Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odważne kurki domowe deklarują, że obezwładniłyby włamywaczy

Polecane posty

Gość gość

Tak sobie czytam wiadomości lokalne czy to na portalach czy też na mediach społecznościowych i alarmują one o rosnącej liczbie włamań do domów. W jednej z okolic włamali się trzykrotnie w ciągu jednego wieczoru do kilku domów, bezczelnie w obecności domowników. Jednemu z pokrzywdzonych udało się zarejestrować ewakuacje bandziorów, którzy na spokojnie zeszkoczyli z pierwszego piętra i spacerowym krokiem odeszli od miejsca zdarzenia jeszcze instruując faceta by był cicho, bo ludzie śpią... Szok. Mniejsza o to, według mnie autor filmiku zainterweniował w sposób przytomny, jego materiał może stanowić wzór jak należy się zachować w tej sytuacji a więc po powiadomieniu służb stanąć w odpowiedniej odległości, próbować spłoszyć napastników krzykami "policja, złodzieje, ratunku!" i jednocześnie dać znać, że materiał jest rejestrowany - w dobie opcji live na FB/instagram mogą nie być pewni czy ot tak nagrywa dla siebie czy też na żywo i w pewnym sensie może ich to pohamować czyli lepiej odpowiadać za włamanie z kradzieżą niżeli dodatkowo mieć jeszcze na koncie atak na domownika niejednokrotnie ze skutkiem śmiertelnym. Mało tego dał znać lokalnej społeczności, że na ich terenach dziś nie jest bezpiecznie.

I tak sobie czytam komentarze. Najlepsze jest to, że opinie wyrażają nie troll konta a osoby, które zna się lokalnie a to z targów obywatelskich a to z pobliskiej sali zabaw dla dzieci, z parku, część to po prostu sąsiadki (znak czasów mężczyźni komentują jakoś tak racjonalniej: dobrze zrobione, najważniejsze bezpieczeństwo rodziny etc) a owe kobiety uważają, że pan powinien sam przeciwstawić się dwóm rosłym chłopom w kominiarkach, którzy mogli mieć przy sobie broń wpędzają go w poczucie winy słowami "dvpa nie chłop", "zamiast ich obezwładnić to sobie reżyserem w Hollywood chciał zostać", "po co się drzesz człowieku, chciałeś ich swoim zawodzeniem obezwładnić" albo " i co my mamy tu widzieć, obaj są w kominiarkach". Zastanawiam się co kieruje takimi osoabami 😄

Jak dla mnie chłop postąpił w momencie kryzysowym logicznie, ale nie zdziwiłabym się gdyby one same pchnęły w analogicznej sytuacji swego misiaczka ku interwencji. Chciałyby mieć z niego herosa, a że  być może martwego... no cóż 😄 Wydaje mi się, że wygodnie jest wówczas patrzeć jak sprawa rozwiązuje się czyimiś rękami a one by sobie obserwowały, internet też wpływa na pewne poczucie nieracjonalego podejścia do sprawy - mam wrażenie, że w sieci bez skrępowania każdy jest bohaterem z "wielką mordą" jak się to mówi. Kozak w necie a jak przyjdzie co do czego to peezda w świecie.

Co o tym sądzicie? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

wariatki, tyle w temacie myślą chyba, że jak w grach mają kody i 10 żyć 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest mądry siedząc na ciepłej kanapie z kawką w ręku i smarując komentarze, a w sytuacji zagrożenia życia już tak wesoło nie jest. Ja osobiście bym miała gdzieś przedmioty, które wynoszą z domu w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia lub życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jak czasem zderzam się z napastliwym i agresywnym tonem wypowiedzi ze strony kafeterianek to nie wiem czy taka 80 kg karyna z nieuregulowaną tarczycą (stąd agresja) nie rozbroiłaby w krytycznym momencie napastnika 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×