Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Siostra

Czuje się winna wpadki siostry.

Polecane posty

Gość Siostra

Rodzice rozwiedli się jak siostra miała 7 lat. Teraz ma 16. Oboje ułożyli sobie życie na nowo, młoda nie chciała mieszkać ani z tata ani z mamą. Od 2 lat mieszka ze mną, uczy się bardzo dobrze, chodzi na zajęcia dodatkowe. Miałam wrażenie, że wszystko mam pod kontrolą, u ginekologa była, tabletki brała... Rodzice obydwoje też angażują się, interesują... i mam ogromny zal do siebie, że jej nie dopilnowałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Tabletki zawiodły?a co ona na to?trzeba było robić jej za materac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
1 minutę temu, Gość Ania napisał:

Tabletki zawiodły?a co ona na to?trzeba było robić jej za materac. 

Może jakby je brała regularnie a nie pominąwszy paru to by zadziałały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehh

Tak to jest z mlodzieza, ale wa wyjścia. Aborcja jak jest jeszvze wczesnie, adopcja albo bedzie się męczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
8 minut temu, Gość Siostra napisał:

Może jakby je brała regularnie a nie pominąwszy paru to by zadziałały. 

Szkoda dziewczyny, ale jakby jej wybór. Ja też rozpoczęłam współżycie przed 16 rokiem życia, używaliśmy tylko prezerwatyw. Raz chłopak podczas pieszczot doszedł we mnie, rozważaliśmy aborcję. 

Chce urodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
Przed chwilą, Gość Ania napisał:

Szkoda dziewczyny, ale jakby jej wybór. Ja też rozpoczęłam współżycie przed 16 rokiem życia, używaliśmy tylko prezerwatyw. Raz chłopak podczas pieszczot doszedł we mnie, rozważaliśmy aborcję. 

Chce urodzić?

Nie bardzo, nie odnajduje się w tej sytuacji. Nie chce słyszeć o tym, ze w tym wieku miałaby być matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale patola

niezłe szmacisko żeby w takim wieku popuszczać szpary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

16 latka i już pigułki brała,to juz ją nieźle swędziało. Jak juz taka puszczalska była to trzeba było jej na siłe do pyska włozyc te tabletke,albo założyc jakas spirale dla nie rodzacej jeszcze,albo plastry i na doope przyklejac jej sama co tydzien. A tak dostała tableteczki,czyli moge sie bzykac,pozwalają mi skoro kaza brac tabsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccc

Nie twoja wina w koncu ma rodzicow! Szkoda ze tak wczesnie teraz zaczynaja wspolzyc, moj kuzyn 18 letni wspolzyl ze swoja dziewczyna ktora miala 15!lat a jej matka myslala ze jest dziewica bo nigdy nie zostawala na cala noc u niego ani on u niej. Minely 2 lata i na szczescie nie wpadli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
28 minut temu, Gość Gosccc napisał:

Nie twoja wina w koncu ma rodzicow! Szkoda ze tak wczesnie teraz zaczynaja wspolzyc, moj kuzyn 18 letni wspolzyl ze swoja dziewczyna ktora miala 15!lat a jej matka myslala ze jest dziewica bo nigdy nie zostawala na cala noc u niego ani on u niej. Minely 2 lata i na szczescie nie wpadli. 

Szkoda, ze tak wcześnie to prawda. Ja byłam już pełnoletnia.

No ale co zrobisz ? Nie zabronisz bo to skutek odwrotny.. chociaż na jedno wyszło. Cieszyłam się, ze przyszła z tym do mnie, ze bierze tabletki a tu jednak taka złośliwość losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życie

Zdarza się w najlepszych domach życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ooo, odezwały się śwìętoje/bliwe  dziewice, co to do ślubu czekały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha

Dobrze się uczy a nie wie jak działania tabletki? 

No sorry, skoro była na tyle dorosła żeby się bzykac to niech ponosi konsekwencje. Zabawne jest ze jak chodzi o seks to już jest dojrzała ale jak o ciąże to już nagle tylko dziecko XD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
11 minut temu, Gość Kacha napisał:

Dobrze się uczy a nie wie jak działania tabletki? 

No sorry, skoro była na tyle dorosła żeby się bzykac to niech ponosi konsekwencje. Zabawne jest ze jak chodzi o seks to już jest dojrzała ale jak o ciąże to już nagle tylko dziecko XD 

Dla mnie to dziecko, i pewnie zawsze będę ja tak traktować. Teraz nie czas na prawienie jej morałów a o pomoc i decyzje co dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Kacha napisał:

Dobrze się uczy a nie wie jak działania tabletki? 

