Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorka

co wybrać praca czy dziecko

Polecane posty

Gość gosc
27 minut temu, Gość gość napisał:

I według Ciebie swoim narzekaniem one mają prawo zatruwać atmosferę? U mnie non stop narzekają, myślę że psycholog im by się przydał. I jeszcze obrzydzają innym macierzyństwo, bo non stop narzekają...

Może dzięki temu młodsze koleżanki pójdą po rozum do głowy i się na macierzyństwo nie zecydują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Autorka napisał:

chcialam miec dziecko ale chyba bardziej dlatego zeby uciec od tej pracy co mam teraz. 

Dziecko nigdy nie powinno być ucieczką. Tak jak nie powinno być traktowane jak lekarstwo na małżeńskie problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Może dzięki temu młodsze koleżanki pójdą po rozum do głowy i się na macierzyństwo nie zecydują?

Ale ja nie potrzebują by mi tak jęczały i uprzedzając pytanie, tak zwracałam im uwagę, że mnie to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Dziecko nigdy nie powinno być ucieczką. Tak jak nie powinno być traktowane jak lekarstwo na małżeńskie problemy. 

Musi być to świadoma decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatoja
16 minut temu, Gość Mama napisał:

Jejku dziewczyno kochana daj se spokój z dzieckiem. Nawet nie masz pojęcia w co się wpakujesz , to koniec życia, zdrowia, wypoczynku, urody, spokoju... ja mam jedno i jestem wrakiem, biore tabletki uspokajające, nie śpię po nocach, wyglądam fatalnie bo ciągle stres mialam od zajścia w ciążę. Poczytaj tu posty i zastanow się sto razy

Albo jesteś ze wszystkim totalnie sama, ale masz potwora nie dziecko 😯😯😯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Mama napisał:

ciągle stres mialam od zajścia w ciążę. 

Jeśli przez całą ciążę ciągle byłaś zestresowana/zdenerwowana, to dziecko tym "przesiąkło". To nie jest norma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Wy wiecie, że udowodniono już ze im starsza matka i starszy ojciec to większe ryzyko np na wystąpienie autyzmu? Tylko nie piszcie że "a ja mam 40 lat i mam zdrowe dsiecko, a siostra urodziła chore w wieku 20"bo to się nie liczy. W Stanach jak zaczęto się przyglądać rodzicom autustow to odkryto korelacjie wiek rodzica -choroba dziecka. Nasz materiał genetyczny się starzeje przecież. 

Prace zmienisz, kasę zdazysz zarobic, a biologii nie oszukasz. Tylko sobie ludzie to uświadamiają kiedy już jest za późno. 

I lepiej wrócić na rynek pracy już z odchiwanyn dzieckiem, bo potem nie będziesz się mogła cieszyć naxiersynstwem, bo będziesz się stresowala, by jak najszybciej wrócić na stanowisko a dsiecko do żłobka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Utarlo sie ze kobiety tylko rodzic maja i w domu siedziec i uslugiwac mezom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Luska napisał:

Wy wiecie, że udowodniono już ze im starsza matka i starszy ojciec to większe ryzyko np na wystąpienie autyzmu? Tylko nie piszcie że "a ja mam 40 lat i mam zdrowe dsiecko, a siostra urodziła chore w wieku 20"bo to się nie liczy. W Stanach jak zaczęto się przyglądać rodzicom autustow to odkryto korelacjie wiek rodzica -choroba dziecka. Nasz materiał genetyczny się starzeje przecież. 

Prace zmienisz, kasę zdazysz zarobic, a biologii nie oszukasz. Tylko sobie ludzie to uświadamiają kiedy już jest za późno. 

I lepiej wrócić na rynek pracy już z odchiwanyn dzieckiem, bo potem nie będziesz się mogła cieszyć naxiersynstwem, bo będziesz się stresowala, by jak najszybciej wrócić na stanowisko a dsiecko do żłobka. 

Przecież ona nie ma nawet 30 lat... A jak nie będzie miała pracy, to nie będzie się stresować po macierzyńskim, że trzeba czegoś szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Luska napisał:

Wy wiecie, że udowodniono już ze im starsza matka i starszy ojciec to większe ryzyko np na wystąpienie autyzmu? Tylko nie piszcie że "a ja mam 40 lat i mam zdrowe dsiecko, a siostra urodziła chore w wieku 20"bo to się nie liczy. W Stanach jak zaczęto się przyglądać rodzicom autustow to odkryto korelacjie wiek rodzica -choroba dziecka. Nasz materiał genetyczny się starzeje przecież. 

Prace zmienisz, kasę zdazysz zarobic, a biologii nie oszukasz. Tylko sobie ludzie to uświadamiają kiedy już jest za późno. 

I lepiej wrócić na rynek pracy już z odchiwanyn dzieckiem, bo potem nie będziesz się mogła cieszyć naxiersynstwem, bo będziesz się stresowala, by jak najszybciej wrócić na stanowisko a dsiecko do żłobka. 

