Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Torcikowo

Alimenty A wspólny majątek

Polecane posty

Witajcie. Kiedy w końcu się odważyłam i poszłam do adwokata pisać pozew rozwodowy ( mąż zneca się nade mną psychicznie, pije , zaciąga jakieś chwilówki, i nie daje żadnych pieniędzy na Dzieci A nawet na siebie ) to dowiedziałam się że rozwodu w sadzie nie dostanę bo nie mam żadnych dowodów i rozkład pożycia jest za krótki. 

W takim razie złożyłam pozew o alimenty na Dzieci za radą prawnika. Teraz czekam na odzew sądu. TYLKO teraz tak sobie myślę że mamy wspólnie kawałek ziemi od moich Rodziców ok 12 ha. I znając męża to on nie będzie płacił mi alimentów zresztą sam tak mi powiedział.  

A pytanie mam takie : czy jak on nie będzie płacił to zajmie się komornik nim i czy ten komornik moze zająć tą ziemię? Nie wiem czy sobie nie zaszkodziła tym pozwem. Bo co z tego że dostanę alimenty jak zabiorą nam tą ziemię. Czy moje myślenie idzie w dobrym kierunku?

 Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zmień adwokata, bo ten to jakiś leszcz. Jak najbardziej powinnaś wnieść o rozwód - tylko poczekaj na rozstrzygniecie sprawy o alimenty, inaczej je połączą z rozwodem - a w sądzie okręgowym dłużej się czeka na termin. Dowody masz przecież - to są zeznania świadków, to są dokumenty o chwilówkach (pokseruj to co znajdziesz).

Nie, komornik nie zajmie czegoś, co jest wspólnym majątkiem. Jeśli dostaniesz alimenty, to powinnaś prosić o nadanie wyrokowi klauzuli natychmiastowej wykonalności - z tym idziesz do pracodawcy męża i pisemnie składasz wniosek o potrącanie alimentów bezpośrednio z wynagrodzenia. 

P.S. jeśli ziemia była od rodziców - to w jakiej formie? czy to była darowizna na tylko na ciebie, czy na was oboje? mam nadzieję, że rodzice nie byli ...ami i przekazali tę ziemię tylko tobie, a nie wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jddjd

Komornik to będzie scigal tylko wtedy jak do komornika pójdziesz. Sam z siebie tego nie będzie robił. Jak nie zapłaci raz do daty terminu już możesz iść do komornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×