Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kanapa w serduszka

Urządzanie pierwszego własnego mieszkania

Polecane posty

Gość Kanapa w serduszka

Mój nic to oczywiście żarcik, nie planuję mieć kapany w serduszka 😉

Ale o co chodzi.

Na początku grudnia  w r e s z c i e  przeprowadzimy się na nasze własne mieszkanie, pierwsze, i jak można się domyśleć, starsznie się cieszymy. dotąd wynajmowaliśmy całkiem fajne i duże mieszkanie, po znajomości poniekąd więc za sensowną cenę. No i teraz ja, mąż, dziecko kilkuletnie i kot przeniesiemy się na nasze.

I tu mam pytanie, co sądzicie o takim połączeniu jak bardzo ciemne podłogi, białe ściany i  intensywny kolor kanapy w salonie? salon będzie praktycznie kwadratowy, 4,25x4,25m. jest tam ciemne drewno, ale planuję dac dywanik który jest szaro-czarny i on zajmie ponad połowę salonu, ale np nie będzie pod kanapą. Kanapę upatrzyłam - w sumie  taką rozkładaną też dla gości do spania - i ona będzie intensywnie pomarańczowa, ale nie skórzana bo skórzanych nie lubię. Mąż wolałby jakąś szarą lub brązową... ale jak tak myślę, mamy wielką donicę z pięknym dużym kwiatem i ta donica jest pomaranczowa, pasowalaby ta kanapa, a na kanapę poduszki w kolorze dywaniku...

I inne pytanie - co sądzicie o bledziutkiej seledynowej jednej ścianie w kuchni a reszta ścian  blada kremowa? meble w kuchni będą bardzo jasnoszare, matowe. podłoga poki co to kremowy gumolit ale planujemy ciemne kafelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Naprawdę pytasz obcych ludzi jak masz w mieszkaniu urządzić? Przexiez to wam ma sje podobać, a nie ludziom z internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie idz w trudne kolory drogich trudno wymienialnych elementow wyposazenia domu. Kolorowe to moga byc niedrogie dodatki, ktore latwo wymienic jak sie opatrza, a kanapy nie wymienisz tak szybko, chyba ze jest mega tania i nie zal wam bedzie kasy. Kolory szybko sie nudza i wkurzaja, dlatego baza powinna byc neutralna moim zdaniem.

Ze scianami rob co chcesz, bo latwo samemu przemalowac bez malarza jak sie znudzi kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka

My mamy ciemny parkiet i biale sciany, wiec mnie sie takie polaczenie podoba. 🙂  

Nasz salon ma ok 24m i nie mamy zadnego dywanu, wiec podloga jest cala widoczna. Kanape i fotele mamy skorzane (jasny taupe) ale mamy dodatki w kolorze pomaranczowym/koralowym (firanki, poduszki na kanapie i fotelach , poduszki na krzeslach, elementy w obrazkach na scianach... ) 

Na pomaranczowa kanape bym sie nie zdecydowala, bo jest to, mimo wszystko, kolor bardzo wyrazny, dzis sie podoba a jutro juz nie musi 😉 ... a kanape i fotele  kupuje sie jednak na kilka lat. Z dodatkami latwiej, bo jak mi sie znudzi to wymienic firanki czy poduszki to niewielki koszt... a efekt radykalny 🙂 

A co do kuchni... mam kompletnie biala z grafitowymi blatami (lubie takie laboratoryjne wnetrza 😛 ) a z racji tego ze jest czesciowo widoczna z salonu mam w niej tez pomaranczowe/koralowe dodatki  (czajnik, toster, karafka na wode, scierki.... ) 

Urzadalam mieszkanie 2 lata temu, jeszcze mi sie nie znudzilo 😉 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Ja akurat nie lubię bardzo ciemnych podłóg, bo mam wrażenie że takie pomieszczenia są bardzo nieprzytulne, ale... Ile ludzi, tyle gustów:). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odradzam ciemną podłoge. Mam i tragedia. Kazdy pyłeczek,okruszeczek,nawet zaraz po odkurzaniu widac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
51 minut temu, Gość Gość napisał:

Odradzam ciemną podłoge. Mam i tragedia. Kazdy pyłeczek,okruszeczek,nawet zaraz po odkurzaniu widac. 

Popieram, moi rodzice się tak wkopali. Plus na dłuższą metę taki non stop kontrast w mieszkaniu jest jednak męczący. To samo dotyczy mocnych w kolorze mebli - to super wygląda na zdjęciach, na co dzień będziesz miała dość. Postaw na spokojne neutrale, a koloru dodaj dodatkami, które łatwo zmienić (plus jest też taki, że niewielkim kosztem możesz mieć "inny" salon jak tylko cię najdzie ochota).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×