Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alka

Chce sobie kupic w tym roku NIESKÓRZANE sznurowane botki bo mi się podobają a musze przyoszczędzić To faktycznie taki szajs?

Polecane posty

Gość alka

Zawsze kupowałam buty wysokiej jakości, wolałam mieć mniej a dobrej jakości. Na tę zimę mam śniegowce i skórzane oficerki. ale zamarzyły mi się  tak botki ala kowbojki, są na CCC za 79 zł z rabatem. Naprawdę będę żałować? Na czym polega wyższość butów skórzanych nad ekoskórą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

* miało być ala glany, nie kwobojki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renn3

Nie będziesz. Ja lubię buty skórzane, ale kupuję też z ekoskóry i takie buty też są wytrzymałe, o ile są dobrej jakości. Ja nie lubię wydawać na buty kilkuset zł, potem jak się przypadkiem uszkodzą to jest ból, bo takie drogie. Dlatego w swojej szafie mam takie i takie i naprawdę nie ma aż takiej różnicy, by warto było przepłacać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od producenta... Niektóre pary rozsypią się po kilku miesiącach a są też takie w których ze dwie zimy można pochodzić... Jakościowo może i są trochę gorsze od tych z prawdziwej skóry, ale można zaryzykować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja noszę tylko skórzane i dobrej jakości, nawet dzieciom kupuję skórzane. Nie wiem jak się nosi ekoskora, ale jeżeli Tobie się podobają to kup, w sumie nawet jak niewiele ponosisz to za taką cenę nie będziesz żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość alka napisał:

Zawsze kupowałam buty wysokiej jakości, wolałam mieć mniej a dobrej jakości. Na tę zimę mam śniegowce i skórzane oficerki. ale zamarzyły mi się  tak botki ala kowbojki, są na CCC za 79 zł z rabatem. Naprawdę będę żałować? Na czym polega wyższość butów skórzanych nad ekoskórą???

But się "rozbije", ułoży do stopy. Stopa się nie poci, oddycha. Nie odparzają. Są bardziej miękkie, wygodniejsze w noszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Gość alka napisał:

Zawsze kupowałam buty wysokiej jakości, wolałam mieć mniej a dobrej jakości. 

I nie wiesz, dlaczego takie wybierałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość gość napisał:

Ja noszę tylko skórzane i dobrej jakości, nawet dzieciom kupuję skórzane. Nie wiem jak się nosi ekoskora, ale jeżeli Tobie się podobają to kup, w sumie nawet jak niewiele ponosisz to za taką cenę nie będziesz żałować.

Ja także. W tym roku sprawiłam sobie skórzane "a la glany" z Darbutu, z wyprzedaży, więc tanio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka

Jeśli masz zamiar nosić je kilka godzin dziennie w ogrzewanym pomieszczeniu, odradzam. W każdym innym przypadku, spróbuj. Mam skórzane buty, w których jest mi niewygodnie, mam skóropodobne z bazarku, które okazały się idealnie wygodne, więc podejrzewam, że skórzane buty pod wieloma względami są jednak przereklamowane. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdhdjdj
29 minut temu, Gość gość napisał:

Ja noszę tylko skórzane i dobrej jakości, nawet dzieciom kupuję skórzane. Nie wiem jak się nosi ekoskora, ale jeżeli Tobie się podobają to kup, w sumie nawet jak niewiele ponosisz to za taką cenę nie będziesz żałować.

I zawsze, od urodzenia miałaś skórzane ? Nigdy nawet innych nie miałaś ? Jestes absolutnie pewna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zależy jak trafisz. Ja w butach za 400zl wyszłam raz na śnieg i popękały. Lakierowane kozaczki na szpileczce. Znaczy ta skórka popękała, nie but na wylot,  ale założyć już nie bardzo bo widać, wiecie o co chodzi. 

Dla porównania kupiłam raz najzwyklejsze na wiejskim targu za grosze, nie chce teraz zmyślać ale chyba z 30zl dałam. Byłam akurat u rodziny na wsi i nie miałam butów odpowiednich zeby do lasu z nimi jechac..

 4 zimę w nich będę chodzić. Nie ze codziennie ale Na wszelkie wypady na wieś czy do lasu je zabieram i są mega, nic się nie zniszczyło nie odleciało nie pękło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

Nie, nie reklama. Po prostu jest weekend zakupow czy jakos tam i sa znizki na roznych stronach. W sumie to juz mnie przekonalyscie, po prostu soe balam, ze nieskorzane buty beda niewygogdne, ale to chyba zalezy od modelu, kroju, rodzaju skory etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odpowiadając twoim językiem- wszystkie buty plastikowe to szajs. Dziwię się wszystkim  myślącym ekologicznie, że dali się wpuścić ekoterrorystom w plastikowe buty, kurtki, poliestrowe bluzki, akrylowe sweterki, "eko"torebki, itp. Z premedytacją piszę, że plastikowe, bo eko to to nie jest, skoro rozklada się w ziemii z 1000 lat. Wielka akcja z plastikowymi reklamówkami, słomkami, a sklepy zawalone plastikiem. Buty plastikowe zaparzają stopy, nie pracują (tak jak skórzane ) ze stopą, stąd w konsekwencji haluksy i inne zwyrodnienia. Hodowla grzyba na własne życzenie, śmierdzące stopy, i ogólnie zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mii3
45 minut temu, Gość Gość napisał:

