Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Danka

Czy zaprosić szwagierke na urodziny

Polecane posty

Gość Danka

Dziewczyny nie wiem co zrobić. Od początku mojego malzenstwa nie dogaduje się z siostrą męża. Nie podoba mi się w niej to że próbowała i nadal poprzez trzecie osoby próbuje mamipulowac w naszym małżeństwie. Generalnie nastawia swoich synów że nie jestem ich ciocia itp.... Bo nie wierzę żeby dwu latek sam na coś takiego wpadł. Ale do rzeczy, za miesiąc kończę 30 lat i chce zrobić taką większą imprezkę w lokalu. Zastanawiam się czy zaprosić szwagierke czyli wyciągnąć rękę na zgodę itp.. Dodam że szwagierka od 3 lat przestała dzwonić z życzeniami na moje urodziny. Czy może ja olać i skoro nie potrafi zadzwonić to też hej nie prosić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z tego co piszesz nic was nie łączy więc po co chcesz ja zapraszać? Jesli zapraszasz szwagra to oczywiście pros dwojke, a jeśli robisz tylko imprezę dla najbliższych to ona sie nie kwalifikuje. 

Ja ze swoja szwagierka nie utrzymuje kontaktu choć mieszka 3 ulice dalej. Nie mamy o czym rozmawiać , zupełnie inny światopogląd, poddalam sie i juz nie wychodzę z inicjatywą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jeśli widzisz ze szwagierka próbuje nawiązać jakieś relacje to bym zaprosiła, ale jeśli cię olewa to bym zostawiła to tak jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka

Więc widzę że myślę tak samo. Szkoda mi tylko męża bo w końcu to jego siostra...... Z drugiej strony to moje urodziny i chce mieć przy sobie osoby mi życzliwe a nie falszywa łaskę która za chwilę znów coś zacznie macic. Szwagra też nie będę prosić bo jest pod jej pantoflem więc gdy ona przestała dzwonić na urodziny to on też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja bym zaprosiła, skoro będzie więcej osób to nawet nie będziecie musiały dużo rozmawiać. A przy odrobinie szczęścia nie przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Twoja impreza i powinnaś prosić ludzi z którymi się dobrze czujesz, którzy cię akceptują taka jaka jesteś. Po co ci na nich osoba która cię nie akceptuje jako członka rodziny? Odpuść sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja własnego brata nawet nie powiadomiłam, że wychodzę za mąż. Bo i po co? Na co dzień nie utrzymujemy kontaktu, nie lubimy się i nie widzieliśmy się od kilku lat. Gdybym go zaprosiła to by najprawdopodobniej olał zaproszenie. Ewentualnie przyszedłby żeby narobić zamirszania i wszystko popsuć. Jestem jak najbardziej za niezapraszaniem ludzi, na których nam nie zależy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym nie zaprosiła bo brzydze się fałszywymi i zaklamanymi ludźmi, którzy w swoje gierki wciągają dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Piszesz ze męża szkoda bo to jego siostra, a moje pytanie czy mężowi nie jest przykro gdy jego siostra z szwagrem nawet nie zadzwonia z życzeniami do żony? A twój mąż dzwoni do nich? Mam nadzieję że nie, bo chyba bym zabila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja nie zapraszalabym, ale musisz się liczyć z tym, że to będzie kolejny powód do obgadania i zwiększy mur między Wami. Jeżeli zależy Ci na relacjach z nią w przyszłości to zaproś, albo nie przyjdzie, albo się ogarnie i coś może przemysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Piszesz ze męża szkoda bo to jego siostra, a moje pytanie czy mężowi nie jest przykro gdy jego siostra z szwagrem nawet nie zadzwonia z życzeniami do żony? A twój mąż dzwoni do nich? Mam nadzieję że nie, bo chyba bym zabila

Dokladnie. W dużej mierze za relacje pomiędzy żonami a rodzina męża czy męża i rodzinna żony są odpowiedzialni ich partnerzy. Jeśli siostra manipulowala a mąż (jejbrat) udawał że nic się nie dzieje to takie są później efekty. Twoje urodziny twoja decyzja a to czego by chciał mąż tu akurat się nie liczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No ale przecież nie jesteś ciocia tylko stryjenka. Szukasz na siłę konfliktu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

No ale przecież nie jesteś ciocia tylko stryjenka. Szukasz na siłę konfliktu 

Naprawdę mówi ktoś jeszcze stryjenka itp:classic_blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

 

Mama nie mówiła dziecku to nie jest ciocia tylko stryjenka, tylko ogólnie to nie jest twoja ciocia. Tym samym dawała dziecku informacje ze jest to ktoś obcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość.

Autorko a kiedy robisz urodziny? Bo zakładam że albo tego samego dnia albo w późniejszym terminie. I tu zrobiłbym tak, jeśli szwagierka zadzwonia z życzeniami to powiedz za dziekuje sz i zapraszasz na urodziny wtedy i wtedy. Nie zadzwonia? Po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropna córka

Bo może widują ją dzieci 2 razy do roku, co to za ciocia? To my, dorośli, żyjemy konwenansami. 

Autorko, a czy Ty dzwonisz do męża swojej szwagierki z życzeniami? Albo do samej szwagierki? Czy Twój mąż składając życzenia siostrze wspomina że to od waszej 2? Pewnie działa zasada wzajemności - w jej mniemaniu TY nie składasz jej życzeń to ona TOBIE też nie będzie. Ja swojej szwagierce nie składam bo ona też nigdy nie złożyła mi życzeń (vide mój brat nigdy do mojego męża nie zadzwonił z życzeniami). I tyle, nikt tego nie roztrząsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka

Szwagierka ma takie napady był okres żeśmy chodziły sobie na urodziny później ona przestała ale dzwoniła potem nie dzwoniła  żniw zaczęła teraz znów przestała dzwonic. Powiem szczerze że już mnie mdli od tych jej przewrotow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggg

A kogo z rodziny meza zapraszasz? 

