Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja

Zamienniki lego

Polecane posty

Gość Alicja

Córka jest teraz na etapie LEGO friends. Szukam tańszego zamiennika,na jakimś blogu mama zachwala klocki Natalia club. 

Czy kojarzycie te klocki? Czy są kompatybilne z LEGO? 

A może ktos poleci jakieś inne klocki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polskie klocki blocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pruuss

Nie wiem czy są kompatybilne, ale jeśli córka jest "na etapie" to mogą jej nie wystarczyć byle jakie pasujące klocki. Na olx i innych serwisach mozna odkupić używane klocki za grosze, w sensie nie całe zestawy, ale np. woreczek jednokolorowych klocków za parę zł. pojedyncze ludziki itd. Moze to trochę urozmaici kolekcje, nie wydrenuje Ci kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też myśle że nie ma zamienników do Lego Friends , bo ta seria jest wyjątkowa. Jeżeli chodzi tylko o klocki typu lego dla dziewczynek to cobi ma dość szeroka ofertę, czy tańsza, na pewno jeżeli chodzi o używane klocki - przy porównywalnej jakości plastiku.Jeżeli chodzi o nowe zestawy to róznica jest niewielka.

Jezeli to mają być klocki dla jednego dzieciaka, to natalia club to dobry wybór, jednak jakoś plastiku jest zupełnie nieporównywalna, po czasie klocki szarzeją, zółkną, a każdy zestaw ma inny odcien, mimo ze pierwotnie wygladały tak samo. Mam tu na mysli kilka lat. 

Dobrym rozwiazaniem jest kupno wiekszej ilosci klocków na wagę i dokupienie tylko kilka małych zestawów, z figurkami i akcesoriami, Przy 5-6kg standardowych klcków, dziecko jest samo w stanie zbudować domek z wyobrazni , a nie z instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie próbowałam zamienników. 

Kupuje Lego, są niezniszczalne. Mamy oprócz zestawów dzieci moje z dzieciństwa. Ale ny uwielbiamy Lego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ffff

Jak nie stać cię na klocki po co robiłaś dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie ma zamienników. Synek dostał dwa zestawy Cobi i jeden jakiejś podróbki Lego, niby kompatybilne, ale nie było mowy o efektywnym budowaniu. Poza Lego wszystkie klocki, i w połączeniu z Lego i między sobą, albo trzymały za mocno i rozłączenie wymagało noża kuchennego, albo były luźne, kolory blakły, wyginały się np. przy tych odstających elementach do montowania opon... z Lego synek klocków ma multum, głównie nowe zestawy kupowane pod choinkę i na urodziny, plus dokupione trochę używanych, i jako jedyne są niesamowicie trwałe, nie zmieniają kolorów. A ma je już lata. Z dzieciństwa męża został jeden pojazd, po mnie- Duplo, i stan również nie zmieniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tylko lego. Moja jest teraz fanką lego Harry Potter, wcześniej było friends, ale ciągle coś buduje i dołącza. Mamy tego kilka sorterow. Klocki są absolutnie  niezastąpione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Dzięki za odpowiedzi.

Ona ma 4 lata więc dopiero zaczyna bawić się tym ,,doroslejszym" LEGO.

Do tej pory miałyśmy tylko Duplo,nie miałam styczności z innymi tego typu klockami.

Cena tych podróbek była kusząca ale jak dziecko ma się denerwować przy składaniu to faktycznie lepiej dołożyć i kupić oryginalne,nawet używane.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee

na aliexpres masz pełno fajnych klocków, nie wiem akurat która marka będzie najbardziej kompatybilna z lego friends, ale z lego technic najlepszy zamiennik to lepin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olp

Na allegro jest najwięcej klocków LEGO często można kupić taniej , w różnych miastach też są sklepy z używanymi jego tam też mozesz poszukać . W zeszłym roku przed świętami były różne promocje na allegro na LEGO , może w tym tygodniu coś będzie bo jakiś Smart week zaczyna się w poniedziałek , na olx też mają LEGO ale np.w Gdańsku są drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Córka wygrała w jakimś konkursie klocki blocki i są beznadziejne... Niby takie same jak Lego a nawet nie da się zestawu złożyć.. W ogóle jakoś nie wymiarowo porobione są te klocki. Jak dla mnie lego najlepsze i nic ich nie zastąpi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×