Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Waga dziecka 2200 w 35 tygodniu ciąży

Polecane posty

Gość Gosc

Czy to bardzo mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Biorąc pod uwagę że moja córka urodziła się w 41 tyg z wagą 2850 to chyba nie tak tragicznie. Zawsze to lżejszy poród ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Malutko, na granicy dystrofii macicznej..

Coz,sprzet do pomiaru nie jest doskonaly, zawsze troche przeklamuje +/-..

Jesli jestes bardzo drobnej budowy ciala, niewysoka itp. a i twoj maz i rodzina jest z tych  " nieduzych ",to byloby jakies wytlumaczenie, tak niskiej wagi dziecka..

Niestety  male przyrosty wagi moga swiadczyc o zlej pracy lozyska..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

Może być +pół kilo jak i minus.myślę że waga normalna.jak szłam.na porodówkę rodzić małe dziecko i narzekałam.lekarz powiedział tak.to normalna waga,4 kg to nienormalna.córka mała Ale zdrowiutka ,10 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość Lila napisał:

Może być +pół kilo jak i minus.myślę że waga normalna.jak szłam.na porodówkę rodzić małe dziecko i narzekałam.lekarz powiedział tak.to normalna waga,4 kg to nienormalna.córka mała Ale zdrowiutka ,10 punktów.

Waga 2200 normalna do porodu ?

Standardowe " normy " to 3kg i 50cm..

2200kg to ponizej 2500, czyli dystrofia maciczna, a nie normalna waga..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Waga 2200 normalna do porodu ?

Standardowe " normy " to 3kg i 50cm..

2200kg to ponizej 2500, czyli dystrofia maciczna, a nie normalna waga..

 

Ale to 35 tydzień i spokojnie do 3kg może dobić, wiele też zależy od sprzętu i umiejętności lekarza co robi usg itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gosc napisał:

2200kg to ponizej 2500, czyli dystrofia maciczna, a nie normalna waga..

Ale to dziecko jeszcze się nie urodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Za dwa tygodnie jeszcze mam USG i lekarz ma sprawdzić jak z wagą, ale już mnie nastraszył że waga jest zbyt mała. Waga małej zawsze odbiegała od "normy" tzn wczesniej mi już lekarz mówił, że wazy zbyt mało, ale ja myślałam że "wyrówna" się. Co najlepsze ja niczego w ciąży nie odmawiam sobie, jem normalnie, gdybym się głodziła to rozumiem skąd tak niska waga, mało przytyłam też ogólnie. Z partnerem jesteśmy normalnej postury, ja rozmiar 38-40, częściej ten drugi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do jakiego porodu, równie dobrze może się urodzić za 5 tygodni, jak i 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosxxc

W 35 tc moja córka ważyła tyle samo. W 39 tc(wtedy rozwiązanie było) urodziła się prawie 3100. 

Nie martw się, ja jestem szczupła, mało przytyłam, dziecko urodziło się zdrowe i wszystko ok, a było to już parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Gosc napisał:

Za dwa tygodnie jeszcze mam USG i lekarz ma sprawdzić jak z wagą, ale już mnie nastraszył że waga jest zbyt mała. Waga małej zawsze odbiegała od "normy" tzn wczesniej mi już lekarz mówił, że wazy zbyt mało, ale ja myślałam że "wyrówna" się. Co najlepsze ja niczego w ciąży nie odmawiam sobie, jem normalnie, gdybym się głodziła to rozumiem skąd tak niska waga, mało przytyłam też ogólnie. Z partnerem jesteśmy normalnej postury, ja rozmiar 38-40, częściej ten drugi. 

Jeśli przepływy oraz ilość płynu owodniowego jest dobra, to się nue stresuj. Urodziłam zdrową, rezolutną dziewczynkę w 40. tygodniu. Ważyła trochę poniżej 2,5kg więc określona była jako hipotrofik. 10pkt. Wszystko ok. No taka uroda jak widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój synek

Urodzialam w 36 tc synka z waga 2350,dzisiaj ma 5 lat i jest okazem zdrowia,zreszta zawsze był,przez 5 lat życia miał tylko raz jelitówke i raz trzydniowke,wiec nie ma reguły. Rozwija się tez bardzo dobrze. Nie martw się autorko na zapas,zdrowka dla Ciebie i Maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziecko najwięcej przybiera na wadze od 36 Hbd Jak na razie mieści się w siatkach centylowych Masz swoją położną? A powinnaś ja mieć i być pod jej opieką już od 23Hbd Ona Ci wszystko wytłumaczy i zobrazuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Spokojnie. To dopiero 35 tydzien. W tym okresie dziecko tygodniowo potrafi " przybierac" 200 a nawet 300 gram. Macie czas. Prawdopodobnie bedzie miala przy urodzeniu kolo 3 kilogramow. Do porodu zostalo Wam jeszcze pare tygodni. To nie jest zla waga. Trzeba tez brac zawsze poprawke na sprzet. To co pokazuje nie zawsze zgadza sie z prawdziwa waga. Blad moze wynosic nawet 0.5kg. Dziwny ten Twoj lekarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilo

Moja córkę aparat usg w 36 tyg ocenił na 2700, a urodziła się z wagą 2480. Wcześniak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tydzien temu urodzialam corke w 37 tyg 2370g i 46 cm. Jest malutka ale zdrowa. Niestety moje lozysko nie pracowalo dobrze wiec musieli zrobic mi cesarke wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×