Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Trening snu

Polecane posty

Gość Gość

Co slyszalyscie o metodzie treningu snu? Probowalyscie jej? Chciałabym nauczyć moje dziecko, aby zasypialo samodzielnie i szukam jak to zrobić. Czytałam, że podczas wyplakiwania się, dziecko może nawet zwymiotowac ze stresu, ale w jednej książce wyczytalam żeby się tym nie przejmować. W końcu się nauczy. 

Co wy o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli dziecko wymiotuje z płaczu, to nie trening a zwyczajne olanie go. Tak, słyszałam o tej metodzie, róbmy guwnoburze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorza

Tresowanie, to nie trening, mimo że też zaczyna się na literę "t".

Okres prenatalny i pierwsze trzy lata życia, to fundamenty zdrowego psychicznie człowieka. A co Ty będziesz robiła ze swoim dzieckiem, to Twoja sprawa, o ile to zgodne z prawem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPadneJuzChyba

Nie podoba mi się ta metoda, ale chyba ją wreszcie zastosuję. Mam roczne dziecko, cały czas wychowywane w duchu bliskości. I od roku nie przespałam ciągiem więcej niż 3 godziny. W łóżeczku budzi się co godzinę, w naszym łóżku dwa-trzy razy w ciągu nocy, ale kręci się okrutnie i budzi nas. Już nawet kiedyś pisałam o tym na Kafe, że rodzicielstwo bliskości działa chyba tylko w przypadku spokojnych dzieci, które dużo śpią same, a jak kończą pół roku to przesypiają całą noc we własnym łóżeczku. Ja mam naprawdę dość, chodzę po ścianach z niewyspania, a roczniak - wiadomo - rozrabia i jakoś do odsypiania w dzień się nie pali.. Odstawiłam niedawno od piersi, czekam jeszcze miesiąc aż "przeboleje" brak cycka i jak nadal tak będzie to biorę się za trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorza
3 minuty temu, Gość MamaPadneJuzChyba napisał:

Nie podoba mi się ta metoda, ale chyba ją wreszcie zastosuję. Mam roczne dziecko, cały czas wychowywane w duchu bliskości. I od roku nie przespałam ciągiem więcej niż 3 godziny. W łóżeczku budzi się co godzinę, w naszym łóżku dwa-trzy razy w ciągu nocy, ale kręci się okrutnie i budzi nas. Już nawet kiedyś pisałam o tym na Kafe, że rodzicielstwo bliskości działa chyba tylko w przypadku spokojnych dzieci, które dużo śpią same, a jak kończą pół roku to przesypiają całą noc we własnym łóżeczku. Ja mam naprawdę dość, chodzę po ścianach z niewyspania, a roczniak - wiadomo - rozrabia i jakoś do odsypiania w dzień się nie pali.. Odstawiłam niedawno od piersi, czekam jeszcze miesiąc aż "przeboleje" brak cycka i jak nadal tak będzie to biorę się za trening.

Uwierz mi, że moja córka oazą spokoju nie jest. Pisałam już tutaj, że jak skończyła 1,5 roku wstała wieczorem z naszego łóżka, gdzie jak zawsze usypiała i była przenoszona (albo nie, w zależności od dnia), zabrała swojego miśka, powiedziała "pa pa" i poszła do siebie. I tak zasypia i śpi od tamego wieczoru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Stosowałam, zajęło to dwa tygodnie, dużo nerwów, ale działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość MamaPadneJuzChyba napisał:

Nie podoba mi się ta metoda, ale chyba ją wreszcie zastosuję. Mam roczne dziecko, cały czas wychowywane w duchu bliskości. I od roku nie przespałam ciągiem więcej niż 3 godziny. W łóżeczku budzi się co godzinę, w naszym łóżku dwa-trzy razy w ciągu nocy, ale kręci się okrutnie i budzi nas. Już nawet kiedyś pisałam o tym na Kafe, że rodzicielstwo bliskości działa chyba tylko w przypadku spokojnych dzieci, które dużo śpią same, a jak kończą pół roku to przesypiają całą noc we własnym łóżeczku. Ja mam naprawdę dość, chodzę po ścianach z niewyspania, a roczniak - wiadomo - rozrabia i jakoś do odsypiania w dzień się nie pali.. Odstawiłam niedawno od piersi, czekam jeszcze miesiąc aż "przeboleje" brak cycka i jak nadal tak będzie to biorę się za trening.

No co ty gadasz? To dzieci nie tylko jedza i spią? Szok. Koniecznie dorob braciszk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×