Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Nastolatek nie akceptuje rodzeństwa

Polecane posty

Gość Mama

Od kilku miesięcy starałam się z mężem o dziecko i wreszcie się udało. Mamy syna (16,5) i dzisiaj mu to powiedzieliśmy, ale się nie zachwycił i powiedział, że nie zaakceptuje brata nigdy, a jak to będzie siostra to w ogóle będzie dalej się uważał za jedynaka. Nie spodziewałam się żadnej super reakcji, ale chociaż czegoś normalnego, a nie tekstu, że nie pokocha swojego nowego rodzeństwa. Jak mam z nim porozmawiać. Wierzę że w przyszłości, jeszcze ze swoim braciszkiem lub siostrzyczką będą się świetnie dogadywać. 

Uprzedzam pytania: ja mam 38lat, mąż 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A jakie ma wyjście? Lubić sie nie muszą, na to gwarancji nigdy nie ma, ale rodzeństwo jest faktem i musi z tym sie podogdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Co za czasy że dzieci decydują o rodzeństwie koleżanka chciała 2gie dziecko ale jej 8latka powiedziała że nie chce nikogo i teraz się zastanawiają...paranoja.

U nas też będzie spora różnica - 14 lat ale syn przyjal naturalnie wieść o mojej ciąży, może dlatego że wcześniej przed ciąża były o tym rozmowy. Wiadomo kontaktu super na początku nie bedzie bo to przepaść wiekowa ale za x lat kiedy oboje będą dorośli to liczę że będą dla siebie wsparciem. 

Mój tata ma brata młodszego o prawie 20 lat i mają świetny kontakt 🙂

Myślę że to nie kwestia wieku a wychowania 😉 świadczy o więzi rodzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pewnie, że będą mieć relacje dobre, a nawet bardzo dobre. Nie przejmuj się. Mam brata 10 lat młodszego i życie bym za niego oddała, mimo że jak się urodził to byłam zazdrosna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarka

U mnie było tak samo. Problemy, obrażanie się, za to, że będzie starszym  bratem,  a teraz córeczka ma 2latka, syn 17 i nie opuszcza jej na krok. Sama się nie spodziewałam, że ażtak się do niej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sama tak reagowałam na wieść o tym że będę miała rodzeństwo, szybko mi przeszło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czy będą się świetnie dogadywać to wątpię, bo 16 lat to jednak przepaść. On może go kochać, bawić się z nim, ale rozmów od serca to tam nigdy nie będzie, no chyba że  jak młodszy skończy 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

U mnie brat młodszy 15lat ja się w wieku 19 lat wyprowadziłam na studia i już do domu nie wróciłam, więc kontakt mam bardzo słaby, żadnych wspomnień w zasadzie jakiś sensownych, bo jak już zaczął być w fajnym wieku to się wyprowadziłam właśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafe fanka

Daj mu na razie spokój. Dla niego to nowa sytuacja i nie wie co go czeka. Maluch sam go zawojuje jesli mądrze będziecie się zachowywac. Zapewnijcie mu poczucie bezpieczenstwa i nie zmuszajcie na siłe do milości do rodzenstwa. Maluch sam sobie z tym poradzi. Pisze to jako doswiadczona mama. u nas róznica wieku jest 14 lat. Jak powiedzielismy synowi o ciązy to sam nie wiedzial co ma o tym myslec. Zapewnilismy go że pewne rzeczy zostaną bez zmian, ze nie wpakujemy mu malucha do pokoju i nie bedziemy zmuszali, zeby sie nim zajmowal. Gdy corka miala pół roku nie rozstawali sie prawie. Jak wyjechal na studia to byla rozpacz i tęskonota. Teraz ma 27 lat mieszka w innym miescie, corka ma 13 lat. Mają super kontakt. Syn ja rozpieszcza, a ona go uwielbia. Jest dla nie autorytetem. Zawsze się go radzi bo nas uwaza za "starych" i ciagle wyczekuje kiedy rzyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×