Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lolcia

Kosmetyki w ciąży

Polecane posty

Gość Lolcia

Hejka :) nadszedł ten dzień kiedy i na moim teście ciążowym pojawiły się upragnione dwie kreseczki (pierwsza ciąża) 😃 o jakież było moje zdziwienie jak przeczytałam gdzieś w Internecie, że teraz powinnam zmienić kosmetyki, bo mogą zawierać niebezpieczne substancje, które mogą przenikać do płodu i powodować nawet wady wrodzone. I tu moje pytanie - jak było u Was dziewczyny? Zmieniłyście swoje kosmetyki na wszystkie naturalne, a jeśli tak to które marki? Największy mam problem z takimi kosmetykami do makijażu, bo wyczytałam, że nawet kremy BB nie są dobre. Ratunku! 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Na  żadnej marki, jak zawsze kupowałam z przeróżnych firm. Wystarczy czytać składy bo substancji niewskazanych w ciąży wcale nei ma wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Do ciala najlepszy jest olej kokosowy. Naturalny, zapobiega powstawaniu rozstepow, swietnie nawilza. Stosowalam 2 razy dziennie i zero roztepow a przytylam 20 kg- musialam lezec cala ciaze. Rowniez po porodzie przez pierwsze miesiace zycia maluszka uzywalam tego samego oleju i skora byla wspaniala. Co do makijazu to tylko sie upewnilam ze sklad moich kosmetykow jest ok. Musisz zwracac uwage zeby nie zawieraly wit A- retinolu bo to jest najwiekszym zagrozeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Ja nic nie zmieniałam i używałam tych kosmetyków co zawsze, zwyczajnych z Rosmana, żadnych eko, naturalnych. Dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Ewa napisał:

Do ciala najlepszy jest olej kokosowy. Naturalny, zapobiega powstawaniu rozstepow, swietnie nawilza. Stosowalam 2 razy dziennie i zero roztepow a przytylam 20 kg- musialam lezec cala ciaze. Rowniez po porodzie przez pierwsze miesiace zycia maluszka uzywalam tego samego oleju i skora byla wspaniala. Co do makijazu to tylko sie upewnilam ze sklad moich kosmetykow jest ok. Musisz zwracac uwage zeby nie zawieraly wit A- retinolu bo to jest najwiekszym zagrozeniem.

Żaden olej w żaden sposób NIE NAWILŻA. Olej natłuszcza i co najwyżej przez to, zapewniając okluzję, spowalnia wysuszanie skóry (która pod olejem musi być sama z siebie nawilżona). I nie, kokosowy nie jest najlepszy, bo potrafi zapychać nawet osoby o suchej skórze (takiego wysypu krost na dekolcie jak po eksperymencie z tym olejem w życiu nie miałam!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Żaden olej w żaden sposób NIE NAWILŻA. Olej natłuszcza i co najwyżej przez to, zapewniając okluzję, spowalnia wysuszanie skóry (która pod olejem musi być sama z siebie nawilżona). I nie, kokosowy nie jest najlepszy, bo potrafi zapychać nawet osoby o suchej skórze (takiego wysypu krost na dekolcie jak po eksperymencie z tym olejem w życiu nie miałam!).

Dokladnie... gdzies kiedys padlo haslo olej kokosowy dobry na wszystko o to g oooowno prawda. Olejow jest cala masa, nie kazdy dla kazdego i do wszytskiego. A poza tym wlasnie olej jest do natluszczania, nie nawilzania. 

Osobiscie w 2ch ciazach nie zmienialam zadnych kosmetykow. W rossmanie sie zaopatrzylam w krem na rozstepy i cala ciaze brzuch, uda, boczki i dol plecow smarowalam plus krem na biust (polecam). Po porodzie przez miesiac uzywalam bezwonnych i testowanych dermatologicznie zeli zeby malucha nie bombardowac 1000 niepotrzebnycb szcztucznycn zapachów na wejsciu. Wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Lolcia napisał:

Hejka 🙂 nadszedł ten dzień kiedy i na moim teście ciążowym pojawiły się upragnione dwie kreseczki (pierwsza ciąża) 😃 o jakież było moje zdziwienie jak przeczytałam gdzieś w Internecie, że teraz powinnam zmienić kosmetyki, bo mogą zawierać niebezpieczne substancje, które mogą przenikać do płodu i powodować nawet wady wrodzone. I tu moje pytanie - jak było u Was dziewczyny? Zmieniłyście swoje kosmetyki na wszystkie naturalne, a jeśli tak to które marki? Największy mam problem z takimi kosmetykami do makijażu, bo wyczytałam, że nawet kremy BB nie są dobre. Ratunku! 🙈

Nie zmieniałam ale ja ogolnie używam aptecznych kosmetyków na bazie wód termalnych i naturalnych składników (bardzo wrażliwa skóra) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, jedynie zmieniłam żel pod prysznic na hipoalergiczny bo bałam się, że dostanę alergii i używałam balsamow, olejków do ciała z serii mama. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Używałam w ciąży tych samych kosmetyków co przed ciążą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolcia

Dziękuję Wam wszystkim za rady. Szczerze powiedziawszy nigdy nie spotkałam się ze zmianą kosmetyków, nie pamiętam , żeby kobiety w ciąży z mojego najbliższego otoczenia zmieniały kosmetyki i dlatego trochę byłam zaskoczona. A wpisów w Internecie o zmianie kosmetyków jest masa. Dziękuję ♥️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×