Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Podwójne urodziny w przedszkolu a prezent

Polecane posty

Gość Gość

Witajcie, 

Córka w wieku przedszkolnym dostała zaproszenie na urodziny koleżanki na sali zbaw. Urodziny są podwójne koleżanki i jej siostry (której nie znamy). Jak postępujecie w analogicznych sytuacjach: dajecie prezenty podobnej wartości, czy większy dla osoby znanej a mniejszy dla rodzeństwa? 

Podpowiedźcie też za ile mniej więcej się kupuje takie prezenty, bo jeszcze nie mamy w tym doświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My zazwyczaj przeznaczamy na prezent 40 - 50 zł. 

Jednemu z kolegów jeśli będzie robic przyjęcie i zaprosi syna kupię droższy, ponieważ syn dostał duży prezent i chce się odwdzięczyć. 

Co do rodzeństwa kupiłabym standardowy prezent koleżance i coś skromnego siostrze, ona zakładam dostanie też prezenty od swoich gości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja kupuje za 20 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas przeznaczamy różne kwoty w zależności od tego czy to bliska czy dalsza znajomość. 

W tej sytuacji dalabym 1 większy prezent a siostrze skromniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas przeznaczamy różne kwoty w zależności od tego czy to bliska czy dalsza znajomość. 

W tej sytuacji dalabym 1 większy prezent a siostrze skromniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pik

Może kup prezent jeden dla dwóch np jakąś grę planszowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Witajcie, 

Córka w wieku przedszkolnym dostała zaproszenie na urodziny koleżanki na sali zbaw. Urodziny są podwójne koleżanki i jej siostry (której nie znamy). Jak postępujecie w analogicznych sytuacjach: dajecie prezenty podobnej wartości, czy większy dla osoby znanej a mniejszy dla rodzeństwa? 

Podpowiedźcie też za ile mniej więcej się kupuje takie prezenty, bo jeszcze nie mamy w tym doświadczenia. 

Daje prezent osobie od której dostalam zaproszenie czyli tylko jednej. Ona ma swoich gosci a druga swoich.

Jutro Syn idzie na urodziny do kolegi i daje lego za 70 zł. Zwykle prezenty wahaja sie u nas od 50 do ok 80 zl. 

Sama robilam synowi urodziny w sali, i to nie raz, od osoby placilam 35 zl plus tort, przekaski, napoje itp. Prezent za 20 zl to mało. Dostawal takie drozsze 50 zl wzwyz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oceń

Z jakiej racji masz kupować prezent dla siostry tej dziewczynki? Bez przesady.Moja córka jak poszła do sali zabaw do koleżanki z przedszkola to kupiłam  klocki lego friends za 140 zł. Córka 5 l.samodzielnie zrobiła laurkę i wkleiła swoje zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radomek

Kup jeden, poszlabym w gre . Ona idzie do kolezanki a siostra ma swoich gosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość Oceń napisał:

Z jakiej racji masz kupować prezent dla siostry tej dziewczynki? Bez przesady.Moja córka jak poszła do sali zabaw do koleżanki z przedszkola to kupiłam  klocki lego friends za 140 zł. Córka 5 l.samodzielnie zrobiła laurkę i wkleiła swoje zdjęcie.

Właśnie się zastanawiam bo na zaproszeniu jest napisane że x i y zapraszają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja kupuje za 20 zł. 

To lepiej cie nie zapraszac 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To lepiej cie nie zapraszac 😂

Nie chcę sprowadzać dyskusji na boczny tor, ale chyba chodzi o wspólną zabawę dzieci i jak kogoś nie stać na drogie prezenty to nie powinno to mieć znaczenia. Chyba że kogoś stać, a kupuje badziew dla zasady. 

Co do pytania to kupuje do 50 zł. 

W tym przypadku kupiłabym dla koleżanki,  a dla siostry coś słodkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubyło
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Właśnie się zastanawiam bo na zaproszeniu jest napisane że x i y zapraszają 

To zmienia postać rzeczy, czyli musisz dać dwa prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ludzie to są podstawy kultury, jeśli są 2 dziewczynki na imprezie to 1 tej waszej znajomej daje się prezent taki normalny, a 2 prezent grzecznosciowy, mniejszy, symboliczny, ale się daje. Czy jak idziecie np na komunie a, w domu jest rodzeństwo, to dajecie tylko prezent dziecku komunijnemu? Wypada dać też rodzeństwo nawet po czekoladzie. Nie czaicie powagą takich oczywistych kwestii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×