Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

le dostane macierzynskiego przy moich zarobkach?

Polecane posty

Gość gosc

Zaba masz cos z glowa... zapytalam sie normalnie, ale widac ze musisz naciagac lekarza na to zwolnienie, ze tak sie burzysz leniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zaba masz cos z glowa... zapytalam sie normalnie, ale widac ze musisz naciagac lekarza na to zwolnienie, ze tak sie burzysz leniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
57 minut temu, Gość gosc napisał:

hej Zaba, mozesz zdradzic dlaczego od 6 tyg ciazy jestes na zwolnieniu? co Ci dolega?

Ja byłam od 7 tyg, bo pracowałam w chemicznych warunkach. Niektórzy mają taka pracę, ze nawet na początku ciąży nie mogą pracować i nie musi im nic dolegac. I co w tym złego? Zazdrościsz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Zaba, srednia bedzie liczona z okresu przed chorobowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Żaba napisał:

Hej dziewczyny a powiedzcie mi jak jestem na zwolnieniu od 6 tygodnia ciąży to w ta średnia liczyć się będzie z 12 miesięcy ostatnich, czyli powiedzmy 7 na zwolnieniu i 5 z pracy jak jeszcze do niej chodziłam? Czy z 12 miesięcy przepracowanych zanim poszłam na zwolnienie w ciąży? Dostałam wtedy podwyżkę, nagrody i premie 3 razy ( styczeń, kwiecień, maj) i zastanawiam się czy wtedy będą się te dodatki wliczac. Dzięki

Podwyżka będzie się liczyć. Ale nagrody, premie itd już nie. Tylko i wyłącznie wypłata jaka dostajesz ta wyższa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaba
7 minut temu, Gość Aga napisał:

Zaba, srednia bedzie liczona z okresu przed chorobowym. 

Dzięki za odpowiedz 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaba
34 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zaba masz cos z glowa... zapytalam sie normalnie, ale widac ze musisz naciagac lekarza na to zwolnienie, ze tak sie burzysz leniu.

Ha ha ... tak czułam że zazdrościsz ;) pozdrawiam cię z kanapy, leżę sobie i nie przytylam ani kilograma 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Podwyżka będzie się liczyć. Ale nagrody, premie itd już nie. Tylko i wyłącznie wypłata jaka dostajesz ta wyższa. 

Bzdura. Liczą się i nagrody i premie w roku przepracowanym!!!  Boże co za durne baby tu siedzą. Nie znam się to się wypowiem 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Mama napisał:

Bzdura. Liczą się i nagrody i premie w roku przepracowanym!!!  Boże co za durne baby tu siedzą. Nie znam się to się wypowiem 😕

Masz pecha. Bo akurat miałam taka sama sytuację. Miałam premie, która absolutnie nie była wliczona. Była wliczona tylko i wyłącznie podwyżka, dochód bez dodatków. Także nie skacz z dziobem, bo cię kiedyś braknie. Ta co najwięcej wie i rozum swój zezarla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Autorko sprawdź sobie pasek wypłaty. Na nim powinnaś mieć podaną wartość podstawy do zasiłku chorobowego. Wylicz z tego netto i potem odejmij 20%. 
Jeśli teraz jesteś na zwolnieniu to po prostu wylicz 80% z tego, co otrzymujesz obecnie.
Wyliczenie zasiłku chorobowego jest nieco skomplikowane. Pod uwagę brane jest 12 miesięcy, z czego 3 ostatnie muszą być pełnoskładkowe, a pozostałe 9 przepracowane w przynajmniej połowie. Jeśli przed zwolnieniem w czasie ciąży dość czesto chorowałaś i korzystałaś ze zwolnienia to możliwe, że masz średnią nie z czasu tuż przed ciążą, ale nawet i rok lub więcej przed ciążą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×