Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kim

Od kiedy bajki?

Polecane posty

Gość Kim

Od kiedy puszczaliscie bajki dziecku? Jak długo dziennie i jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliann

1.5r świnka peppa, później psi patrol, myszka miki. Ogólnie to bardzo wcześnie, moja córka już mówiła zdaniami w tym wieku, a ja byłam w 2 ciąży więc musiałam sobie pomóc. 

Druga córka ma 2 lata i dopiero zaczyna składać zdania, też już ogląda. 

Ogólnie to nie długo 15-30min max. Raz lub dwa razy dziennie. Ale nie codziennie, zależy od sytuacji i obowiązków domowych. Jak mamy aktywny czas, to czasem tydzień nie oglądają. Teraz zima i choroby i już się bajki zaczynają. 

Podobno nie powinno się do 6 rż puszczać dzieciom bajek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Można zacząć puszczać jak dziecko zacznie mówić, ale na zasadzie 15 min dziennie nie więcej. Tak naprawdę do 2 rż dziecko nie powinno mieć kontaktu z wysokimi technologiami, żadnych telefonów komórkowych, ipadów, tv. Kontakt we wczesnym dzieciństwie może zaburza rozwój mowy i potegowac nerwowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Około 2 roku życia. Ale takie miłe, stare bajki: Krecik, Miś Uszatek, Makowa Panienka, Listonosz Pat (wersja kukiełkowa), Było sobie życie, Misiowanki, Bali. Żadnych kulawych bajek 3D ani jazgotliwych w stylu kucyki pony. Dla starszych dzieci ( i dla nas 🙂) Marta mówi, clifford. Pokazywałam też urywki Pankracego, Moniki i Kulfona. Fajne są Domisie. Złota zasada w naszym domu: reklamy zawsze wyciszone 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój syn ma 2,5 roku, szybciej nauczył się mówić niż chodzić, chociaż tv leci u nas dosyć często. Nie widzę jednak, żeby mu jakąś szkodę wyrządził ten telewizor, bo mowi już pełnymi zdaniami, zna masę piosenek i rymowanek. Sporo mu też czytamy i ogólnie dużo się z nim bawimy w różne takie manualne zabawy, ale bajki też ogląda. Pół roku temu miał fazę na Masze i niedźwiedzia oraz bardzo lubił oglądać Andiego i prehistorii świat. Aktualnie bardzo lubi Zuzię, Marta mówi i Domisie. Telefonów przy nim nie używamy, chyba, że ktoś dzwoni. Tabeltow nie mamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora

Moja corka skonczyla rok i uwielbia bajki, interesuje sie rowniez ksiazeczkami wiec moim zdaniem jest to ok.Dziwie sie troche ze lubi bajki dla starszych dzieci.Ostatnio ogladala Ratatui i ja wciagnelo.Dopoki bedzie dobrze sie rozwijala to nie mam nic przeciwko ogladaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizio
1 godzinę temu, Gość Gość xxx napisał:

Około 2 roku życia. Ale takie miłe, stare bajki: Krecik, Miś Uszatek, Makowa Panienka, Listonosz Pat (wersja kukiełkowa), Było sobie życie, Misiowanki, Bali. Żadnych kulawych bajek 3D ani jazgotliwych w stylu kucyki pony. Dla starszych dzieci ( i dla nas 🙂) Marta mówi, clifford. Pokazywałam też urywki Pankracego, Moniki i Kulfona. Fajne są Domisie. Złota zasada w naszym domu: reklamy zawsze wyciszone 😀

Ile Ty masz lat 60? Puszczasz dziecku Kulfon i Monika??To jest jakaś kaszana i tego nie dało sie oglądać 20 lat temu a co dopiero teraz ooza tym to nie są mądre bajki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Kontakt we wczesnym dzieciństwie może zaburza rozwój mowy i potegowac nerwowosc

No. Zanim niebwynaleziono tv, to nie było dzieci nerwowych, dzieci z opóźnioną mową 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×