zakupach. Jesli cale zycie sie  ograniczasz to co to za zycie? Dlatego podswiadomie nagradzasz sie niepotrzebnymi zakupami. Nie kupilam nic zbedenego, za to kupie sobie ubranie, pojde na manicure, kupie lepszy krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×