Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak córce wytłumaczyć że tampony są złe?

Polecane posty

Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Nie dają. Najlepszy jest kubek menstruacyjny. 

Ja nie wyobrażam sobie stosowania takiego kubeczka (a szkoda), może po porodzie się przełamię.

Na razie przerzuciłam się na bieliznę menstruacyjną i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Tampony nie sa zle. Skad takie pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Parassolka napisał:

Używałam tamponow jako nastolatka. Wymieniałam co 40 min. Po jakimś czasie dostałam takigo zapalenia że ledwo uszlam z życiem. Skutki - jajowody mam skrócone i ciągly ból. A mam już 33 l. Ginekolog powiedział że ból nigdy już nie minie. Ale oczywiście stosujcie nadal 

Głupie Karyny kupio wszystko. Wcisną sobie tam nawet odpady celulozowe bielone chlorem, a co. Fanki extremalnych doznań 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla każdego coś innego
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ja nie wyobrażam sobie stosowania takiego kubeczka (a szkoda), może po porodzie się przełamię.

Na razie przerzuciłam się na bieliznę menstruacyjną i jestem zadowolona.

To zależy od obfitości krwawień. Te z masywnymi bardzo sobie chwalą. Poza tym to duża oszczędność, wygoda (wyciągasz, opróżniasz, myjesz i zakładasz z powrotem). No i jest ekologicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 godzin temu, Gość Gość napisał:

Tampony sa lepsze, daja komfort w nocy, daja zabezpieczenie na wf.

Na noc nie powinno się ich stosować. Jest bielizna menstruacyjna, idealna w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 godzin temu, Gość Gość napisał:

Co kilka godzin? Trzymasz to w sobie kilka godzin 😱😱😱. Wiec ja wymieniałam tampon co 40 min. A mimo to dostałam rozległego zapalenia szyjki macicy macicy i jajników. Do dziś mecze się z powikłaniami a minęło 17 lat. Nie ma opcji mówisz? Mało wiesz oj mało 

Kafeteryjne czyściochy trzymają dłużej 😄  Przecież one nawet stanika i majtek codziennie nie zmieniają, czego ty wymagasz 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 godzin temu, Gość Loli napisał:

Mam 42 lata .tamponów używam od ok.15 roku życia .czasami mam tampon i 6 godzin .nigdy mi się nic nie stało.jakieeeee skrzepy przecież jak ma wylecieć to i tak wyleci przy zmianie czy sikaniu czy myciu .na jakiej piep..nej planecie wy żyjecie.?nie wyobrażam sobie mokrej śmierdzącej podpachy gnijącej między nogami.i jeszcze dzieciom to polecacie.

To wyobraź sobie swój mokry śmierdzący po 6ciu godzinach gnijący ci tylko trochę głębiej między nogami. Btw: sikasz skrzepami? Czas do urologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 18.10.2019 o 14:31, Gość Gosc napisał:

Mi mama powiedziała, że tampony są dla dziewczyn/ kobiet które współżyją, dla dziewic lepsza podpaska.Teraz wiem że to nie prawda, ale wtedy mnie to odstraszyło czyt. ból przed wkładaniem, i możliwość przebicia błony.

Oczywiście, że możliwość przebicia błony to prawda. Swego czasu zaintrygowały mnie nachalne zapewnienia producentów, twierdzących, że to absolutnie niemożliwe i zapytałam o to kolegę, który jest ginekologiem. Potwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 18.10.2019 o 14:49, Gość Gość napisał:

Ja też. Ale podobno o.b są ok. 

Ja też nie 🙂 Ale się nawalczyłam, nawet atlas anatomii wyciągnęłam 😛  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 godzin temu, Gość gosc napisał:

Tak na bank wymienialas co 40 minut z zegarkiem w ręku 😄  i cała reszta tez jest z cyklu Trudne sprawy

Tak jak ty tampony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 godzin temu, Gość gosc napisał:

Wybacz jezeli nie bede wstawala co 3 godziny w nocy, zeby wymienic tampon

Lenie i flądry niech noszą podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 18.10.2019 o 14:49, Gość Gość napisał:

Ja też. Ale podobno o.b są ok. 

Dla mnie dobrego nie było 🙂

Dopiero po rozpoczęciu współżycia dałam radę. Wychodzę jednak z założenia, że skoro organizm dąży do usunięcia tej wydzieliny, to ja mu tego nie utrudniam. Tampony tylko w wyjątkowych sytuacjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dla mnie dobrego nie było 🙂

Dopiero po rozpoczęciu współżycia dałam radę. Wychodzę jednak z założenia, że skoro organizm dąży do usunięcia tej wydzieliny, to ja mu tego nie utrudniam. Tampony tylko w wyjątkowych sytuacjach. 

Zgadzam się. I robię tak samo. Jeśli nie muszę, nie ryzykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lil

Jak czytam ten topic to jednak widzę że Polska to średniowiecze .mentalność Króla ćwieczka w każdej dziedzinie życiowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 18.10.2019 o 17:45, Gość Luta napisał:

I przez 13 lat nic nigdy mi nie bylo za to czuje sie czysto i swobodnie. Nigdy nie wroce do podpaski zeby czuc wieczna wilgoc i sliska brudna c i p e.

Jak się nie myłaś przy zmianie podpaski, to miałaś śliską i brudną. Proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Lil napisał:

Jak czytam ten topic to jednak widzę że Polska to średniowiecze .mentalność Króla ćwieczka w każdej dziedzinie życiowej.

Owszem. Zamiast brać pod uwagę opinię lekarza, sugerują się zdaniem kafekurek. Kura używa, kura poleca. Nieważne, czy zdrowe i nie wywołujące skutków ubocznych, ważne, że wygodne. Nawet nie "mentalność Króla ćwieczka", ale nieczytatej, niepisatej Jagny z czworaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×