Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merry

Kiedy ubieracie choinke?

Polecane posty

Gość gość

Wiecie co, Wy nie widzicie problemu, bo niby to wesołe, śmieszne, ale mnie to zaniepokoilo jakoś. Nie może być takiego wariactwa i zaburzenia pewnych zasad, tradycji. Dopiero wszystkich świętych, zaraz adwent i powoli będziemy się zbliżać do tej radości bożonarodzeniowej. Dekorowanie choinki w listopadzie to trochę jak malowanie jajek w zimie czy śpiewanie kolęd w wakacje. Niby to nie dramat, ale niepotrzebny chaos, postawienie na głowie pewnych zasad. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W grudniu dzień - dwa przed Wigilia a nie ledwo listopad się zaczął bo jakieś bachory mają wizję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merry
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

W grudniu dzień - dwa przed Wigilia a nie ledwo listopad się zaczął bo jakieś bachory mają wizję. 

Dzieci jak kuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

W grudniu dzień - dwa przed Wigilia a nie ledwo listopad się zaczął bo jakieś bachory mają wizję. 

Typowy miłosierny katolik 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tradycyjnie

W Wigilię. Kiedy dzieci były małe, zdarzało się, że wcześniej, bo chciały. I w pierwszym roku, kiedy wynajmowaliśmy jako para, bo wtedy nie mieliśmy balkonu, żeby przechować drzewko w chłodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.11.2019 o 17:54, Gość merry napisał:

Mnie dzis rozniesie.Wrocilam do domu po pracy.Maz zajmowal sie dziecmi bo sa chore.Mowi ze sie nudzili bardzo.W tv leciala swiateczna reklama i dzieci ze tez chca choinke i tak niby tate meczyli ze ubrali choinke.Teraz nie wiem czy maja rozbierac czy co?Ja sie chyba dzis napije

Wystaw na balkon 😄  Wniesiesz w Wigilię 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Boże i dziwić się ze faceci zostawiania takie stetryczałe baby dla młodszych 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.11.2019 o 18:07, Gość gość napisał:

jeszcze umaluj pisanki i zrób wianek na noc świętojańską 😄

Dynię ze świecą na okno, a zielony tatarak rozsypać na podłodze 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.11.2019 o 21:17, Gość gość napisał:

Ale jak widać po wpisach niektórzy nie obchodzą Świąt, tylko jakieś trwające tygodniami choinkalia... 😣

Niektórzy po Nowym Roku wystawiają na balkon a wyciągają w grudniu następnego roku 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 5.11.2019 o 07:42, Gość Ags napisał:

Ja tam uwazam, ze Twoj maz jest swietny. Ilu tatusiow wpadloby na to by ubrac choinke na poczatku listopada zeby sprawic frajde chorym dzieciom? Gdybym wrocila do domu i zastala cos takiego to chyba nie przestalabym sie smiac przez godzine, pozniej nakazala rozebrac ja nastepnego dnia. 😄 Twoje dzieci sa szczesliwymi dziecmi. 

My choinke ubieramy na tydzien przed Gwiazdka i trzymamy przez wiekszosc stycznia. Chyba, ze opadnie, bo w domu mamy bardzo cieplo.

Właśnie, dzieci się cieszyły, nikomu krzywda się nie stała, a św mikołaj nie wpadł przez komin z pretensjami o choinkę w listopadzie. Bez przesady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z entuzjazmem
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Niektórzy po Nowym Roku wystawiają na balkon a wyciągają w grudniu następnego roku 😉 

Doskonały pomysł 😄 Tylko omieść miotełką do kurzu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uter
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Właśnie, dzieci się cieszyły, nikomu krzywda się nie stała, a św mikołaj nie wpadł przez komin z pretensjami o choinkę w listopadzie. Bez przesady 

A niech wpada 😄 I prezenty już zacznie rozdawać 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabożnie
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

W grudniu dzień - dwa przed Wigilia a nie ledwo listopad się zaczął bo jakieś bachory mają wizję. 

Wizjonerzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllllll

U mnie stoi cały rok, tylko na Wielkanoc dodaję pisanki, kurczaczki, baranki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Się

Dzień przed św.Mikołajem czyli 5 grudnia.Na Mikołajki przychodzą chrzestni z prezentami do dzieci ,więc chcemy żeby w domu już była świąteczna atmosfera a dzieci nie mogą się doczekać choinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

w wigilje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
Dnia 5.11.2019 o 07:42, Gość Ags napisał:

Ja tam uwazam, ze Twoj maz jest swietny. Ilu tatusiow wpadloby na to by ubrac choinke na poczatku listopada zeby sprawic frajde chorym dzieciom? Gdybym wrocila do domu i zastala cos takiego to chyba nie przestalabym sie smiac przez godzine, pozniej nakazala rozebrac ja nastepnego dnia. 😄 Twoje dzieci sa szczesliwymi dziećmi.

