Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lala

Zasiłek dla bezrobotnych

Polecane posty

Gość Lala

Jestem w tym zielona czy po stażu obowiązuje mnie kuroniówka która brałam przed stażem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala

Ze stażu zrezygnowałam po miesiącu i musieli mnie wyrejestrować z urzędu ale dzisiaj się zarejestrowałam i babka powiedział ze nie dostanę już zasiłku a powinna brać do końca roku według przepisów ! Czy mogła mnie oszukać bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala

Nikt nic nie wiem na ten temat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No jak zrezygnowałas sama to raczej ci nie przysługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dokładnie, trzeba było nie rezygnować ze stażu tylko odbębnić te trzy czy tam sześć miesięcy do końca + umowa o pracę 3 miesięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła

Cos Ty, nic Ci sie nie nalezy, trzeba miec przepracowany rok (w up biora pod uwage dokumenty z 18 mcy wstecz, w tym staz sie tez liczy) i dopiero jest zasilek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PL.

Do roboty a nie tylko zasiłki od państwa brać!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Lala napisał:

No trudno, moja wina...

przekombinowałaś - samo życie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
2 minuty temu, Gość PL. napisał:

Do roboty a nie tylko zasiłki od państwa brać!!!!!!!!!!!!

Chętnie bym poszła ale jestem w ciąży 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
3 minuty temu, Gość gość napisał:

przekombinowałaś - samo życie 😉

Ale urząd też tylko wciska te staże, chciałam brać zasiłek ale wcisnęli staż i ...... Wcisną na sile byle tylko nie dać tego co mi się należy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
25 minut temu, Gość Lala napisał:

Ale urząd też tylko wciska te staże, chciałam brać zasiłek ale wcisnęli staż i ...... Wcisną na sile byle tylko nie dać tego co mi się należy....

No na tym to polega, że urząd pracy powinien ci znaleźć pracę a nie że ci się zasiłek należy i możesz do góry d u p ą leżeć i nic nie robić. Nie ma czegoś takiego, że chciałam brać zasiłek i nara. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
53 minuty temu, Gość Lala napisał:

Ale urząd też tylko wciska te staże, chciałam brać zasiłek ale wcisnęli staż i ...... Wcisną na sile byle tylko nie dać tego co mi się należy....

Należy ci się zabrać za robotę, a dopiero jak masz pracę, mieszkanie, dobrego pracującego męża, to czas na dzieci, odwrotnie, to nic się nie należy, biedne dziecko, biedne spoleczenstwo musi utrzymywać nierobow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Należy ci się zabrać za robotę, a dopiero jak masz pracę, mieszkanie, dobrego pracującego męża, to czas na dzieci, odwrotnie, to nic się nie należy, biedne dziecko, biedne spoleczenstwo musi utrzymywać nierobow

Odezwał się najmądrzejszy człowiek na świecie 😂😂😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
37 minut temu, Gość Gość napisał:

No na tym to polega, że urząd pracy powinien ci znaleźć pracę a nie że ci się zasiłek należy i możesz do góry d u p ą leżeć i nic nie robić. Nie ma czegoś takiego, że chciałam brać zasiłek i nara. 

To po co on jest lepiej żeby go nie było  w takim razie, ludzie w rządzie biorą pieniądze za nic a nam zabiorą każda złotówkę chory kraj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To jak jesteś w ciąży to było iść na l4 i pieniądze byś miała.Coś chyba zmyslasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
53 minuty temu, Gość Lala napisał:

Ale urząd też tylko wciska te staże, chciałam brać zasiłek ale wcisnęli staż i ...... Wcisną na sile byle tylko nie dać tego co mi się należy....

Jesu, gdzie ty się chowałaś? Zasiłku nie dostaje się za samo zarejestrowanie w up. Gdyby tak było wszystkie lenie by się rejestrowały  żeby tylko dostać zasiłek. Dali ci staż, bo do tego powołany jest urząd pracy, oni mają pomóc ci w znalezieniu pracy. Zasiłek dostają tylko osoby, które składały się na ten zasiłek, pracując na pełny etat. Od każdego wynagrodzenia pracodawca z własnej kieszeni co miesiąc przelewa kasę na fundusz pracy, z którego są wypłacane zasiłki dla zwolnionych pracowników. Nigdy nie dostaniesz zasiłku, jeżeli nie pracowałaś. Dodatkowo musisz przepracować co najmniej 365dni przez ostatnie 18 miesięcy żeby dostać zasiłek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Lala napisał:

To po co on jest lepiej żeby go nie było  w takim razie, ludzie w rządzie biorą pieniądze za nic a nam zabiorą każda złotówkę chory kraj 

Nic nie masz, to niczego ci nie zabierają, mają ci, co pracuja i oni dają na nierobow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila
47 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nic nie masz, to niczego ci nie zabierają, mają ci, co pracuja i oni dają na nierobow

Pracowałam 5 lat pracodawca rozwiązał ze mną umowę ponieważ firma padła odrazu poszłam się zarejestrować i odrazu dostałam zasiłek tylko ze po miesiącu wcisnęli mi staz który mi nie odpowiadał musiałam z niego zrezygnować ale przez 4 miesiące nie byłam nigdzie zarejestrowana tak się złożyło ze w tym czasie zaszłam w ciąże... to nie tak ze nigdzie nie pracowałam po prostu miałam pechowa sytuacje 

