Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaczka

Drobny upominek dla chłopca 11 lat.

Polecane posty

Gość Kaczka

Moi drodzy. Mój syn idzie na urodziny do kolegi jak co roku. Dotychczas zawsze było tak, że szło sporo osób i robiliśmy składkę po 30 zł. Wówczas przeważnie było ok 450zł i fajny prezent. W tym roku dzieci zaproszonych jest mniej. Nie ma składki. Mama prosiła o skromne upominki bo jej syn wszystko ma. I rzeczywiście tak jest. Chłopiec lubi piłkę nożną ale ma wszelkie gadżety, ksiażki, kubki, czasopisma, karty do gry itp. Pomyślałam zatem o jakimś zestawie na Halloween... może jakis fajny dyniowy lampion na podgrzewacz i do tego jakieś lampki i słodycze... Pytałam rodziców to mowią że ok 40 zł... ja nie mam pomysłu 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A wiesz jaki stosunek maja rodzice do halloween? Ja kategorycznie zabraniam dzieciom swietowania z duchami, Mieszkamy w polsce, mamy dziem zmarłych, dzien zadumy, a nie kolorowe ,huczne jarmarki. 

Za 15zł mozna zrobic koszulke z wybranym nadrukiem. zalezy ile chlopak ma lat. Ja dla zartu zrobiłam poduszke córce "córeczka najukochanszej mamusi" mozna taki nadruk zrobic na wszystkim, sa np kalendarze ze zdjeciem, siostrze zrobilam ze zdjeciem jej ukochanego psa. Skoro chłopak ma wszystko, niech bedzie to cos zabawnego np dłułgopis z grawerunkiem "Długopis Mateusza -  nie ruszaj"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

A wiesz jaki stosunek maja rodzice do halloween? Ja kategorycznie zabraniam dzieciom swietowania z duchami, Mieszkamy w polsce, mamy dziem zmarłych, dzien zadumy, a nie kolorowe ,huczne jarmarki. 

Za 15zł mozna zrobic koszulke z wybranym nadrukiem. zalezy ile chlopak ma lat. Ja dla zartu zrobiłam poduszke córce "córeczka najukochanszej mamusi" mozna taki nadruk zrobic na wszystkim, sa np kalendarze ze zdjeciem, siostrze zrobilam ze zdjeciem jej ukochanego psa. Skoro chłopak ma wszystko, niech bedzie to cos zabawnego np dłułgopis z grawerunkiem "Długopis Mateusza -  nie ruszaj"

 

no bo w Polsce usmiech to nienaturalny wyraz twarzy 😄

Nie znam tego chłopaka i jakie ma zainteresowania. Zestawy do halloween to nie zbyt dobry pomysl.Raz ze to zabawka na dwa dni,nawet nie dla dziecka a do dekoracji, poza tym wyląduje w koszu lub na strychu i wszyscy o niej zapomną. Moze jakies puzzle 3 D, lub Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa. Komiks, gra paragrafowa lub inna gra strategiczna? mam syna  w tym wieku i on wlasnie lubi takie rzeczy,ksiazki s-f, gadzety z gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

A wiesz jaki stosunek maja rodzice do halloween? Ja kategorycznie zabraniam dzieciom swietowania z duchami, Mieszkamy w polsce, mamy dziem zmarłych, dzien zadumy, a nie kolorowe ,huczne jarmarki. 

Za 15zł mozna zrobic koszulke z wybranym nadrukiem. zalezy ile chlopak ma lat. Ja dla zartu zrobiłam poduszke córce "córeczka najukochanszej mamusi" mozna taki nadruk zrobic na wszystkim, sa np kalendarze ze zdjeciem, siostrze zrobilam ze zdjeciem jej ukochanego psa. Skoro chłopak ma wszystko, niech bedzie to cos zabawnego np dłułgopis z grawerunkiem "Długopis Mateusza -  nie ruszaj"

 

córka pewnie pękła ze smiechu jak zobaczyla ten żart 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

córka pewnie pękła ze smiechu jak zobaczyla ten żart 😄

nie , bo obok znalazła masc na ból doopy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa

Cześć! Ja Ci polecam sklep arr com pl (specjalnie bez kropek, żeby blokady nie było) i puzzle dla chłopca szczególnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
50 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja kategorycznie zabraniam dzieciom swietowania z duchami, Mieszkamy w polsce, mamy dziem zmarłych, dzien zadumy, a nie kolorowe ,huczne jarmarki. 

A znasz dzieci, które świętują z duchami - całe świętowanie polega na zbieraniu słodyczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A znasz dzieci, które świętują z duchami - całe świętowanie polega na zbieraniu słodyczy. 

