Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamaimamam

Straszny kaszel i dziecka

Polecane posty

Gość Mamaimamam

Witam proszę o podpowiedź. Synek strasznie kaszle. Kaszel teraz jest suchy i męczący. O 20 zrobiłam mu inhalacje z nebudu. Niestety nic nie pomogło. Jutro idę z nim do lekarza. Ale mam w domu krople sinecod. I mam pytanko może ktoś wie czy nie wejdą one w żadną reakcje jak 2 h temu podałam nebud? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Sinecodu nie mozna z wukrztusnymi jednoczesnie.

Nebud to steryd przeciwzapalny.

Niby mozna,ale...

Ja jestem przeciwniczka syropow blokujacych kaszel, w koncu to naturalnu odruch obronny.

Moze sprobuj inhalacji z pary wodnej (nawilzyc gardlo) i ogolnie wilgotne reczniki na kaloryfer.

Nie masz tez pewnosci czy to nie zapaleni krtani - wtedy trzeba na pogotowie juz teraz.

Ile dziecko ma lat?

 Kaszel szcekajacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaimamam

Dziecko ma 3 lata. Kaszel suchy. Właśnie o to chodzi ze boję się że te powiększone nebud wejdzie w jakąś reakcje z tym sinecodem 😨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Ja bym chyba nie ryzykowala (nie chodzi o intereakcje, ale tlumienie kaszlu na wlasna reke).

Ponawilazaj powietrze w domu i konkretnie napajaj woda.

W razie dusznosci w koc i na balkon (zimno zwezi obrzek krtani) i po pogotowie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropna córka

Po pierwsze inhalacji nie robi się późnym popołudniem bo rozrzedza się wydzielinę i to wszystko spływa :O 

Nawilżaj powietrze, nawet zwykły mokry ręcznik powieś na kaloryferze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaimamam

Otworzyłam wszystkie okna, nawilżacz powietrza chodzi i jakby trochę lepiej. Kurcze te choroby 

😱😨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
4 minuty temu, Gość Mamaimamam napisał:

Otworzyłam wszystkie okna, nawilżacz powietrza chodzi i jakby trochę lepiej. Kurcze te choroby 

😱😨

 Tylko ubierz malucha cieplo, niech oddycha takim powietrzem, ale ma czapke i jest cieplo ubrany.

Duzo wody, najlepiej mineralnej.

Jak zamkniesz okna i bedzie gorzej, to moze to byc zapalenie krtani.

Wtedy jedz na pogotowie, nie ma co ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój syn miał 1,5 roku jak dostał zapalenia oskrzeli i wyszedł z tego bez antybiotyku. Miał inhalacje właśnie z nebudu i boredualu (czy jakoś tak) trzy razy dziennie (albo dwa razy, już nie pamiętam). Ostatnia inhalacja na pewno była około 18:00. Tuż przed spaniem miał przepisane krople sinecod, aby noc przespał spokojnie, bo sen jest ważny w czasie choroby. I wszystko było ok. Kilka dni inhalacji, oklepywania i ładnie wyszedł z choroby. Krople sprawiały, że przesypiał całe noce bez kaszlu. Sama bym jednak mu kropli nie dawała, wszystko było z przepisu lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×