Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Polećcie proszę jakiś ciśnieniomierz który będzie DOKŁADNY

Polecane posty

Gość gość

Mam mieszane uczucia czytając różne fora/opinie. Z jednej strony bardzo chwalone są poszczególne firmy np. Omron (iwiem na pewno, że są one wytrzymałe, moja babcia ma jeden z nich już od 15 lat i wciąż działa, wow, ale nie wiem jak z dokładnością) a z drugiej strony zdarzają się opinie, gdzie ktoś pisze, że np. owy ciśnieniomierz pokazywał komuś aż o 20 jednostek mniej niż w szpitalu/przychodni.

Pytanie - te ciśnieniomierze faktycznie mogą być aż tak niedokładne czy to ludzie żle mierzą? Bo wiadomo, zawsze trzeba odczekac (jeżeli wcześniej się chodziło)  ileś tam minut przed zmierzeniem, zgiąć rękę odpowiednio itd. A pewnie nie wszyscy się do tego stosują. 

Jakie macie doświadczenia z ciśnieniomierzami? Polecacie jakieś firmy czy konkretne modele? 

Dodam, ze zależy mi jedynie na dokładności. I tylko na tym w sumie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"

U większości pacjentów fakt pomiaru ciśnienia w gabinecie lekarskim wiąże się z reakcją stresową. Jej nasilenie może być różne, czasem jest ona zupełnie nieuświadomiona ale zawsze skutkuje pewnym wzrostem ciśnienia tętniczego. Zjawisko to określamy „efektem białego fartucha”.

Jeżeli na skutek „efektu białego fartucha” pomiary gabinetowe przekraczają granicę nakazującą rozpoznać nadciśnienie tętnicze, a  w pomiarach domowych (zobacz: Domowy pomiar ciśnienia tętniczego) lub 24-godzinnym monitorowaniu ciśnienia (zobacz: 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego) ta granica nie jest przekraczana to taką sytuację nazywamy „nadciśnieniem białego fartucha”. Uważa się, że nadciśnienie białego fartucha występuje u około 20% badanych, u których pomiary gabinetowe przekraczają wartości prawidłowe.

Metodą pozwalającą odróżnić nadciśnienie białego fartucha od nadciśnienia „prawdziwego” są pomiary domowe i ABPM (24-godzinny pomiar ciśnienia). Lekarz może zalecić którąś z tych metod badania jeśli mierzone w gabinecie wartości „nie pasują” do stanu klinicznego pacjenta i innych wyników jego badań.

Nadciśnienie białego fartucha nie wymaga stosowania leków. Ponieważ jednak u większości pacjentów z tym problemem w ciągu kilku lat dochodzi do rozwoju nadciśnienia tętniczego a ryzyko sercowonaczyniowe w tej grupie jest większe niż w populacji ogólnej, rozpoznania powyższego nie należy lekceważyć. Stwierdzenie nadciśnienia białego fartucha powinno stanowić sygnał alarmowy skłaniający pacjenta do zmiany trybu życia i częstej kontroli ciśnienia tętniczego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Mam omrona już kilka lat i sobie chwalę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak napisano wyżej: jeśli w domu ciśnienie jest niższe niż w gabinecie, i ten wynik się powtarza, to nie świadczy o tym, że ciśnieniomierz jest zły tylko o tym, że pacjent się w gabinecie stresuje i mu ciśnienie skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×