Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Po jakim czasie seks po porodzie?

Polecane posty

Gość Gość

Po jakim czasie można uprawiać seks po porodzie? Jestem 3 tygodnie po, wizytę mam dopiero na początku grudnia u ginekologa, czy muszę czekać na "kontrol"? I jeszcze mam takie dodatkowe pytanie, czy zmieniło się u was coś w seksie na gorsze po porodzie? Odczuwanie przyjemności? Czy pochwa wróciła do takiego stanu jak przed porodem, czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Przyjmuje sie, ze seks najlepiej zaczac uprawiac po zakonczeniu pologu, czyli po 6 tygodniach. Prawda jest jednak taka, ze niektore kobiety moga zaczac wczesniej a inne odczuwaja dyskomfort nawet kilka miesiecy po porodzie. Jedynym sposobem by stwierdzic do ktorej grupy nalezysz to zdecydowac sie na zblizenie. Jesli bedziesz odczuwać ból to zakonczysz stosunek, maz przeciez zrozumie. Pochwa wraca do normy. Cwicz miesnie a po jakims czasie bedzie jak przed porodem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Przyjmuje sie, ze seks najlepiej zaczac uprawiac po zakonczeniu pologu, czyli po 6 tygodniach. Prawda jest jednak taka, ze niektore kobiety moga zaczac wczesniej a inne odczuwaja dyskomfort nawet kilka miesiecy po porodzie. Jedynym sposobem by stwierdzic do ktorej grupy nalezysz to zdecydowac sie na zblizenie. Jesli bedziesz odczuwać ból to zakonczysz stosunek, maz przeciez zrozumie. Pochwa wraca do normy. Cwicz miesnie a po jakims czasie bedzie jak przed porodem. 

Dziękuję za odpowiedź, miałam bardzo lekki połóg, zero bólu, bardzo mało krwii, tak naprawdę nie czułam że przechodzę przez połóg, ale zastanawiam się czy przez 3 tygodnie wszystko się tam wygoiło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja czekałam na zielone światło od gina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Najlepiej zostac zbadana przez ginekologa. Z drugiej strony, tak na logike, w stosunku udzial bierze pochwa a nie macica. Jesli nie bylas nacieta, nie popekalas to co moze byc nie tak? Pochwa to miesnie ktore sie rozciagaja. Moga byc obolale ale raczej nie zostaly uszkodzone jesli porod nie byl ciezki i z komplikacjami. 

Nie jestem jednak lekarzem i brakuje mi specjalistycznej wiedzy by moc Ci powiedziec, ze tak jest na 100%. Znam dziewczyny ktore zaczynaly wspolzycie po kilku tygodniach i takie ktore czekaly kilka miesiecy. Sama po pierwszym porodzie czekalam na wizyte u ginekologa by uprawiac seks, po drugim czulam sie tak dobrze, ze zaczelam predzej i sie nie przejmowalam. Prawda jest taka, ze kazda kobieta jest inna i nasze ciala w roznym tempie dochodza do siebie. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Najlepiej zostac zbadana przez ginekologa. Z drugiej strony, tak na logike, w stosunku udzial bierze pochwa a nie macica. Jesli nie bylas nacieta, nie popekalas to co moze byc nie tak? Pochwa to miesnie ktore sie rozciagaja. Moga byc obolale ale raczej nie zostaly uszkodzone jesli porod nie byl ciezki i z komplikacjami. 

Nie jestem jednak lekarzem i brakuje mi specjalistycznej wiedzy by moc Ci powiedziec, ze tak jest na 100%. Znam dziewczyny ktore zaczynaly wspolzycie po kilku tygodniach i takie ktore czekaly kilka miesiecy. Sama po pierwszym porodzie czekalam na wizyte u ginekologa by uprawiac seks, po drugim czulam sie tak dobrze, ze zaczelam predzej i sie nie przejmowalam. Prawda jest taka, ze kazda kobieta jest inna i nasze ciala w roznym tempie dochodza do siebie. 😄

Chyba spróbuję 😄 trochę się boję ale z drugiej strony ginekolog powiedział że do czasu wizyty mamy się zabezpieczać prezerwatywa, a potem dobierzemy inna metodę więc myślę że mogę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tylko mam tremę, boje się że mąż rozczaruje się seksem 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

6tyg. Musisz czekać, ponieważ możesz dostać krwotok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poczekaj na wizytę. Spotkałam się z opinią, że te 6 tyg jest potrzebne żeby mięśnie się scisnęły właśnie po to, żeby nie było luzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

U nas ok 2 porodzie seksik był po 2 tygodniach od porodu 😮

Ale miałam bardzo lekki poród, nie peklam i nie byłam cięta. Położna najpierw mnie zadała no myślała że zatrzymało mi się krwawienie podłogowe jednak macica była już obkurczona i krwawienie nie wróciło. Doznania na początku średnie - ja bałam się psychicznie że to za szybko, że cóż się stanie itd. Później było już jak zawsze 😉, przynajmniej mąż nie narzeka 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Goosc napisał:

U nas ok 2 porodzie seksik był po 2 tygodniach od porodu 😮

Ale miałam bardzo lekki poród, nie peklam i nie byłam cięta. Położna najpierw mnie zadała no myślała że zatrzymało mi się krwawienie podłogowe jednak macica była już obkurczona i krwawienie nie wróciło. Doznania na początku średnie - ja bałam się psychicznie że to za szybko, że cóż się stanie itd. Później było już jak zawsze 😉, przynajmniej mąż nie narzeka 😋

Już sama nie wiem, tyle różnych opinii 🙂

ja też miałam bardzo lekki i szybki poród, tylko pękłam, podobno delikatnie ale jednak. Połóg lekki, miewałam gorsze miesiączki. Dziwne że syn urodził się mały, a jednak pękłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Straszne jest to co piszecie, jeszcze dobrze się bcipsko nie zagoi a one już robią za worki na spermę byle mezulek nie odszedł. Mój rozumie, że bpo porodzie kobieta nie ma siły i ochoty i czeka cierpliwie od 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
Dnia 4.11.2019 o 18:28, Gość Gość napisał:

Straszne jest to co piszecie, jeszcze dobrze się bcipsko nie zagoi a one już robią za worki na spermę byle mezulek nie odszedł. Mój rozumie, że bpo porodzie kobieta nie ma siły i ochoty i czeka cierpliwie od 1,5 roku.

Ta czeka cierpliwie z inną głupia madko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Low
23 minuty temu, Gość Eeeee napisał:

Ta czeka cierpliwie z inną głupia madko

Jasne, dorosły facet będzie czekał 1.5 roku, naiwna 🙂 bzdura, boki robi bo ma potrzeby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×