Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

Sprawa o alimenty

Polecane posty

Gość Ania

Drogie mamusie. Czy na sprawie o alimenty trzeba mieć świadków? Niebawem mam sprawę i nie wiem czego sie spodziewac i jak sie przygotowac. Bardzo sie tym stresuje. Mam już zaswiadczenia z urzędów ale co dalej? Jakie pytania mogą paść na sprawie, pomożecie? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goascccc

koszty jakie sa ponoszone na dziecko. musisz zrobic zestawienie.ile dziecko ma lat?oplaty mieszkaniowe, przedszkole np. wyzywienie, jesli dziecko choruje to koszty lekarza czy lekow.ubrania, zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najważniejsze jest to, co jest w piśmie, a nie pytania na sprawie, bo protokół jest pisany po łebkach, a pismo jest w aktach w całości. 

Ważne jest, żeby w piśmie było tabelaryczne zestawienie wydatków na dziecko, z uwzględnieniem wydatków długookresowych (rower, wakacje itd) w podziale na miesiące. Ważne - opisanie ile czasu ojciec poświęca na opiekę nad dzieckiem, jeśli jest znikoma - masz prawo do wnoszenia o więcej niż 50% kosztów. 

Bardzo ważne jest wskazanie możliwości finansowych ojca (to nie jest to samo co jego PIT).

Pytania mogą dotyczyć wydatków, tego na ile ojciec się angażuje itd. Warto mieć świadków, ale nie jest to konieczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×