Mam pieniądze na wychowanie dziecka nie mam z tym problemu chodziło mi bardziej jakie mam prawo po wyrejestrowaniu się do zasiłku no ale nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

W urzędzie jest tak że nie możesz odmówić stażu z każdym skierowaniem na staz muszę iść do tego pracodawcy a ze ten pracodawca potrzebował pilnie to nawet nie miałam szans z niego zrezygnować jak ci się nie podoba to wylatujesz z urzędu... a każdy  powinien mieć prawo wybory chociaż na samym początku mogli mi dać czas na znalezienie sobie tego co mnie interesuje ale tak w urzędzie nie ma dadzą ci do sklepu mięsnego staz i musisz iść nawet jak jesteś po wyższej szkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Lila napisał:

W urzędzie jest tak że nie możesz odmówić stażu z każdym skierowaniem na staz muszę iść do tego pracodawcy a ze ten pracodawca potrzebował pilnie to nawet nie miałam szans z niego zrezygnować jak ci się nie podoba to wylatujesz z urzędu... a każdy  powinien mieć prawo wybory chociaż na samym początku mogli mi dać czas na znalezienie sobie tego co mnie interesuje ale tak w urzędzie nie ma dadzą ci do sklepu mięsnego staz i musisz iść nawet jak jesteś po wyższej szkole...

Masz prawo wyboru. Możesz znaleźć sobie pracę sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Masz prawo wyboru. Możesz znaleźć sobie pracę sama.

Ale już bez rejestracji w urzędzie.... a ten ich zasiłek to to tylko podpucha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
Przed chwilą, Gość Lala napisał:

Ale już bez rejestracji w urzędzie.... a ten ich zasiłek to to tylko podpucha 

Jestem ciekawa czy ktoś w ogóle był w stanie wykorzystać pełen zasiłek w urzędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość Lala napisał:

Ale już bez rejestracji w urzędzie.... a ten ich zasiłek to to tylko podpucha 

Możesz się zarejestrować i sama szukać pracy a nie leżeć d u p a do góry pół roku i liczyć na zasiłek. On nie jest od tego żeby sobie odpocząć tylko żeby w t czasie szukać pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Lala napisał:

Jestem ciekawa czy ktoś w ogóle był w stanie wykorzystać pełen zasiłek w urzędzie 

Kobieto on nie jest po to żeby go wykorzystać w całości. To nie jest renta, masz dwie zdrowe ręce, to możesz iść do pracy i na siebie zarobić a nie na płatnych wakacjach sobie siedzieć. To jest jakieś prowo, czy ty serio jesteś taka głupia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
29 minut temu, Gość Gość napisał:

Kobieto on nie jest po to żeby go wykorzystać w całości. To nie jest renta, masz dwie zdrowe ręce, to możesz iść do pracy i na siebie zarobić a nie na płatnych wakacjach sobie siedzieć. To jest jakieś prowo, czy ty serio jesteś taka głupia?

... przecież chciałam wykorzystać w całości, jestem w ciąży nikt mnie do pracy nie przyjmę Nie umiesz czytać, na prawdę nie siedzę na dupie i nie zbijam baków... i jakie znów wakacje ten zasiłek mi się należy po starcie pracy co za głupi człowiek pisze takie głupoty nawet nie rozumiem co pisze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Możesz się zarejestrować i sama szukać pracy a nie leżeć d u p a do góry pół roku i liczyć na zasiłek. On nie jest od tego żeby sobie odpocząć tylko żeby w t czasie szukać pracy.

Szok!!! Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość Lala napisał:

... przecież chciałam wykorzystać w całości, jestem w ciąży nikt mnie do pracy nie przyjmę Nie umiesz czytać, na prawdę nie siedzę na dupie i nie zbijam baków... i jakie znów wakacje ten zasiłek mi się należy po starcie pracy co za głupi człowiek pisze takie głupoty nawet nie rozumiem co pisze !

To trzeba było w ciążę nie zachodzić. Ty jesteś serio tępa. Zasiłek dla bezrobotnych to nie jest taka wypłata, którą się dostaje pół roku i można sobie siedzieć i nic nie robić. Ty masz w tym czasie szukać pracy, a jak nie to urząd pracy ma ci ją znaleźć i masz do niej iść. Zasiłek ci się należy żebyś z głodu nie umarła jak szukasz pracy. Myślałaś że sobie posiedzisz w domu aż ci się zasiłek skończy i wtedy zaczniesz szukać? Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lala
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To trzeba było w ciążę nie zachodzić. Ty jesteś serio tępa. Zasiłek dla bezrobotnych to nie jest taka wypłata, którą się dostaje pół roku i można sobie siedzieć i nic nie robić. Ty masz w tym czasie szukać pracy, a jak nie to urząd pracy ma ci ją znaleźć i masz do niej iść. Zasiłek ci się należy żebyś z głodu nie umarła jak szukasz pracy. Myślałaś że sobie posiedzisz w domu aż ci się zasiłek skończy i wtedy zaczniesz szukać? Serio?

W co zachodzę to moja sprawa 😂 przecież nie zamierzałam żyć z zasiłku dla bezrobotnych weź się puknij w główkę  bo jesteś tępa pałka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×