No sorry, skoro była na tyle dorosła żeby się bzykac to niech ponosi konsekwencje. Zabawne jest ze jak chodzi o seks to już jest dojrzała ale jak o ciąże to już nagle tylko dziecko XD 

Dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość Siostra napisał:

Szkoda, ze tak wcześnie to prawda. Ja byłam już pełnoletnia.

No ale co zrobisz ? Nie zabronisz bo to skutek odwrotny.. chociaż na jedno wyszło. Cieszyłam się, ze przyszła z tym do mnie, ze bierze tabletki a tu jednak taka złośliwość losu.

Nie złośliwość losu, tylko jej głupota. Nie wystarczy sam dostęp do antykoncepcji, trzeba ją jeszcze umieć stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietka

Skoro Ona nie chce a ciąża wczesna to można legalnie usunąć w Czechach chyba? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Siostra napisał:

Dla mnie to dziecko, i pewnie zawsze będę ja tak traktować. Teraz nie czas na prawienie jej morałów a o pomoc i decyzje co dalej. 

Jak co dalej? Rodzi bachora i wychowuje. Co tu można zrobić dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Kobietka napisał:

Skoro Ona nie chce a ciąża wczesna to można legalnie usunąć w Czechach chyba? 

I tak siostra będzie jej fundować wycieczkę do Czech co pół roku? Przecież ona myśli d u p ą a nie głową, to będzie się powtarzać raz za razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha
8 minut temu, Gość Siostra napisał:

Dla mnie to dziecko, i pewnie zawsze będę ja tak traktować. Teraz nie czas na prawienie jej morałów a o pomoc i decyzje co dalej. 

I robisz jej wielka krzywdę bo ona dorasta w przekonaniu że co złego się nie stanie to siostra pomoże, załatwi. 

Wpadka? Spoko siostra załatwi skrobanke. Potem narkotyki? Spoko siostra da na odwyk. Brak kasy? Siostra da piniondz. 

Uczysz ja braku ponoszenia konsekwencji. Wychowasz dysfunkcyjnego człowieka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcjanna Panna

To, że nastolatki uprawiają seks to żadna nowość.  Piszecie jakby ona sobie to dziecko sama palcem zrobiła.  Swedziało ją,  dawała szpary. Jaki rynsztok to szkoda słów 😂. Głupio zrobiła dziewczyna , bo jest w glupim wieku. Jej wybór teraz niestety też może być głupi.  Zrobi zabieg-  ok. Ale konsekwencji jej to nie nauczy, a za 10 lat jak będzie kobietą może troszkę tej decyzji żałować. Nie zrobi- poniesie konsekwencje , ale pytanie jak sobie poradzi? Wychowywać dziecko za nią to najgorsza opcja. Trudna sytuacja , ale młodzi!  I Twoja siostra i jej chłopak nie wykazali się odpowiedzialnością w ogóle.  Skoro miała tabletki to wystarczyło jedynie pilnować.  Chłopak też wiedział co robi. Co on na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Gdyby to była moja siostra czy córka, to na pewno nie przyłożyłabym ręki do aborcji. Jest wystarczająco dorosła żeby się puszczać, to jest wystarczająco dorosła na samodzielne podejmowanie takich decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
1 godzinę temu, Gość Kacha napisał:

I robisz jej wielka krzywdę bo ona dorasta w przekonaniu że co złego się nie stanie to siostra pomoże, załatwi. 

Wpadka? Spoko siostra załatwi skrobanke. Potem narkotyki? Spoko siostra da na odwyk. Brak kasy? Siostra da piniondz. 

Uczysz ja braku ponoszenia konsekwencji. Wychowasz dysfunkcyjnego człowieka. 