Udowodniono również, że na autyzm cierpi wiele dzieci aspergerowców. Najlepsi programiści w dolinie krzemowej mają dzieci z autyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Biologicznie to i 16-latka jest gotowa na dziecko, przynajmniej ja byłam, ale biologia to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Po slubie jestesmy dopiero 3 miesiace chociaz razem 7 lat a 2 lata mieszkamy ze soba. Wszystkiego dorobilismy sie sami. Mieszkania, aut. Na slub sami zarobilismy. Szkoda mi sie pchac w pieluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Idź do tej nowej pracy i próbuj. Jeżeli marzenie o dziecku się pojawi to będziesz działać. Ja uważam, że dziecko musi być chciane, musi być potrzeba. Nie można tak kalkulowac. Zresztą taka kalkulacja nie ma sensu, bo o ciążę może być trudno i czasami jak się chce szybko to nie ma. Teraz chcesz pracować i pracuj, jak odezwie się instynkt pomyslisz o dziecku. Masz kilka lat marginesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gat

Na starosc bezdziesz sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Gat napisał:

Na starosc bezdziesz sama

Spiknie się z innym samotnym staruszkiem. Albo pójdzie do domu starców pełnego innych staruszków i też nie będzie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Ludzie szczescie to nie tylko dzieci. Jak ktos nie jest gotowy to tylko sobie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzz

W wieku 27 lat trzeba zwiedzac swiat a nie bawic sie w pieluchy. Pobyc troche razem a nie zaraz dzieci i rutyna. Dlaczego kobiety sa tak leniwe i pakuja sie w dzieci zamiast zyc pelnia zycia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffd

Praca jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ty po prostu nie masz na siebie pomysłu i chcesz uciec w dziecko.. tylko dziecko to nie jest zabawka, pierwsze 3 lata to nieprzespane noce, chroniczne zmęczenie i twoje relacje z mężem mogą się pogorszyć ... zadziwia mnie w kobietach to, dlaczego tak ważna decyzje próbują na forum rozwiązać.. wydaje mi się , ze tylko 2 osoby powinny w tym temacie decydować a mianowicie ty i twój mąż... sama urodziłam 2 dzieci, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy pytać się tu na forum🙄

kazdy przecież ma inne zdanie na ten temat.

To tylko twoja decyzja i twojego męża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ty po prostu nie masz na siebie pomysłu i chcesz uciec w dziecko.. tylko dziecko to nie jest zabawka, pierwsze 3 lata to nieprzespane noce, chroniczne zmęczenie i twoje relacje z mężem mogą się pogorszyć ... zadziwia mnie w kobietach to, dlaczego tak ważna decyzje próbują na forum rozwiązać.. wydaje mi się , ze tylko 2 osoby powinny w tym temacie decydować a mianowicie ty i twój mąż... sama urodziłam 2 dzieci, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy pytać się tu na forum🙄

kazdy przecież ma inne zdanie na ten temat.

To tylko twoja decyzja i twojego męża 

Ja wole wybrac prace maz tez. Nie jestesmy gotowi na dzieci. Uwielbiamy je wsrod rodziny. Mamy chrzesniakow. Ale niestety  prace mam okropna a dopiero teraz udalo mi sie znalez cos sensownego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimijg

Skorzystaj z oferty. Chyba w ten nowej pracy nie ma zakazu zachodzenia w ciaze czy posiadania potomstwa. Jak spelni Twoje oczekiwania najwyzej szybciej wrocisz po macierzynskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Taki mam zamiar. Chcialam wiedziec co wy kobiety byscie lub juz wybralyscie i czy nie zalujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście pracę, im więcej będziesz pracować tym później wyższa emerytura, po drugie kobieta zawsze powinna pracować, nawet jak ma bogatego faceta, bo wiadomo jak to czasami bywa z facetami, dzisiaj możemy go mieć, a za 5 lat może mieć inną, a w momencie np jak facet zdradza to jesteśmy na jego łasce i nie możemy go kopnąć w 4 litery, no bo jak go kopniemy to z czego się utrzymamy ? Nigdy nie dopuszczę do takiej sytuacji, żeby być na łasce faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Oczywiście pracę, im więcej będziesz pracować tym później wyższa emerytura, po drugie kobieta zawsze powinna pracować, nawet jak ma bogatego faceta, bo wiadomo jak to czasami bywa z facetami, dzisiaj możemy go mieć, a za 5 lat może mieć inną, a w momencie np jak facet zdradza to jesteśmy na jego łasce i nie możemy go kopnąć w 4 litery, no bo jak go kopniemy to z czego się utrzymamy ? Nigdy nie dopuszczę do takiej sytuacji, żeby być na łasce faceta.

No i zawsze jest szansa, ze jak jeszcze poczekasz to nie będziesz mogła już zajść w ciążę. Wtedy problem dziecka sam się rozwiąże. Bedziesz miała lepsze życie i nie spierniczysz go sobie przez instynkt rozrodczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Praca, praca i jeszcze raz praca. Na dzieci masz jeszcze czas. Znaleźć dziś dobrą pracę, to trzeba mieć niezłego farta. Wiem coś o tym. Jak po trzydziestce będziesz miała dziecko, to nic się nie stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też bym wybrała pracę. Jak się ustawisz teraz to możesz potem  poświęcić sie  dzieciom w 100% i nie martwić się powrotem do pracy której nie cierpisz.

nie ma nic glupszego kiedy kobieta zachodzi w ciążę bo nie lubi swojej pracy. A potem co zrobi ? będzie i tak musiała kiedyś coś znaleźć tylko że z 2 dzieci przy boku to już jest hardcore znaleźć nowa pracę tak zeby byla lepsza od starej.

Najpiej zrobić najwięcej przed urodzeniem.

To Moja rada jako  starszej i doświadczonej koleżanki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×