Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ratunku

Czy miałyście w ciąży jakieś poważniejsze zabiegi stomatologiczne?

Polecane posty

Gość Ratunku

Od kilku dni boli mnie ząb, a dentyści w mojej mieścinie reagują na widok ciężarnej jawnym przerażeniem. Myślałam, że w XXI wieku każdy powinien ogarnąć temat leczenia w ciąży. Muszę koniecznie kogoś znaleźć, nie wiem dlaczego ząb mnie boli, nic po nim dziwnego nie widać. W tym wypadku martwię się, że to może być coś poważniejszego, kanał lub torbiel.
Błagam powiedzcie, że w ciąży też da się coś w tych przypadkach zrobić 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

W ciąży miałam leczoną próchnicę w 2 zębach. Oba w znieczuleniu. Na szczęście obyło się bez kanałowego, chociaż i to by dało radę.

Ogólnie to nawet w ciąży nie powinno być kłopotu z wyleczeniem zęba - kwestia trochę innych leków i dobrej plomby. I oczywiście odpowiedniego znieczulenia, jeśli bez nie dałabyś rady (ja tam zawsze muszę mieć znieczulenie). Jeśli zachodzi taka potrzeba, to i RTG można w ciąży wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratunku
7 minut temu, Gość gość2 napisał:

W ciąży miałam leczoną próchnicę w 2 zębach. Oba w znieczuleniu. Na szczęście obyło się bez kanałowego, chociaż i to by dało radę.

Ogólnie to nawet w ciąży nie powinno być kłopotu z wyleczeniem zęba - kwestia trochę innych leków i dobrej plomby. I oczywiście odpowiedniego znieczulenia, jeśli bez nie dałabyś rady (ja tam zawsze muszę mieć znieczulenie). Jeśli zachodzi taka potrzeba, to i RTG można w ciąży wykonać.

No właśnie słyszałam, że sporo można, ale im mniejsze miasto tym bardziej zaściankowe poglądy. Nie bardzo mam czas ani chęci jechać np 100km żeby ktoś mi się zębem profesjonalnie zajął. A u mnie średniowiecze 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja w 7 mc miałam rwaną 8 pod znieczuleniem i to na wakacjach przez wojskowego dentystę😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratunku
31 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja w 7 mc miałam rwaną 8 pod znieczuleniem i to na wakacjach przez wojskowego dentystę😅

O, i to jest pocieszające :). Ja też właśnie wchodzę w 7 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
2 godziny temu, Gość Ratunku napisał:

No właśnie słyszałam, że sporo można, ale im mniejsze miasto tym bardziej zaściankowe poglądy. Nie bardzo mam czas ani chęci jechać np 100km żeby ktoś mi się zębem profesjonalnie zajął. A u mnie średniowiecze 😞

To chyba kwestia szerszej zbyt zachowawczej mentalności - ja w Lublinie zęby poleczyłam spokojnie na przełomie 7-8 miesiąca, a znajoma w Bydgoszczy nie mogła się doprosić o zaleczenie niedużego, ale bolesnego ubytku.

Ogólnie to dziwne, że się nie chcą podjąć leczenia stomatologicznego, bo ciężarnym przecież tak się kładzie, że zęby to koniecznie trzeba w ciąży poleczyć 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Ja w 8 miesiącu leczyłam 5 zębów ze znieczuleniem prywatnie i nie było problemu. Była młoda dentystka koło 30-stki i powiedziała, że wręcz trzeba wyleczyć zęby w ciąży, a nie zostawić sprawę. Trzeba tylko powiedzieć, że jest się w ciąży, bo wtedy podają znieczulenie z innym składem. Mieszkam w Gorzowie Wlkp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Miałam zęba leczonego kanałowo w zaawansowanej ciąży w znieczuleniu, nie było żadnych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×