 

Tak, od tego jestem. Żeby zawsze, niezależnie od tego jakie głupstwo zrobi wspierać ją. Ona nie potrzebuje teraz umoralniania i pretensji. Potrzebuje pomocy. Obojętnie jakaś decyzje wybierze ja będę ja wspierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
1 godzinę temu, Gość Marcjanna Panna napisał:

To, że nastolatki uprawiają seks to żadna nowość.  Piszecie jakby ona sobie to dziecko sama palcem zrobiła.  Swedziało ją,  dawała szpary. Jaki rynsztok to szkoda słów 😂. Głupio zrobiła dziewczyna , bo jest w glupim wieku. Jej wybór teraz niestety też może być głupi.  Zrobi zabieg-  ok. Ale konsekwencji jej to nie nauczy, a za 10 lat jak będzie kobietą może troszkę tej decyzji żałować. Nie zrobi- poniesie konsekwencje , ale pytanie jak sobie poradzi? Wychowywać dziecko za nią to najgorsza opcja. Trudna sytuacja , ale młodzi!  I Twoja siostra i jej chłopak nie wykazali się odpowiedzialnością w ogóle.  Skoro miała tabletki to wystarczyło jedynie pilnować.  Chłopak też wiedział co robi. Co on na to?

O chłopaku to ja się wole nie wypowiadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Gdyby to była moja siostra czy córka, to na pewno nie przyłożyłabym ręki do aborcji. Jest wystarczająco dorosła żeby się puszczać, to jest wystarczająco dorosła na samodzielne podejmowanie takich decyzji.

„Puszczać” nie wiedziałam, ze seks z jednym chłopakiem będąc w związku to puszczanie się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Gdyby to była moja siostra czy córka, to na pewno nie przyłożyłabym ręki do aborcji. Jest wystarczająco dorosła żeby się puszczać, to jest wystarczająco dorosła na samodzielne podejmowanie takich decyzji.

A gdyby to była moja siostra to wtedy wręcz namówiłabym ją do aborcji. I myslę, że za parę lat by mi podziekowała. 

Bo dlaczego miałaby mieć jakiekolwiek wyrzuty? Myslę, że jedynie fanatyczne katoliczki mogą tak przezywac aborcję. Ateistka nie będzie tego przeżywać, bo nie ma czego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

A gdyby to była moja siostra to wtedy wręcz namówiłabym ją do aborcji. I myslę, że za parę lat by mi podziekowała. 

Bo dlaczego miałaby mieć jakiekolwiek wyrzuty? Myslę, że jedynie fanatyczne katoliczki mogą tak przezywac aborcję. Ateistka nie będzie tego przeżywać, bo nie ma czego. 

Dzisiaj jeszcze raz będziemy rozmawiać ale już pare razy mi pisała w ciągu dnia, ze zdania nie zmieniła i nie chce tego dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość ale patola napisał:

niezłe szmacisko żeby w takim wieku popuszczać szpary

A skad wiesz, czy to nie jej Sebiks nalegał? Dziewczyny w tym wieku rzadko same z siebie chcą czegoś więcej (większośc w zupełności wystarczy peeting), najczęściej seks w tym wieku jest prowokowany przez faceta - to on nalega, a dziewczyny zgadzają się, bo boją sie, ze jak odmówia to facet odejdzie.. Ale oczywiście jak zawsze, najlatwiej wszystko zwalić na dziewczyne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicja
25 minut temu, Gość Siostra napisał:

Tak, od tego jestem. Żeby zawsze, niezależnie od tego jakie głupstwo zrobi wspierać ją. Ona nie potrzebuje teraz umoralniania i pretensji. Potrzebuje pomocy. Obojętnie jakaś decyzje wybierze ja będę ja wspierać. 

Jak kogoś zabije na ulicy też ja będziesz wspierać? Jak będzie biła dziecko też powiesz ze ojej głupstwo ale będę cię wspierać? Jak ona się ma nauczyć co jest dobre a co złe, skoro niezależnie co zrobi i tak jej pomożesz. Nadmierna pomoca i opiekunczosxis można zrobić ogromną krzywdę. 

To bardzo patologiczne podejście. Robisz jej krzywdę, bo potem zderzy się z brutalna rzeczywistością gdzie nie każdy jej będzie glaskal po główce jak ty i dziewczyna przeżyje załamanie. Albo wyrośnie na życiową ofiarę co bez ciebie sobie nie poradzi. 

Wspierać ja słowem, obecnością - tak. Ale tylko to, ona ma 16 lat a nie 12. Za dwa lata będzie pełnoletnia, będzie mogła głosować. To już nie małe dziecko. Podejmując decyzję o wspllzyciu w takim wieku trzeba się liczyć z konsekwencjami. 

Chłopak też głupi, ale może nie wiedział, że dziewczyna nie stosuje tabletek regularnie. To kobieta ponosi większe konsekwencje wpadki więc ona bardziej powinna uważać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notak

piguły też jej zabronił jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×