Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olga

Man pytanie o din swiateczne w Polsce, pomozcie

Polecane posty

Gość Olga

Wiem ze to nie na ten dzial,  ale tutaj jest was najwiecej. Lece  do Polski na wszystkich swietych , wiem ze sa din wolne od pracy,  zastanawiam sie czy  man kupic jedzenia w czwartek na piatek i sobote,  czy wystarczy  ze kupuje tylko cos na  na sniadanie i bede mogla z synen i mezem  normalnie pojsc do kawiarni i restauracji na obiad ,  i jak z lotniskiem,  bedzie mozna hos zjesc i sie napic,  lecimy do domu  wniedziele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

1 listopada tj niehandlowe niedziele są zamknięte hipermarkety i większość dużych sklepów, ale małe prywatne są otwarte, u nas archelany, żabki i prywatne są czynne. Restauracje, kawiarnie, McDonald itp. są otwarte. Na lotnisku nie byłam nigdy 1 listopada, ale myślę, że tam bedziee wszystko otwarte.

A nie goszczą Was bliscy jak jesteście w Polsce? Tak z ciekawości pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga
1 minutę temu, Gość gość napisał:

1 listopada tj niehandlowe niedziele są zamknięte hipermarkety i większość dużych sklepów, ale małe prywatne są otwarte, u nas archelany, żabki i prywatne są czynne. Restauracje, kawiarnie, McDonald itp. są otwarte. Na lotnisku nie byłam nigdy 1 listopada, ale myślę, że tam bedziee wszystko otwarte.

A nie goszczą Was bliscy jak jesteście w Polsce? Tak z ciekawości pytam. 

Pochodze z gdanska , (jestem jedynaczka ) tam tez mieszkali moi  najblizsi czyli dziadkowie ,  rodzice i brat  mamy .

Dziadkowie zmarli 

Rodzice zmarli  

Brat mamy zmarl 

Moi kuzyni zabrali  ciocie i przeprowadzili sie do Torunia ( tam jest rodzina  ciotki  )

Jays kuzynowie mamy gdzie sa w Krakowie 

Tak ze nie mam så duzo bliskich,  jak latam na groby to zawsze  wynajmuje apartament w Gdansku,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Smutne to, ale pięknie że latasz na groby. Ja też mam już rodziców ma cmentarzu, w swoim mieście. Nie lubię listopada, strasznie smutny czas 😞

Zapytałam o gościnę, bo moja koleżanka gości zawsze rodzinę w tym okresie i już teraz szykuje jedzenie, planuje jak spędzą czas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooou

W swieta jest na ogol otwarty market spozywczy w Galerii Metropolia przy dworcu we Wrzeszczu , sprawdz jeszce w necie) tam tez jest duzo miejsc, gdzie mozna zjesc. Na starym miescie jest b duzo knajpek i kawiarni. A gdzie sie zatrzymujesz? Ktore cmentarze? Jesli Srebrzysko, to najblizej sa rest Kirkor, Hacjenda i sporo rozxnych knajpek ( takze ze sniadaniami)  w Garnizonie (wygugluj)

Tak czy inaczej odradzam jedzenie na ;lotnisku, ceny sa z sufitu i nic ciekawego do jedzenia. Chyba zw zadnym krajy tak lotnisko nie zdziera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

1. listopada jest święto państwowe,  a 3. listopada niedziela bez handlu, ale w centrum dużego miasta nie ma problemu żeby zrobić zakupy- większość sklepów typu Żabka czy Carrefour express działa jako sklepy z pamiątkami czy punkty odbioru paczek, więc i w takie dni mogą być otwarte. Restauracje normalnie czynne, tym bardziej w dni wolne, najwyżej niektóre bary obiadowe czy małe knajpki mogą być zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×