Też pomyślałam o tym,że mają świetnego tatę że razem z nimi w listopadzie ubrał choinkę.Serio,aż mi łzy się pojawiły w oczach bo mój mąż by opierdzielił dzieci gdyby uparli się teraz na choinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merry
2 godziny temu, Gość Jola napisał:

Też pomyślałam o tym,że mają świetnego tatę że razem z nimi w listopadzie ubrał choinkę.Serio,aż mi łzy się pojawiły w oczach bo mój mąż by opierdzielił dzieci gdyby uparli się teraz na choinkę.

Juz nie narzekam na ta choinke.Wieczorem zapalamy i jest wesolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 godzin temu, Gość gość napisał:

Wiecie co, Wy nie widzicie problemu, bo niby to wesołe, śmieszne, ale mnie to zaniepokoilo jakoś. Nie może być takiego wariactwa i zaburzenia pewnych zasad, tradycji. Dopiero wszystkich świętych, zaraz adwent i powoli będziemy się zbliżać do tej radości bożonarodzeniowej. Dekorowanie choinki w listopadzie to trochę jak malowanie jajek w zimie czy śpiewanie kolęd w wakacje. Niby to nie dramat, ale niepotrzebny chaos, postawienie na głowie pewnych zasad. 

 

Eeezu, to tylko ebana choinka, kogo obchodzą jakieś tradycje, trzeba być niezależnym. Ważne, że dzieci się cieszą. 😉 Weź się więcej uśmiechaj kobieto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merry
9 godzin temu, Gość gość napisał:

Eeezu, to tylko ebana choinka, kogo obchodzą jakieś tradycje, trzeba być niezależnym. Ważne, że dzieci się cieszą. 😉 Weź się więcej uśmiechaj kobieto. 

Już się uśmiecham.Po prostu to mnie zaskoczyło po powrocie z pracy.Mowi że czeka niespodzianka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka
Dnia 4.11.2019 o 18:10, Gość merry napisał:

Nie bede robic zadnych pisanek.Ja bym nie pozwolila na ubranie choinki.To te glupie reklamy oglupiaja i dzieci chca juz teraz choinke

Nie zwalaj na reklamy. Widocznie wasze wychowanie lub zaniedbania ogłupiły wasze dzieci. Ja nie mam tego problemu. Ubieramy choinkę tydzień przed świętami żeby potem już nie robić cyrku i bałaganu kiedy będziemy się szykować na przyjazd rodziny z całej Polski. Nasza choinka jest żywa i ma zawsze ok 3m więc jest co robić przy niej.

Widocznie wasze dzieci za dużo gapią się w tv, a wy wcale z nimi nie rozmawiacie o świętach, o tradycjach tylko siup! tablecik, telefonik, telewizorem i dzieci łykają wszystko literalnie, a wy macie spokój tylko potem właśnie się budżecie z ręką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 4.11.2019 o 18:25, Gość gość napisał:

Do świąt będzie was strasznie wkurzać. I się kurzyć. Niech się nacieszą parę dni, a potem schowają. Dzieciństwo ma swoje prawa :D. Ja kiedyś ubierałam na Wielkanoc, gdy moje dziecko w wieku 2,5 lat po Bożym Narodzeniu miało zakodowane że święta = choinka. 

Dzieci będą takie akcje wspominać z ogromnym sentymentem, jeśli komuś nie pasują tego typu wybryki do wizji domu to nie musi robić u siebie.

Ha ha ha dzieciństwo ma swoje prawa, ale chyba za daleko u ciebie to idzie. Dziecko poznaje świat i powinno się uczyć kilku rzeczy, także tego, że na wszystko jest odpowiedni czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.11.2019 o 21:17, Gość gość napisał:

Ale jak widać po wpisach niektórzy nie obchodzą Świąt, tylko jakieś trwające tygodniami choinkalia... 😣

No i dobrze! jestem wolnym człowiekiem, uwielbiam choinkę i mam w tyłku wasze święta i sztuczne tradycje powołane tylko po to żeby zakryć świata pogańskie, a choinkę wy zagarnęliście od germańskich Pogan. Jak chcesz być taka tradycyjna i polska to sobie snopek zboża postaw w kącie. My z dziećmi ubieramy choinkę ok 15 grudnia i trzymamy póki igły nie opadną czyli nieraz do lutego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merry
8 godzin temu, Gość milka napisał:

Nie zwalaj na reklamy. Widocznie wasze wychowanie lub zaniedbania ogłupiły wasze dzieci. Ja nie mam tego problemu. Ubieramy choinkę tydzień przed świętami żeby potem już nie robić cyrku i bałaganu kiedy będziemy się szykować na przyjazd rodziny z całej Polski. Nasza choinka jest żywa i ma zawsze ok 3m więc jest co robić przy niej.

Widocznie wasze dzieci za dużo gapią się w tv, a wy wcale z nimi nie rozmawiacie o świętach, o tradycjach tylko siup! tablecik, telefonik, telewizorem i dzieci łykają wszystko literalnie, a wy macie spokój tylko potem właśnie się budżecie z ręką w nocniku.

Dzoeci sie nie interesuja tabletami,grami itd.Dzieci musza cos robis manualnego 😉 Tacy artysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×