Maz ma jakies rodzeństwo jeszcze?

Pewnie chcesz zaprosic teściow. Nad szwagierka zastanawiasz sie. Jakis kuzynow meza jyz chyba nie zapraszasz?

Ogolnie jesli maz ma jeszcze rodzenstwo i ich zaprosisz a  szwagierki nie to bedzie glupio. Jesli jest tylko ta siostra meza to nie zaprosisz i jak cos powiesz ze robisz mala impreze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A może po prostu nie przykłada uwagi do takich głupot jak urodziny. Ja też nigdy nikomu nie składam, czasem sobie przypomnę to zadzwonię. I nie oczekuję życzeń w moje urodziny. Jesteśmy tu wszyscy chyba dorośli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym nie zapraszała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zolzs
38 minut temu, Gość Gggg napisał:

A kogo z rodziny meza zapraszasz? 

Maz ma jakies rodzeństwo jeszcze?

Pewnie chcesz zaprosic teściow. Nad szwagierka zastanawiasz sie. Jakis kuzynow meza jyz chyba nie zapraszasz?

Ogolnie jesli maz ma jeszcze rodzenstwo i ich zaprosisz a  szwagierki nie to bedzie glupio. Jesli jest tylko ta siostra meza to nie zaprosisz i jak cos powiesz ze robisz mala impreze i tyle.

Autorko kogo zapraszasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka

No chce zaprosić teściów i brata męża z rodziną. Oni zawsze dzwonią. Szwagierka też należy do osób, które bardzo do tego przywiazuje wagę więc to nie jest tak że zapomniała czy nie przywiazuje wagi. Nie będę ukrywać że 2 lata temu miałam zatarg z tesciowa i od tego czasu oni nie dzwonią tyle że ten zatarg był 100%z winy teściowej. Szwagierka lubi jak jej jest na wierzchu i to nie pierwsze jej zagranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
3 godziny temu, Gość Gość. napisał:

Autorko a kiedy robisz urodziny? Bo zakładam że albo tego samego dnia albo w późniejszym terminie. I tu zrobiłbym tak, jeśli szwagierka zadzwonia z życzeniami to powiedz za dziekuje sz i zapraszasz na urodziny wtedy i wtedy. Nie zadzwonia? Po klopocie

Zrobiłabym dokładnie jak wyżej. Na imprezie podziekowalabym wszystkim za przybycie i za to że pamiętali o twoich urodzinach i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No to jak zapraszasz rodziców i brata męża, to ją też musisz. Tzn. nie musisz, nikt cię nie zmusi, ale tak wypada, jest w dobrym tonie i świadczy o twojej kulturze, ogładzie i wychowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 minut temu, Gość Gość napisał:

No to jak zapraszasz rodziców i brata męża, to ją też musisz. Tzn. nie musisz, nikt cię nie zmusi, ale tak wypada, jest w dobrym tonie i świadczy o twojej kulturze, ogładzie i wychowaniu.

A czy w dobrym tonie jest nie zadzwonienie do bratowej na urodziny kiedy dzwoni się do wszystkich w koło? Bo tak zrozumiałam autorkę. Nie lubię wchodzić nikomu w tylek jak ktoś mnie zlewa i ja bym nie zaprosiła jeśli oni nie potrafią nawet życzeń złożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli zapraszasz brata to i ją powinnaś wpisać na zaproszeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

A czy w dobrym tonie jest nie zadzwonienie do bratowej na urodziny kiedy dzwoni się do wszystkich w koło? Bo tak zrozumiałam autorkę. Nie lubię wchodzić nikomu w tylek jak ktoś mnie zlewa i ja bym nie zaprosiła jeśli oni nie potrafią nawet życzeń złożyć 

To, że szwagierka nie zachowuje się z klasą nie usprawiedliwia braku kultury u jej bratowej. To niestety tak nie działa. I autorka będzie napiętnowana jako mącicielka w rodzinie męża, jeśli zaprosi wszystkich, a jej jedynej nie. Od razu mówię, że JA NIE UWAŻAM, ŻE TAK JEST, ale ta rodzinka tak pomyśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
54 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jeśli zapraszasz brata to i ją powinnaś wpisać na zaproszeniu. 

Tylko z tego co pisze autorka to szwagierka ma dzieci więc rozumiem że ma swoją rodzinę, brat też z rodziną więc musi ich zaprosić każdego z osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To, że szwagierka nie zachowuje się z klasą nie usprawiedliwia braku kultury u jej bratowej. To niestety tak nie działa. I autorka będzie napiętnowana jako mącicielka w rodzinie męża, jeśli zaprosi wszystkich, a jej jedynej nie. Od razu mówię, że JA NIE UWAŻAM, ŻE TAK JEST, ale ta rodzinka tak pomyśli 

Zgadzam się. Ja akurat mam bardzo podobna sytuację z żoną brata męża i ich nie zapraszam ale w przypadku autorki to córka teściów i siostra rodzeństwa męża i to się na autorce zemsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serio

A wy jakbyście się poczuli gdyby zaprosił was ktoś na urodziny. Ktoś kto wiecie kiedy ma urodziny ale nie chce z nim kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×