Co i u nas było, teraz wymierza tradycja przebieranua się i pytania o słodycz w ostatki, ale my chodziliśmy. Pijany sprzedawca z cukierni dał nam dwie reklamówki pączków co nie zeszły tego dnia, radocha była ogromna 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A znasz dzieci, które świętują z duchami - całe świętowanie polega na zbieraniu słodyczy. 

tak, przebierając się za duchy, zjawy, zombie i inne stwory. Tu nie chodzi o samo świetowanie, a o to że naszą tradycje próbuje przejąć jakaś skomercializowana feta. Polacy mają przecież swój haloween , to dziady obchodzone są wiosną, poczytaj jak to się obchodziło , nieco inaczej, ale tez się "balowało" z duchami. I pewnie nie miałabym nic do haloween, gdyby nie to ze próbuje się zastapić nasz zwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość Gość napisał:

nie , bo obok znalazła masc na ból doopy 😛

Ty też znajdziesz od córki na Halloween dynie i maść na ból doopy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udjdhejw

Ja kiedyś mialam lektorat z angielskiego w przedszkolu. Przyszedł październik i postanowiłam zrobic zajecia o swiecie Halloween. Potem przyszła do mnie jedna mama troche z pretensjami, bo jej dzieci sa wychowywane w wierze katolickiej i nie uznaja czegoś takiego jak Halloween.  Ja jej wytlumaczylam, ze to chodzi nie tylko o naukę jezyka, ale tez o poznanie kultury innego kraju.  Na początku sie na nia wkurzylam, ale potrm w domu pomyślałam, ze moze ma racje, kazdy niech żyje w zgodzie z wartościami ktore wyznaje. Na drugi rok juz nie robilam tego typu zajec, jedynie wspomnialam o swiecie, wyjasnilam na czym polega i czym sie rozni od Wszystkich Świętych. Dla dzieci, zeby wiedziały. 

 

 

Tak wiec prezent dotyczacy Halloween jest kiepski. 

Kup lepiej jakas planszowke do 50zl. lub kalendarz szkolny, ksiazke,, kredki, cos typowo do szkoly. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

tak, przebierając się za duchy, zjawy, zombie i inne stwory. Tu nie chodzi o samo świetowanie, a o to że naszą tradycje próbuje przejąć jakaś skomercializowana feta. Polacy mają przecież swój haloween , to dziady obchodzone są wiosną, poczytaj jak to się obchodziło , nieco inaczej, ale tez się "balowało" z duchami. I pewnie nie miałabym nic do haloween, gdyby nie to ze próbuje się zastapić nasz zwyczaj

A ktoś ci broni dziady obchodzić? 

Akurat dzieciom chodzi tylko o słodycze i nie ma co tworzyć do tego ideologii.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość udjdhejw napisał:

Ja kiedyś mialam lektorat z angielskiego w przedszkolu. Przyszedł październik i postanowiłam zrobic zajecia o swiecie Halloween. Potem przyszła do mnie jedna mama troche z pretensjami, bo jej dzieci sa wychowywane w wierze katolickiej i nie uznaja czegoś takiego jak Halloween.  Ja jej wytlumaczylam, ze to chodzi nie tylko o naukę jezyka, ale tez o poznanie kultury innego kraju.  Na początku sie na nia wkurzylam, ale potrm w domu pomyślałam, ze moze ma racje, kazdy niech żyje w zgodzie z wartościami ktore wyznaje. Na drugi rok juz nie robilam tego typu zajec, jedynie wspomnialam o swiecie, wyjasnilam na czym polega i czym sie rozni od Wszystkich Świętych. Dla dzieci, zeby wiedziały. 

 

 

Tak wiec prezent dotyczacy Halloween jest kiepski. 

Kup lepiej jakas planszowke do 50zl. lub kalendarz szkolny, ksiazke,, kredki, cos typowo do szkoly. 

Ja kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie łączą Halloween z dniem wszystkich świętych. To dwa różne dni i dwa różne swieta. Owszem, Halloween jest obchodzone gdzie indziej, ale żart polega na tym że kościół zapozyczyl sobie to święto nordyckie, nazwał po swojemu i teraz udaje że był pierwszy i lepszy  😄 ja nie obchodzę tego święta ale jestem bardzo tolerancyjna. Ma fajny klimat, można się przebierać , bawić , motyw duchów i potworów tez jest spoko. Czemu nie? Ja nie lubię naszej polskiej mentalności. Wszystko musi być poważne, najlepiej smutne i z zaduma, wszystko zaczynane postem i skończone msza święta. Może dlatego ludzie tyle piją i upijaja sie nawet w wigilię. Przecież z tym sztywniactwem żyć trudno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
24 minuty temu, Gość Gość napisał:

tak, przebierając się za duchy, zjawy, zombie i inne stwory. Tu nie chodzi o samo świetowanie, a o to że naszą tradycje próbuje przejąć jakaś skomercializowana feta. Polacy mają przecież swój haloween , to dziady obchodzone są wiosną, poczytaj jak to się obchodziło , nieco inaczej, ale tez się "balowało" z duchami. I pewnie nie miałabym nic do haloween, gdyby nie to ze próbuje się zastapić nasz zwyczaj

