Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka

Koleżanka nie potrafi podjąc decyzji bez psychologa

Polecane posty

Gość Anka

Cześć,

mam pytanie o to jak bardzo trzeba polegać na psychologu?

Chodzi mi o moja koleżankę, leczy się już ponad 10 lat i zauważyłam, że ona nie może już sama funkcjonować tzn. jest jakaś ostrzejsza sytuacja w pracy ona na to "nie wiem, co robić, poradzę się psychologa, on coś doradzi". Ostatnio myślała nad jakimś kwasem na zmarszczki, ale potem dodaje "psycholog mi odradzała, wiec chyba nie pojde".

Mam wrazenie, ze pomimo tego, ze jest osoba wesola i towarzyska,to bardzo bojaca sie powiedziec swoje zdanie, tak jakby wszystko trzymala w sobie (bo ktos moze ja ocenic za wyrazone zdanie) i dopiero u psychologa zdaje relacje co kto powiedzial, co kto zrobil itp.

Nie chodzi mi o ocene jej jako osoby, ale czy mozna miec takie "relacje" z psychologiem? Czasem mi się wydaje, ze kolezanka bedzie tam  chodzic nastepne 10 lub wiecej lat.

Czy na tym polega terapia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Psycholog nie doradza, nie mówi co trzeba zrobić. Kieruje rozmową tak, aby to pacjent podjął decyzję w oparciu o racjonalne przesłanki. 

Chyba, ze to jakiś hochsztapler. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może taniej by wróżka wyszła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Co dwie glowy to nie jedna. Ci co do psych. nie chodza, a maja jakis problem to czesto mowia o nim glosno w towarzystwie bliskich osob, w nadzieji na jakis feedback. I czesto tak jest, ze ktos cos im madrze doradzi, zmotywuje, utwierdzi w przekonaniu lub wybije z glowy. Samo zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła

Pytac o kwasy psychologa? Twoja kolezanka jest niesamodzielna po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
25 minut temu, Gość Oschła napisał:

Pytac o kwasy psychologa? Twoja kolezanka jest niesamodzielna po prostu. 

Tzn. nie pyta czy ma je zrobić, ale na sesji mówi np. o swoich planach i jej psycholog odradziła. Nie wiem, czy na zasadzie, ze to brak akceptacji siebie, bruzd, zmarszczek czy w innym kontekscie. Mi powiedziała, że mysli o wizycie u kosmetologa, ale psycholog nie poparła jej wyboru. Dala do zrozumienia, ze to jeszcze rozwaza, bo odmienne zdanie ma psycholog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×