Odpowiadając twoim językiem- wszystkie buty plastikowe to szajs. Dziwię się wszystkim  myślącym ekologicznie, że dali się wpuścić ekoterrorystom w plastikowe buty, kurtki, poliestrowe bluzki, akrylowe sweterki, "eko"torebki, itp. Z premedytacją piszę, że plastikowe, bo eko to to nie jest, skoro rozklada się w ziemii z 1000 lat. Wielka akcja z plastikowymi reklamówkami, słomkami, a sklepy zawalone plastikiem. Buty plastikowe zaparzają stopy, nie pracują (tak jak skórzane ) ze stopą, stąd w konsekwencji haluksy i inne zwyrodnienia. Hodowla grzyba na własne życzenie, śmierdzące stopy, i ogólnie zgroza.

Można kupić buty z ekoskóry ze skórzaną wkładką. To nieprawda, że w skórzanych stopa się nie zaparzy czy nie zagrzybi. Wszystko to wynik paru czynników. Ale żeby nie było - osobiście preferuję buty ze skóry licowej, uwielbiam ten zapach i dotyk skóry. Jednak ze względów finansowych i jeśli pasuje mi fason, kupuję również buty z innych materiałów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mii3
45 minut temu, Gość Gość napisał:

Odpowiadając twoim językiem- wszystkie buty plastikowe to szajs. Dziwię się wszystkim  myślącym ekologicznie, że dali się wpuścić ekoterrorystom w plastikowe buty, kurtki, poliestrowe bluzki, akrylowe sweterki, "eko"torebki, itp. Z premedytacją piszę, że plastikowe, bo eko to to nie jest, skoro rozklada się w ziemii z 1000 lat. Wielka akcja z plastikowymi reklamówkami, słomkami, a sklepy zawalone plastikiem. Buty plastikowe zaparzają stopy, nie pracują (tak jak skórzane ) ze stopą, stąd w konsekwencji haluksy i inne zwyrodnienia. Hodowla grzyba na własne życzenie, śmierdzące stopy, i ogólnie zgroza.

Można kupić buty z ekoskóry ze skórzaną wkładką. To nieprawda, że w skórzanych stopa się nie zaparzy czy nie zagrzybi. Wszystko to wynik paru czynników. Ale żeby nie było - osobiście preferuję buty ze skóry licowej, uwielbiam ten zapach i dotyk skóry. Jednak ze względów finansowych i jeśli pasuje mi fason, kupuję również buty z innych materiałów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

Odpowiadając twoim językiem- wszystkie buty plastikowe to szajs.

to tylko forum internetowe, uzywam tu uproszczonego jezyka. Nie uzylam wulgaryzmu ani nikogo nie obrazilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Hdhdjdj napisał:

I zawsze, od urodzenia miałaś skórzane ? Nigdy nawet innych nie miałaś ? Jestes absolutnie pewna ? 

Nie sądzę, że od urodzenia, ale jako dorosła kobieta tak. Nawet jak kupuję buty sportowe to skórzane. Mam kilka ulubionych marek i przeważnie te buty wybieram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość gość napisał:

But się "rozbije", ułoży do stopy. Stopa się nie poci, oddycha. Nie odparzają. Są bardziej miękkie, wygodniejsze w noszeniu.

Ogólnie tak. Bo skóra musi być dobrze dobrana, dobrze wyprawiona, wysokiej jakości i odpowiednio pielęgnowana, bo o skórzane buty trzeba zadbać. Do tego dochodzi kwestia wyściółki,  ocieplenia, zwłaszcza w butach zimowych i jesiennych,  bo do takiego skórzanego buta wystarczy wpakować sztuczne futerko jako ocieplenie i kwestia braku pocenia i lepszego oddychania stopy nie ma już racji bytu. A to się zdarza nagminnie. Nie mówiąc już o skarpetkach czy rajstopach z dodatkiem poliestru i innych poli-. Wysokiej jakości sztuczna skóra kosztuje więcej niż niskiej jakości skóra naturalna. 

Inna sprawa że naprawdę porządnych butów w CCC (ich marek własnych) Jeszcze nie udało mi się kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość alka napisał:

Odpowiadając twoim językiem- wszystkie buty plastikowe to szajs.

to tylko forum internetowe, uzywam tu uproszczonego jezyka. Nie uzylam wulgaryzmu ani nikogo nie obrazilam.

Masz rację, tak z rozpędu napisałam, nie mam nic do ciebie, ani twej formy wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×