A obchodzisz dziady? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

ile polskich dzieciaków wie co to sa dziady, a ile zna haloween? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie łączą Halloween z dniem wszystkich świętych. To dwa różne dni i dwa różne swieta. Owszem, Halloween jest obchodzone gdzie indziej, ale żart polega na tym że kościół zapozyczyl sobie to święto nordyckie, nazwał po swojemu i teraz udaje że był pierwszy i lepszy  😄 ja nie obchodzę tego święta ale jestem bardzo tolerancyjna. Ma fajny klimat, można się przebierać , bawić , motyw duchów i potworów tez jest spoko. Czemu nie? Ja nie lubię naszej polskiej mentalności. Wszystko musi być poważne, najlepiej smutne i z zaduma, wszystko zaczynane postem i skończone msza święta. Może dlatego ludzie tyle piją i upijaja sie nawet w wigilię. Przecież z tym sztywniactwem żyć trudno!

i własnie dlateg ze ty tak myslisz, tak myslec maja inni. No ludzie , troche szacunku dla odmiennego zdania. Nie robi sie prezentów które moga w pewnym stopniu urazic obdarowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

i własnie dlateg ze ty tak myslisz, tak myslec maja inni. No ludzie , troche szacunku dla odmiennego zdania. Nie robi sie prezentów które moga w pewnym stopniu urazic obdarowanego.

haha,ale to Wy nie macie  szacunku do innego zdania, mi to zwisa,do Halloween, Walentynek i innych swiat nic nie mam. Wszystko cacy bo nikogo nie krzywdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idnxnhxd
6 minut temu, Gość Gość napisał:

ile polskich dzieciaków wie co to sa dziady, a ile zna haloween? 

W sumie jak tak pomyśleć, to smutne to.  Zamerykanizowane społeczeństwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idnxnhxdhspa
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie łączą Halloween z dniem wszystkich świętych. To dwa różne dni i dwa różne swieta. Owszem, Halloween jest obchodzone gdzie indziej, ale żart polega na tym że kościół zapozyczyl sobie to święto nordyckie, nazwał po swojemu i teraz udaje że był pierwszy i lepszy  😄 ja nie obchodzę tego święta ale jestem bardzo tolerancyjna. Ma fajny klimat, można się przebierać , bawić , motyw duchów i potworów tez jest spoko. Czemu nie? Ja nie lubię naszej polskiej mentalności. Wszystko musi być poważne, najlepiej smutne i z zaduma, wszystko zaczynane postem i skończone msza święta. Może dlatego ludzie tyle piją i upijaja sie nawet w wigilię. Przecież z tym sztywniactwem żyć trudno!

Bo bez alkoholu jest smutno i nie mozna swietowac.  Jestes glupsza niz ustawa przewiduje. 

Jest smutno i szaro, to napijmy sie, bedzie chociaz wesolo.  Kon by sie usmial normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość idnxnhxdhspa napisał:

Bo bez alkoholu jest smutno i nie mozna swietowac.  Jestes glupsza niz ustawa przewiduje. 

Jest smutno i szaro, to napijmy sie, bedzie chociaz wesolo.  Kon by sie usmial normalnie. 

znasz wszystkie ustawy? powiedz,ze tak nie jest 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość idnxnhxd napisał:

W sumie jak tak pomyśleć, to smutne to.  Zamerykanizowane społeczeństwo. 

ALE HALOOWEEN NIE JEST AMERYKANSKIM SWIETEM, tak samo jak wszystkich swietych nie jest polskim swietem,ty wymysl Kosciola mniej wiecej w okresie kiedy wymyslili czysciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

ALE HALOOWEEN NIE JEST AMERYKANSKIM SWIETEM, tak samo jak wszystkich swietych nie jest polskim swietem,ty wymysl Kosciola mniej wiecej w okresie kiedy wymyslili czysciec

oczywiście że każde świeto katolickie nie jest polskim świetem, a świetem koscielnym, narzuconym przez kościół. Jednak taki dzien wszystkich swietych funkcjonuje u nas juz troche lat, a haloween wtargnał do polski w latach 90 ,XX wieku gdy komuna pusciła cenzure na telewizje. Wraz z napływem amerykanskich filmów , napłyneły do nas amerykansie zwyczaje. Amerykanskie zwyczaje które nie sa amerykanskimi zwyczajami, bo gdzies tam w XV wieku, gdy kolonizowano ameryke, wybito majów, asteków i całe plemiona indian, wraz z ich kultura, a europejczyk, narzucił swoje zwyczaje i świeta.. Które funkcjonuja w USA juz jakiś czas i mają się bardzo dobrze - i nie wchodzac w geneaologie kazdego swieta z osobna, są swieta zakotwiczone w polskosci i sa swieta zakotwiczone w amerykanskosci i mozna uznać ze jest to świeto polskie, czy amerykanckie.I o ile haolween jest bardzo amerykanski, o tyle świeto zmarłych bardzo polskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×